Jump to content

prednje pozicije nakon promjene ne radi


Dtopal

Recommended Posts

Desila mi se glupost. Pozicije mi nisu radile i uzmem led izvedbu. Promjenim jednu i probam da li radi, kad nece. Kad sam stavio ovu drugu (na drugi far) ta radi. Kad ih zamjenim opet na ovom prvom faru nista a ova koja nije radila na tom prvom radi na drugom. Nadam se da ste povezali :) Da nisam treba najprije zamjenit obe pa tek onda probat? ili moze bit problem u necem drugom?

Radi se o laguna 3 ph2

Edited by Dtopal
Link to comment
Share on other sites

Da li si gledao osigurače?

Tj da li još nešto ne radi osim pozicije prednje?

Znadeš da LED imaju polaritet pa moraju biti uštekane +/+ i -/- ?

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno osigurač kad ne radi na jednom faru.

Pogledaj zadnje pozicije da li rade.

Link to comment
Share on other sites

Zadnje rade, to sam provjerava. Za led nisam znao da im se polaritet mora poklapat. Probava sam 2 puta zarulju sad moguce da se nije dobro stavila kako mata73 kaze. Osigurace sam gleda ali mi nije jasno koji je od pozicije jer po meni od ovih tu nije ni jedan a uopce od kratkih i dugih koji bi bio?

20180504_165233.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vjerujem da imaš još osigurača oko ili ispod akumulatora.

Ova 2 od 5A koja su u najdonjem redu su možda od pozicije.

Prvo probaj okrenuti LED-icu za 180°

Link to comment
Share on other sites

Ima, povise baterije, njih sam isto gleda ali nisam puno prcka jer su sve osiguraci od min. 40A do 70A pa mi glupo bilo iti prckat po njima. Vecer je pala garaze se nema :) sutra probam okrenit zarulju pa cemo vidit

Link to comment
Share on other sites

Zadnje rade, to sam provjerava. Za led nisam znao da im se polaritet mora poklapat. Probava sam 2 puta zarulju sad moguce da se nije dobro stavila kako mata73 kaze. Osigurace sam gleda ali mi nije jasno koji je od pozicije jer po meni od ovih tu nije ni jedan a uopce od kratkih i dugih koji bi bio?

20180504_165233.thumb.jpg.989ad902f31d4306c4cc83c74cc3a6c8.jpg

Ovo na slici su osiguraci od kabine, ispod haube moras imati jos osiguraca i tamo su ti od farova, pozicija, zmigavaca itd.

Barem je tako na vecini Renaulta.

Link to comment
Share on other sites

jedan osigurač je za obje pozicije, barem kod mene je tako, odmah iza akumulatora je kutija sa osiguračima. ali su ti okrenuti naopako, pa se moraš malo pomučiti. Pretpostavljam da nisi pogodio polaritet ledica, najprije to isprobaj. 

Link to comment
Share on other sites

Mata73 je ipak bija upravu. Jeb**i polaritet. Evo, danas sam pametniji zahvaljujuci forumu ;) hvala jos jednom svima :*

15254971022461462049480.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mogu ja sad jedno poluvezano: Jel možeš opisati kako se skidaju (poklopci) od pozicija? Mijenjao sam farove vec dvaput, skidao balaste, ali ne kuzim kaj sa onim ovalnim poklopcima na pozicijama, a ne bih htio povlaciti pa strgati...

 

P.S. Nemam izvađene farove niti ih mislim vaditi jer mi je to previše posla za zamjenu zaruljica

Link to comment
Share on other sites

Imas na dnu mali jezicak koji stisnes put dole i poklopac izuvuces put sajbe pritisnut put gore tj. Obrnutim procesom vratis. Na jednom mi je islo lako a na drugom je 3-4minute potrajalo. Uglavnom moze malo "zapec" ali strpljenje je vrlina, bar tako kazu. :) 

uglavnom nikakva sila samo mic vamo-tamo i izace ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.