Jump to content

Prtljažnik se ne otvara


kuro

Recommended Posts

Neko vrijeme mi se danima događalo da se prtljažnik otvori iz čista mira, čak i u vožnji. Čak i neposredno nakon što ga zatvorim. Problem bi nestajao sam od sebe pa bi se vratio za par mjeseci.

Zatim, kod otvaranja prtljažnika, nakon što pritisnem botun, otvorio bi se tek za cca 2 sekunde, isto samo ponekad.

A sada... ne može se otvoriti! :) I tako već tjedan dana... stara taktika s čekanjem da se popravi samo od sebe više ne pali...

Ima li neki drugi način otvaranja, osim vanjskog botuna na vratima? Šta bi mogao biti problem i je li to posao električara ili mehaničara?

Hvala unaprijed!

Edited by kuro
Link to comment
Share on other sites

Iznutra bunkera na bravi imaš jedan bijeli dio kojeg moraš povući tj pomaknuti i otvorio si bunker.

Link to comment
Share on other sites

Evo upravo pronašao taj mali bijeli prištić, uspio ga otvoriti!

Vidim da na gumenoj površini unutar koje se nalazi prekidač ima mala rupica, moguće da je kroz istu ušla voda...

Je li se unutra dolazi tako da iščupam tu gumu ili moram skidati unutarnju oblogu vrata?

rupica.jpg

Link to comment
Share on other sites

s lijeve i s desne strane gurneš nožić ili nešto slično da otkačiš pera koja ga drže i povućeš ga prema van...

Link to comment
Share on other sites

nakenjaj wda, zalijepi rupicu i teraj dalje. Ili skini bravu, naliziraj, očisti, podmaži....

Link to comment
Share on other sites

Uvukao se kroz kabinu ko mačketina... Izvadio sam prekidač, razmontirao ga i očistio wd-om i alkoholom, al đabe...

Nakon toga sam šmirgl papirom izbrusio kontakte i TO JE TO, radi ko novi!!!

Rupica je stvarno sitna pa sam je ostavio ovako zasad, mislim da mogu napraviti veću štetu ako budem lijepio jer je guma dosta tanka. Ako ljepilo stvori grbu onda će guma još više pucati oko iste.

Eto hvala svim na savjetima, stvarno je pomoglo...

Link to comment
Share on other sites

Uvukao se kroz kabinu ko mačketina... Izvadio sam prekidač, razmontirao ga i očistio wd-om i alkoholom, al đabe...

Nakon toga sam šmirgl papirom izbrusio kontakte i TO JE TO, radi ko novi!!!

Rupica je stvarno sitna pa sam je ostavio ovako zasad, mislim da mogu napraviti veću štetu ako budem lijepio jer je guma dosta tanka. Ako ljepilo stvori grbu onda će guma još više pucati oko iste.

Eto hvala svim na savjetima, stvarno je pomoglo...

ima mala tubica tekuće gume, mislim da bison proizvodi. Ja sam time tu gumu cijelu namazao. Doduše nije me još počelo zezati, samo je poprilično bilo ispucalo. Novi prekidač košta 280kn...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.