Jump to content

Problem klapna


igor.grga18

Recommended Posts

Pozdrav momci trebam malu pomoć. Radi se o laguni 2 . Kad upalim klimu jedna strana hladi druga suvozačeva ne hladi nego puše topal zrak. Znam da su klapne pa me zanima dali su te klapne unutar kntrolne table ili izvana. Dali se one čiste il' mjenjaju? Hvala unaprijed.

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Klapne su unutar instrument table.

Ovaj problem je karakteristika nedostatka plina u sistemu, ali ne nužno.

Kad si i da li si punio plin?

Link to comment
Share on other sites

Čovjek je očito uvjeren da su klapne u pitanju i to bez dijagnostike. Klapne se inače nalaze iza armature.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav momci trebam malu pomoć. Radi se o laguni 2 . Kad upalim klimu jedna strana hladi druga suvozačeva ne hladi nego puše topal zrak. Znam da su klapne pa me zanima dali su te klapne unutar kntrolne table ili izvana. Dali se one čiste il' mjenjaju? Hvala unaprijed.

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Kako mata kaže, prvo nadopuni plin i neka ti odmah provjeri koliko plina ti je ostalo u sustavu. To ti se inače mora raditi svake 2 godine, neki serviseri tvrde da se mora svake.

Onda ideš na klapne jer ti za to treba dosta vremena ako ne znaš što radiš. Ako znaš, možeš ju (armaturu) skinuti i vratiti nazad u 1-1.5h 

Ali meni ti je klapna za noge sama proradila, jednom sam par minuta vrtio sve moguće položaje (kod mene je automatska klima) i otvorila se klapna.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na komentarima pogledat ću negdje plin pa ću ostalo znat. Pozdrav

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cudim se vec neko vrijeme kak mi je stalno vruce u autu.

I danas slucajno stavim ruku i skuzim da lijeva polovica auta puše topliji zrak u odnosu na desnu.

Cital sam tu da se spominje da fali plina, ali sam punil klimu prije mjesec dana.

Isto tak kad je ugasim mi je ista stvar kak se tice puhanja.

Jel to simptom motora klapne ili same klapne ?

Meg 2, automatska klima

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.