Jump to content

1,5 dci 76 kw slabo vuče i zacukiva


geronimo vt

Recommended Posts

U 4,5 i 6 brzini iznad cca 3000 okretaj auto slabije vuče i nacukiva. U 1,2,i 3 brzini super vuče i ne osjeti se nacukivanje.Preventivno promjenjeni filteri zraka i goriva, izvađena pumpa iz rezervara, mrežica na pumpi je čista. Što bi moglo da nevalja? Hvala

Link to comment
Share on other sites

Jesi probao sa CLIP dijagnostikom, ne univerzalnom?

Link to comment
Share on other sites

Proveri creva oko turba i intercoolera, creva usisa.. Ako tu bude sve u redu, onda su dizne sledece, jer moze biti i do njih. 

Link to comment
Share on other sites

Proveri creva oko turba i intercoolera, creva usisa.. Ako tu bude sve u redu, onda su dizne sledece, jer moze biti i do njih. 

Može li biti i do regulatora protoka zraka?

Link to comment
Share on other sites

Ocigledno ima problem sa razvojem snage. Regulator protoka vazduha - mislis verovatno na protokomer.. Pa tesko, to bas retko crkava kod Renoa, i obicno prijavi gresku. 

Cim stuca u visim brzinama (ili prenosnim odnosima), znaci da motor razvija nedovoljnu snagu. Ili vuce negde "fals" vazduh, ili su dizne problem. Pre ovo prvo. 

Link to comment
Share on other sites

Brainmind - Ok, thnx samo sam pitao jer se slično događa i meni.

Auto mi je nekako lijen i malo teže "hvata" gas (teže - recimo da mu na nizim okretajima treba sec, sec ipo dok reagira).

Link to comment
Share on other sites

Koji su to nizi obrtaji? Pitam zato sto taj motor ima turbo rupu velicine Hondurasa :D 

Link to comment
Share on other sites

Koji su to nizi obrtaji? Pitam zato sto taj motor ima turbo rupu velicine Hondurasa :D 

Hahahahaha recimo 5ta na tempomatu 80km/h 

Link to comment
Share on other sites

Auto je i dalje ljen i nacukava. Obišao nekoliko majstora, dijagnostika nista ne pokazuje. Svaki od majstora  ima svoju priću i čini mi se da bi redom mjenjali pa dok ne naiđu na kvar.

Link to comment
Share on other sites

Hahahahaha recimo 5ta na tempomatu 80km/h 

Koliko ks, jel to onaj sa dugackim mjenjačem? haha

Link to comment
Share on other sites

Auto je i dalje ljen i nacukava. Obišao nekoliko majstora, dijagnostika nista ne pokazuje. Svaki od majstora  ima svoju priću i čini mi se da bi redom mjenjali pa dok ne naiđu na kvar.

Stvar je što vecina majstora pogleda greske i ako tu nema nista onda nemaju pojma što raditi. Treba gledat i razumjeti razna očitanja senzora i to tumačiti. Danas je teško naći dijagnosticara, majstora ima :)

Link to comment
Share on other sites

Odspoji senzor protoka zraka i probaj se onda vozit. Meni je on otiso. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koliko ks, jel to onaj sa dugackim mjenjačem? haha

110ks

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.