Jump to content

Provjera ispravnosti i postojanja airbagova


dombos

Recommended Posts

Pozdrav, kupio sam prošle godine Scenic 3. Auto je iz uvoza i bio je udaren sa strane.

Zanima me postoji li jednostavan način da provjerim ima li auto airbagove ili oni nisu vraćeni nakon sudara (ako su uopće bili aktivirani, a pretpostavljam da jesu)?

Link to comment
Share on other sites

To bi bila dijagnostika?

Može li se vidjeti na Boschovoj dijagnosti koju u servisima koriste?

Link to comment
Share on other sites

Lampica airbag ti se mora upaliti kada das kontakt i onda ugasiti. To je prva stvar ako svijetli nema airbaga. Druga stvar je dijagnostika koja moze vidjeti eventualne greske. Vjerovatno Bosch moze. A treca je da vizualno vidis, sto je i najbolja opcija. Jel recimo sa otpotnikom zavaras sustav u autu da je tu airbag a njega nema.

Link to comment
Share on other sites

Lampica svijetli jedno 30s pa se ugasi... Piše u uputstvima da treba svijetliti kratko vrijeme kad se auto upali.

A kako vizualno vidjeti?

Link to comment
Share on other sites

Lampica svijetli jedno 30s pa se ugasi... Piše u uputstvima da treba svijetliti kratko vrijeme kad se auto upali.

 

A kako vizualno vidjeti?

moras rastaviti bocne tapacirunge pa vidis imas li ih uopce.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Postoji neki rizik kad se to radi (da se nebi jastuk aktivirao)? Akumulator smije biti uključen i slično?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
On 23. 08. 2018. at 15:41, dombos said:

Postoji neki rizik kad se to radi (da se nebi jastuk aktivirao)? Akumulator smije biti uključen i slično?

Ako skidaš samo plastične obloge nema rizika. Ja skidao na Laguni. Meni se ponekad upali lampica "Check Airbag", valjda negdje na sjedalima gubi kontakt.
A ovo sa 30s je previše rekao bih. Imaš na eBay-u kupit varalicu za par dolara. Samo ukucaj "Car  Airbag Emulator". Moguće je takva fora.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.