Jump to content

Poklopac goriva se otvara izvana


dombos

Recommended Posts

Evo obećanih fotki :)

1. otključano, klin uvučen, ne vidi se:

1.thumb.jpg.cc20acf279c5d1b84f71d2183d44

Zaključano, klin vani:

2.thumb.jpg.40a731ac25905dbaf739179fd5b9

Evo gdje dolazi klin na pokopcu:

3.thumb.jpg.afc8987730fe7c97c5e09eb98329

 

Napravio sam ti i video da vidiš kako to izlazi:

 

Ako klika, a taj klin ne izlazi van, možda je slomljen. Ako ne klika, onda je nešto s motorićem ili instalacijom.

Baci oko na ovaj video, možda ti pomogne:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala na materijalima :) još ću ih pogledati na računalu pa usporediti sa svojim... Ne znam da čekam idući servis za cca 8 mjeseci s obzirom da sam godinu dana živio s otključanim rezervoarom ili da idem odmah to rješavati :D

Hvala i na video materijalu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

izgleda da je i meni vrisnuo motorić, ali kod mene je ostao u položaju zaključano.

Zove žena s pumpe da ne može otvorit poklopac rezervoara goriva, nisam još sam pokušao jer sam tek navečer kući, ali izgleda da je ostao u položaju zaključano.

Dal se može s unutarnje strane od gepeka kako doći do tog motorića ako se raskopa plastika , tapacirung i izolacija?

Nisam znao da to odlazi na Scenicu 3.

@dombos što si ti riješio sa svojim? Jesi pitao u servisu koliko dođe novi motorić?

Link to comment
Share on other sites

Našao neke stvari na youtubeu pa ćemo sutra vidjeti

 

Ovaj ovdje prikazuje i popravak, odnosno čišćenje zmazanih dijelova

 

Link to comment
Share on other sites



...
Dal se može s unutarnje strane od gepeka kako doći do tog motorića ako se raskopa plastika , tapacirung i izolacija?...


Da, moze se. Skines tapacirung. Dosta cest problem na Renaultima. Mene to jebalo na Laguni 2.

Kupio polovan za 100-150kn (dodaj inflaciju unazad par godina).
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Po ovom prvom videu što sam stavio ima rupa u tapacirungu ( vidi se kak lik kockicu tapacirunga skine), pa bi se valjda kroz nju moglo ručno otključati.

Renault predvidio kvar 😅, ako krepa samo otvoriš gepek i ručno ga kod svakog tankanja možeš zaključavat i otključavat...

Sutra ću vidjet što se da napravit

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.