Jump to content

BrkoTg.

Recommended Posts

Pozzz ekipa..

Evo nakon nekoliko godina vlasnistva pojavio se prvi problem.. Sinoc mi auto vozio otac i dosa doma zove me ne moze ga zakljucat i gore svitla u kabini.. Odem ja pogledat i na konzoli pise ta poruka "check door locks" gori zuti kljuc i kada sva vrata zatvorim i prtljaznik, opet gori na konzoli da su vrata otvorena.. Zakljucam, ali on odma otljuca i ne gasi svitla u kabini vratima.. To se znalo desit kada mi dica ne zatvore dobro vrata, pregledam koja su i sve ok.. Medjutim sada sam 10 puta sve provjerio, vrata, brave, prtljaznik sve radi ali nece da zakljuca i gasi svitla u kabini.. Nisam ima druge nego sam skinuo klemu i jutros ista stvar..

Dali je ko ima ovakav problem i sta bi moglo bit?

Link to comment
Share on other sites

Otkopčaj glavne štekera na štokovima vrata tj gdje su kabeli i pošpricaj kontakt sprejom i dali ima u tebe iznutra zaključavanje na dugme sjedi i probaj zaključat. Provjeri i osigurače bezveze ti govorim. Probaj samim ključem pa onda tek na daljinsko.

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Probaj ovo što Igor veli, samo probaj još i mrdnuti snop žica koje idu iz glavnog džeka u A stupu. Ako nije do toga onda te zeza mikroprekidač u samoj bravi.

Link to comment
Share on other sites

Otišao mikroprekidac u bravi od vrata ili pukla žica prema mikroprekidacu ili los kontakt u konektorima u vratima

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@igor.grga18 Megane 2 je u pitanju, ima samo "kljuc" u kartici za nuzni ulazak u auto, znaci njim mogu i otklj/zaklj. ako skinem onu zastitu s brave i tako otvaram?

Inace sam napravia ovo sve sta govorite, skinuo stekere s vrata i posprica kontakte, mrda malo zice misleci da tu nije problem ali nije pomoglo.. Isto unutra na gumb sam pokusava ali isto, zakljuca i isti tren otkljuca..

E sad taj mikroprekidac, jeli on ima u svakoj bravi vratima i kako to ispitat? To sam mislio napravit i postoji jos jedna mogucnost jer sam minja sve oplate na vratima, jer su moje bile zute i ocajno prljave, kupio sam sa poderanim oplatama auto od prvog vlasnika jer je imao psa pa je izgrebao ih.  Nedavno (prije 14 dana) sam uzea od covika s razbijenog super ocuvane i prominia.. Moze bit da sam digod koju zicu "stiska" jer prominit oplate na meganu je zjb.posa.. Ali bilo uredno tih 2 tjedana i evo sad pocelo zezat.. Najgore ako sam nparavia ja show, sada moram sva 4 skidat jer sam sve u kompletu minja, stavia crne.. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mikroprekidač se nalazi u bravi i možeš mu pristupiti jedino ako otvoriš bravu. Probaj očistiti džek na bravi.

Link to comment
Share on other sites

@igor.grga18 Megane 2 je u pitanju, ima samo "kljuc" u kartici za nuzni ulazak u auto, znaci njim mogu i otklj/zaklj. ako skinem onu zastitu s brave i tako otvaram?

Inace sam napravia ovo sve sta govorite, skinuo stekere s vrata i posprica kontakte, mrda malo zice misleci da tu nije problem ali nije pomoglo.. Isto unutra na gumb sam pokusava ali isto, zakljuca i isti tren otkljuca..

E sad taj mikroprekidac, jeli on ima u svakoj bravi vratima i kako to ispitat? To sam mislio napravit i postoji jos jedna mogucnost jer sam minja sve oplate na vratima, jer su moje bile zute i ocajno prljave, kupio sam sa poderanim oplatama auto od prvog vlasnika jer je imao psa pa je izgrebao ih.  Nedavno (prije 14 dana) sam uzea od covika s razbijenog super ocuvane i prominia.. Moze bit da sam digod koju zicu "stiska" jer prominit oplate na meganu je zjb.posa.. Ali bilo uredno tih 2 tjedana i evo sad pocelo zezat.. Najgore ako sam nparavia ja show, sada moram sva 4 skidat jer sam sve u kompletu minja, stavia crne.. 

 

 

 

Jesi sredio brave tj jeli se auto zaključavanje. Tako je u mene isto imam lagunu 2 tj kartica slična tvojoj.

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Sad vidim tek post, rjeseno je tako sto je voda radila kontakt u kutiji osiguraca ispod haube.. Nisu bili ocisceni odvodi napris ispod brisaca i zalazila voda te pravila kontakt.. Nakon par dana je stalo, valjda se sve posusilo i isa sam sve pregledat i vidia vlagu u kutiji pa sam odma i pocistija odvode i rjesia stvar..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.