Jump to content

Laguna 2002 2.2 dci trokira kad se zagrije


pero1987

Recommended Posts

Podrav...

Laguna mi u zadnje vrijeme jako trokira, na momente jedva lovi gas. Ugl, mehanicar mi je ocistio koplet cjevi od turbine i egr ventil i nakon toga ide kao nikad u zivotu. Ali trokiranje se i dalje javlja nakon duže voznje po gradu npr. Moram napomenuti da zadnjih 2 god zivim u gradu i da se sigurno dobro zaštopala...

Kompjuter prikazuje oko 10 grešaka, od senzora radilice do protoka zraka i neznam čega sve ne.

Ako se netko susreo sa ovakvim problemom, neka slobodno nešto javi kako bih rješio problem

Thanks

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

kreni od senzora polozaja radilice. 

Link to comment
Share on other sites

Kao što Miloš navodi kreni od senzora GMT-a odnosno njegovog ožičenja. Nalazi ti se na "zvonu" mjenjača s donje strane - do kartera.

Link to comment
Share on other sites

Da GMT zna zezati i na ostalim autima.

probati ga "spuhati"  pošto si rekao da ga vozikaš po gradu

Link to comment
Share on other sites

nije senzor radilice sigurno ako pali normalno auto...

 

nešto drugo tebe zeza....

Link to comment
Share on other sites

Znao meni "štucati" zbog tog senzora GMT-a, odnosno zbog njegove instalacije. Palio najnormalnije.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Gmt je na bregastoj. A senzor polozaja (fini) je na zamasnjaku ili radilici. Nemojte mjesati zabe i kruske :)

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Na 2.2 dCi senzor položaja bregastog vratila nalazi se na kućištu zupčanika VT pumpe, dok se senzor položaja koljenastog vratila (radilicee) nalazi na zvonu mjenjača. Nikada nisam čuo da je netko imao problema s ovim na VT pumpi. 

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.