Jump to content

Laguna 2 vozačev prozor


dre_magnus

Recommended Posts

Evo došlo vrijeme da i meni popuca ono kaj inače puca na podizači stakla na vozačevim vratima... Prozor je sada gore, da li može pasti? Da li bi bilo dobro da ga se "podšprajca" dok se ne popravi?

Link to comment
Share on other sites

Obavezno!

Inače će ti se malo.pomalo spuštati. 

Ako si ga uspio rukama dignuti onda isto tako lako se može spustiti.

Link to comment
Share on other sites

Problem je kaj ne znam točno kaj se dogodilo jer auto nije bio kod mene kad je puklo.

Motor vrti a staklo stoji gore...

 

Niš morati ću otvoriti i letvu neku staviti...

 

Ima netko savjet gdje i što kupiti?

Link to comment
Share on other sites

Najvjerojatnije su pukli zubi na koloturi koji je direktno na motoru. Preko tih zubića motor okreće koloturu na kojoj su namotane sajle.

Najbolje je skinuti oblogu i izvuči mehanizam podizača sa motorom, a samo staklo nekom letvom poduprijeti da ne propadne

Link to comment
Share on other sites

Pukla ti je ona plava plastika. Ne odlaze zubi na koloturniku na L2.

Link to comment
Share on other sites

Da li ima za kupiti samo te plastike, ako su samo one pukle?

Link to comment
Share on other sites

Pukla ti je ona plava plastika. Ne odlaze zubi na koloturniku na L2.

Možda ne tebi. Meni dvaput. Plastične vodilice nijednom.

Koliko me sjećanje služi može se svaki dio posebno kupiti ili kompletan set.

Link to comment
Share on other sites

Možda ne tebi. Meni dvaput. Plastične vodilice nijednom.

Koliko me sjećanje služi može se svaki dio posebno kupiti ili kompletan set.

Pitaj Filipa što je njemu puknulo. Kupi set za reparaturu na ebayu i tamo ima te plave vodilice+sajle+koloturnik.

Link to comment
Share on other sites

Najbolje je kupiti novi komplet sa sajlama i onim metalnim vodilicama, naravno bez motora. Problem je ako se mjenjaju pojedinačno djelovi, ostaju stare sajle koje su se vjerojatno oštetile i postale krivudave. Uslijed pokušavanja dizanja-spuštanja nakon što je već puklo je oštetilo onaj plastični koloturnik. Vrijeme je učinilo svoje i svi ostali plastični dijelovi su postali lako lomljivi. Ja sam stavio neke poljske marke Blic koje koštaju 350 kn i čini mi se da je puno kvalitetnije urađeno nego original. Imaju 1 god. garanciju. Ima i skuplje npr. Magneti marelli, ali ja sam išao na najjeftinije jer su mi se činili kvalitetni. Jedini problem koji sam s tim poljskim imao je da kada je staklo bilo do kraja spušteno prilikom jakog zalupanja vrata, izbilo je jednu od one dvije štipaljke koje drže staklo. Vratio sam originalne stare štipaljke i testirao više puta, nije bilo problema.

Vrlo je loše to urađeno na Laguni, staklo kad je do kraja spušteno, praktički nije u vodilicama i onaj sistem da nema krajnje sklopke nego valjda ima neku prekostrujnu detekciju pa nateže, a one dvije opruge kompenziraju taj šok koji sve one plastikice podnose.

Link to comment
Share on other sites

Najbolje je kupiti reparaturni set i promijeniti samo ono što je otišlo. Zamjenski dijelovi se kvalitetom ne mogu usporediti s tvorničkom ugradnjom. Izvaditi podizač, vidjeti što je otišlo i onda to zamijeniti, jeftinije a jednako kvalitetno kao zamjenski podizač bez motora.

Link to comment
Share on other sites

Ok kužim. Gdje ima za kupiti taj set?

Link to comment
Share on other sites

Eto! Usrmaatre ti je sve rekao.....

Probaj sa ebaya nabaviti ovaj set i riješiti stvar. Ako je otišao koloturnik onda su vrlo vjerojatno sajle uredu. 

Sajle se podrobe kad ovaj plavi nosač pukne. Onda sajla oslabi i koloturnik ju namota preko kanaliča i prelomi.

 

Link to comment
Share on other sites

U setu dobiješ sve što ti je potrebno: koloturnik, sajle i ove plave plastike na kojima leži staklo. Ja sam filipu zadnji put popravio podizač s tim setom, zamijenili plavu plastiku, jednu sajlu i koloturnik (bio oštećen ali nisu pukli zubci već kanal gdje ulazi sajla). U tom setu su došle i one crne plastike kojima se učvršćuje staklo  koje su odlične (za razliku od onih iz mog seta). 

Ja sam ovaj link stavio kao primjer, možda nam Filip može staviti link gdje je on kupio set zato što je taj njegov bio dosta kvalitetan.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Budemo probali pričekati Filipa pa da vidimo koji set i gdje ga je uzeo.

Hvala svima!

Link to comment
Share on other sites

Iz Siluxa je set  - https://www.silux.hr/proizvodi/karoserija/podizaci-stakla/kompleti-za-popravak/2035743/komplet-za-popravak-mehanizma-stakla-renault-laguna-01-07

Hrvoje, nisam li ja tebi ostavio koloturnik taj novi iz Siluxa, a ti meni dao neki stari koji nam se učinio kvalitetnijim... i još si na tavanu našao nešto... sad se stvarno ne sjećam... :/

Link to comment
Share on other sites

Meni su zadnji savrseno. Ono, u rangu premiuma... tako solidni i cvrsti. Nemaju luftaa. Kad se spusteni bilo koliko zalupe vrata ne mrda nis ni milimetra.

Onako solidni tup zvuk vrata.

Al prenja su mi oba onak.

Vozacev funkcionira u biti 100% ali se vidi da ima fufta. I ako je imalo spusten onako se cuje rasklimano staklo. Kako se strese.

A suvozacki je isto skroz solidan i cvrst ko i zadnji al se neda spustat skroz. U biti jako malo. U pocetku je to bilo cca 10 cm. A sad ni 3 cm. Onako kao da ga ja rukom drzim. Ko da su gume nabubrile 50% i motor ga nema snage spustit.

Dal moze bit da ga nesta blokira?

Znam da nemrete ovak dijagnosticirat, al ako je netko imao slicnu sitiaciju.

Znam i svakako racunam rastavit oba pa vidjet, al nikako vremena ulovit.

A i muka mi je. Na BMWu sam rastavio skroz sve u vozackim vratima zbog klasicne bolje sajle vanjske kvake i muka mi je tog. A i frendu sam rastavljao na Touranu zadnja vrata i sere mi se od tog vise. :)

Vjerujem da bi za ovu malu razlohanost pomogao reparatur set i to planiram uzet svakako. Al glupo mi je uzet i drugi za suvozacka jer moguce da je nekaj drugo.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Iz Siluxa je set  - https://www.silux.hr/proizvodi/karoserija/podizaci-stakla/kompleti-za-popravak/2035743/komplet-za-popravak-mehanizma-stakla-renault-laguna-01-07

Hrvoje, nisam li ja tebi ostavio koloturnik taj novi iz Siluxa, a ti meni dao neki stari koji nam se učinio kvalitetnijim... i još si na tavanu našao nešto... sad se stvarno ne sjećam... :/

40 kuna košta, skoro pa ništa. Koloturnik smo ti stavili ovaj iz silux-a zato što su sajle koje su se razlistale oštetile prvu ugradnju. Ili je to bio onaj s mog zamjenskog podizača? Više se ne sjećam, ali znam da nije ostao stari.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Kakvih jos setova ima?

Mislim, 40 kn je stvarno nikakva cijena i sad se samo bojim da radis toliki posao i stavis s**nje koje moras mijenjat za par mjeseci...

Dal ima OEM set i koliko je cca?

Dal ima po Tokicima tih reparatur setova?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ima i u Tokiću, ali nešto tipa 100 eura pa pretpostavljam da je to ili sa motorom ili sa vodilicama ili možda sve. U ovlaštenom ti je 2400 kuna komplet.

Preko neta sam prije neke 4god uzeo reparacijski set, sve osim vodilica i motora, bio je neki kineski i 200 kuna je košta, ali je popustio nakon mjesec dana, dulje nije izdržao. Tako da mislim da je ovaj sa Siluxa sasvim fer ponuda.

Druga opcija ti je obilazak auto-otpada, ali tko ti jamči da će tamo biti tvornički ili original sve komponente...

Link to comment
Share on other sites

Da bas to. Sad si me i dodatno obeshrabrio.

Generalno kad uzimam nove dijelove uzimam samo OEM ili firme koje jesu OEM ali u svom pakiranju, bas da smanjim mogucnost zeza. I opet se desi s**nje (najzadnje Corteco remenica radilice koja se raspala i pojela pol zupcastog).

Samo me bolestan sluh spasio sranja veceg.

Zato i pitam, jer kaj sam napravio ako taj za 40 kn pukne nekaj za koji mjesec...

Hvala svakak.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kvaliteta tog seta je zadovoljavajuća. Bolje je uzeti taj set nego komplet s vodilicama nego ostaviti tvorničke vodilice i promijeniti samo plastike i/ili koloturnik. Moj sa zamjenskim klizačima (one plave plastike koje nose staklo) radi već par godina i nikakvih problema.

 

Link to comment
Share on other sites

Pukla ti je ona plava plastika. Ne odlaze zubi na koloturniku na L2.

ali zato pucaju sajle... kao meni recimo....

oko 300kn je u tokiću komplet set bez motorića

Link to comment
Share on other sites

U reparaturnom setu iz silux-a dobiješ i sajle.

Na mojoj nije puknula niti jedna sajla, sve su tvorničke. Nasuprot tome na vozačevom i suvozačevom prozoru su puknule plavi klizači. Ovo se događa zato što podizač ostane bez maziva i pveća se trenje između vodilice i klizača te samim time sila na sajle i klizače i oni puknu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.