Jump to content

Laguna 3, 1.5 dci, projekt


Straza

Recommended Posts

Evo da i ja  okrenem novu stranicu.

Znači prošli mjesec sam prodao Lagunu 2, 2.0 automatik koja me služila odlično i napikirao Lagunu 3, lagano razbijenu ali za realnu cijenu pa krećemo ...

Probati ću više manje sve odraditi sam pa će slike govoriti više od riječi ;) , kojom brzinom će to ići zavisi od komplikacija i cijeni istih.

Auto je kupljen i trebao bi stići u subotu ili početkom sljedećeg tjedna.

INFO:

1. Laguna 3, 2013 facelift, 1.5 BOSE

2. Automatik - EDC

3. 45 000 km

4. 3500€ + 500€ prijevoz = 4000€

Update kad stigne na dvorište ...

10695_1.JPG

10695_2.JPG

10695_3.JPG

10695_20.JPG

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Takve trgovci i kupuju i prodaju pod novo prvi vlasnik. Haha

Inace odlicna kupnja

Link to comment
Share on other sites

Pa jel se to isplati raditi, obzirom na otvorene zracne jastuke?

Link to comment
Share on other sites

dijelovi bi trebali biti oko 1000€, takav auto kod nas dođe 8 500€ pa na više.

ma nekad nije do isplativosti nego do "dobrog deala" , 

Možda da imam 9000€ kupio bi je kod nas ali nemam pa onda se igram...

Procijena dijelova

1. 1200 - šajba

2. 3500 - branik komplet polovni (novi bez lajsni 3800)

3. 2100 - blatobrani i vrata

4. 600 - airbagovi

= 7 400 

Link to comment
Share on other sites

Vrlo optimisticni planovi i cijene.

A gdje je cijena armature?

Mislim, moze tu puno toga biti pod haubom, iako se vidi da nije jako lupljeno.

Mislim da je realnija cijena 2000€ i to sa dosta snalazljivosti, tu mislim da to bude auto slozen pristojno kak treba bit. A ne da se osjecam kao da sklepanca vozim.

Dapace, uvijek sam za ovako malo lupljeno za osjetno nizu cijenu, al to stvarno moze biti i tricky. Okej, u ovlastenom nebi dosao na redovnu cijenu mozda, tako da si svakako lijepo prosao.

Cestitke, svida mi se Laguna 3 jako, pogotovo karavanka. :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nisi računao centralu AirBag-a, oba zatezača pojasa, instrument tablu, felgu, gumu (bar 2 kom).

Nije li tu lijevo ABS modul na poprečnom kraku šasije?

Teško ce biti proci i sa 2000€

Sretno sa popravkom!

Link to comment
Share on other sites

Vidis nisam mislio na centralu airbaga.

Abs je dobar

Armaturu necu mijenjati jer polovna dode 700€

Sigurno se biti vise id 1 000 ali nadam se ne puno

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne uzmeš li druge zatezače pojasa jastuci nece raditi.

Centralu mozes popraviti 500-1200 kn ovisi sto je sve registrirano.

Link to comment
Share on other sites

može i sa starim zatezačima, ali im treba odrezati kabel ispod sica prema centrali i dijagnostikom na centrali odabrati da auto nema pirotehničke zatezače nego obične. 

Ispravak, to je funkcioniralo tako na mojoj Thaliji iz 2001. Sad dali centrala Lagune uopće ima tu opciju sa ili bez zatezača treba vidjeti...

Drugo, možda je čak bolje kupiti polovnu istu centralu nego popravljati staru ako je popravak tako skup. Vidjeti domaće i strane oglasnike, ili bi bilo najbolje u Italiju na otpad, dosta realnije cijene nego kod naših derikoža

Link to comment
Share on other sites

Kako mislis da zamenis suvozacki airbag, a da ne diras armaturu?

Sta je sa felnom, prednjom levom? 

Branik, oba krila, felna, daj Boze da na vesanju nesto nije krivo, vozacki airbag + armatura, centrala airbaga, kopce pojaseva i zatezaci.. Ima tu posla. 

 

Ispravak, to je funkcioniralo tako na mojoj Thaliji iz 2001. Sad dali centrala Lagune uopće ima tu opciju sa ili bez zatezača treba vidjeti...

 

Naravno da nema. 

Link to comment
Share on other sites

Ako se nebude isplatilo ide za dijelove. Motor i mjenjac pokriju cijenu [emoji23][emoji23]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Motor neces moci da prodas. Dizne i pumpu, da. EDC menjac se relativno slabo kvari, tako da ni on nije trazena roba.

U svakom slucaju, srecno sa projektom i da brzo zavrsis auto!

Link to comment
Share on other sites

Zasto motor nebu mogao prodati, ne trazi se?

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa tesko crknu ispod 500.000.. Ja imam jedan sa 160.000 km, stoje u rezervi.. 18 meseci u oglasima, niti jednog poziva :D 

Dizne otisle prvi dan, sa sve pumpom.

Isto i turbina, stoji, nikome ne treba. U odlicnom stanju, bez lufta. Ista stvar, 18 meseci niko ne zove :aua:

Link to comment
Share on other sites

dobro je to znati. Pogotovu vlasnicima mercedesa ;)

Link to comment
Share on other sites

Od 2014 imaju promenjen materijal od koga se izradjuju klipovi, navodno celik. 

Link to comment
Share on other sites

znaš možda kodnu oznaku ili proizvodni broj tih motora?

Link to comment
Share on other sites

K9K 656 i K9K 657 ako je bio uparen sa automatikom (citaj EDC-om). 

K9K 676, K9K 626 (90 ks potonji) itd..

A za sve to je uvertira K9K 636 koji je u mom meganeu.. Euro 6 ready, mada se vodi kao euro 5

Link to comment
Share on other sites

Sretno s popravkom, ali zračni jastuci 600? Kuna, eura? Imao sam istu situaciju oko Nove godine, pa smo se na par mjesta raspitivali treba li uzeti novce od osiguranja i kupiti drugi, ili popravljati postojeći. Za zračne jastuke su nam u Renaultu rekli da se ni slučajno ne smiju uzimati zamjenski, već isključivo novi, ili pronaći nekakav polovni, ali original. E sad, jesu li samo htjeli zaraditi ili ne, to ne znam. Za ostale stvari su govorili da nije problem kemijati, možemo i sami pronaći neke dijelove pa im dovesti da ga sređuju, ali ne i zračne jastuke. Osim njih, mora ići i novi procesor zračnih jastuka, novi pirotehnički zatezači pojaseva kao i sami pojavesi. Samo su nam za to rekli okvirno neku cifru od između 20 000 i 25 000 kn. S tim da mora ići i nova armatura, novi volan, trebalo nam je i novo vjetrobransko staklo, hauba, blatobran, far, branik, guma, felga, lakiranje... Par majstora je reklo da je potrebno vidjeti i u kakvom je stanju mjenjač, hladnjak, svašta nešto, i tako smo došli blizu cifre od 50 000 kn. Došao je čovjek iz Zagreba i kupio ga za 3000 eura na kraju takvog kakav je, a opseg štete je ovako na prvu (napominjem, samo na prvu) bio dosta sličan kao na tvojoj Laguni. Još jednom, sretno.

Edited by VedranSB
Link to comment
Share on other sites

U svemu treba imati i malo srece ?

Evo jucer kupio prednji branik u super stanju za 1300kn [emoji39]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo stigao auto.

Facts:

Nije Bose, nema xenon i stvarno je ko novi.

Oprao ga i onda raskopao da vidim na cemu sam.

Stanje:

1. Oba blatobrana

2. Branik

3. Lijevi far, desni eventualno popraviti

4. Vilica

5. Spona ovjesa, ako se ne da ispraviti

6. Posuda za ulje servo pumpe

7. Razne plastike, nosaci blatobrana

8. Obloge blatobrana

9. Air bagovi i pojasevi

10. Felga, popravak, vec predana vulkanizeru

Evo i slika7e639c1257d4604f3db99a64b3125121.jpg2d17dc91446830575f167a37839d2571.jpga9d9c4030d6f1327bf5856eef4827056.jpg4106ac7f49b3ad08d6fe7e2d8587c0de.jpg9c6a2308315f48c0d2fedeb50cecf85c.jpgc3bfc4178962f7c943fe947ca5a46524.jpg56a7991893018d9447ee7af7fd96d5ac.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dali je netko kupovao online dijelove na 

www.allegro.pl

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.