Jump to content

Brzinomjer ne radi


Spider

Recommended Posts

Neki dan mi prestao raditi brzinomjer. Ne pokazuje trenutnu brzinu kao ni koliko km sam prešao.

Clio je 5/2003 godine 1.2 16 V. Trenutno je kod majstora. Kaže UHC (neki vrag) i da trenutno nitko to ne popravlja jer eto petak im je zadnji dan i idu na GO. Kaže da nije do brzinomjera, skidali amraturu da i to pogledaju.

Tko je imao problema na Cliu sa time? Koliko dođe taj UHC ako je on? Da se znam pripremiti za konačnu cifru.

Ako je bila tema onda je nisam našao u ovom PDF-u.

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Ja koliko znam da brzinomjer ocitaje preko ABS-a na kliu to bi trebalo pogledat

Link to comment
Share on other sites

Nema li Clio onaj pinjon na getribi?

Ako ima to onda se demontira, rastavi, zalemi na 3 pozicije, zaljepi i gotovo. Sve skupa 1h posla. To sam radio na 2 Thalije i 1 Twingo.

Strelicom sam označio gdje se reže.

e293450a59cd4fd51706c8cb1fd6bfec.jpg

14bdff1e43aa9e2f6419de8e44d15470.jpg

Link to comment
Share on other sites

i ja isto to radio na Cliu. Usput nabavio 2 kom na aliexpresu na zmiješne novce, ali original je original. Ovaj kinez ponkad drhti kazaljku

Link to comment
Share on other sites

Nema li Clio onaj pinjon na getribi?

Ako ima to onda se demontira, rastavi, zalemi na 3 pozicije, zaljepi i gotovo. Sve skupa 1h posla. To sam radio na 2 Thalije i 1 Twingo.

Kako si ga na twingu počupao van? Probao sam odozgora i nema šanse. Mora se dizati auto ili na grabu?

Link to comment
Share on other sites

Jel ima.onda ova verzija pinjon ili ne? Meni rekli da nema.

Edited by Spider
Link to comment
Share on other sites

Pinjon od Twinga frend dovezao na skuteru, nisam ga pitao kako je skinuo jer sam mislio da je jednostavno ko na Cliu.

Logan je skidao na Twingu ako se sjećam dobro.

Link to comment
Share on other sites

Pinjon od Twinga frend dovezao na skuteru, nisam ga pitao kako je skinuo jer sam mislio da je jednostavno ko na Cliu.

Logan je skidao na Twingu ako se sjećam dobro.

Ukakili su to na twingu, pinjon ide kroz nossč getribe, ispod smeta auspuh, a preko pinjona ide kabl od lambde pa nije baš pametno čupati na silu [emoji4]

S čim si ga lijepio na kraju?

Da nije neka PE ili PP plastika koja ne ide loctiteom.

Link to comment
Share on other sites

Dakle 'vako. Temu mogu zatvoriti jer je riješeno. Na kraju nije ništa od navedenog nego jedna obična glupost. Naime, frend mi je dao auto-radio (LG LAC-m8600R) koji ima BT jer moj JVC nema da se mogu javiti u vožnji. Danas je radio nešto zezao tj. uspjeli smo nekako zaključati sve na njemu i da ne šumi frend izbaci pločicu iz ležišta (jer se naravno pločica odvaja) i vidi vraga brzinomjer proradi. Napravimo mi štih probu i stisne pločicu natrag brzinomjer ode na nulu, izbacimo i ponovo radi, ponovili još 2-3 puta i zaključili da je do radija a mi se tu mučili plus serviser. Vratio sada svoj radio i brzinomjer radi normalno. Napravio krug po kvartu.

Eto nakon 5 dana mučenja i dijagnosticiranja svega nismo se sjetili odmah radio maknuti. Kod servisera je pločica bila uštekana i kod njega je naravno radio radio.

Sad ukoliko nekome treba radio za skidanje kilometara jeftino (mo'š mislit) ga iznajmljujem :p

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma ali eto očito ima. Nije ni frendu ni serviseru ni meni jasno što je bilo. Inače radio je izvađen iz drugog vozila jer je čovjek htio imati usb na radiju a ovaj to nema a i cd mu je pokvaren što meni nije bilo važno jer eto ima BT pa mogu strimat mjuzu s mobitela.

Link to comment
Share on other sites

Čudno mi je da niste povezali prestanak rada brzinomjera odmah nakon ugradnje radija i krenuli tim putem rješavati problem...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Moguce da ste spajali onu zicu s brzinomjera koja daje signal da se pojacava radio sto brze vozis.

I ako ste propisno spojili zutu, crvenu i crnu zicu nikakvih problema nebi smjelo biti. Nije dovoljno samo ustekati din uticnicu, treba pregledati raspored zica na aftermarket radijima

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.