Jump to content

Potrošnja ulja


magi_984

Recommended Posts

Vozim Clia 3 motor 1.2 16v iz 2009. godine. Do sada pređeno cca 77000km. Auto redovno servisirano i evo sad zadnje bila promjena ulja i filtera prije par mjeseci na 74000km i stavljeno ulje koje se preporuča za taj motor Elf 5w40. U zadnje vrijeme primijetio da troši dosta ili previše ulja. Kažem ne znam jel puno ili previše s obzirom da evo sad od zadnjeg dolijevanja ulja prešao 1000km većinom gradske i nešto međugradske vožnje, s tim da često ta gradska bude na hladan motor i po par km samo i onda stajem. Znaći od zadnjeg puta nakon 1000km potrošnja na šipci sad nešto niže od polovice. Sad ne znam za taj motor koliko je to točno jer ne znam kolika je razlika između oznaka min i max na šipci?

Uglavnom sada sam doli koliko sam imao ulja i sad je negdi na iznad 3/4. Kako idem na put da li s obzirom da ne rade vikendom trgovine uliti ulje iste gradacije bilo kojeg proizvođaća i ako da koje kao zamjenu?

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A ne znam, nisam primijetio nikakve mrlje od ispod auta. Probat ću malo više pažnje posvetit na to iako je ispod ona plastična zaštita ispod motora.

I da koristim Elf 5w40

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Al evo baš sad se zavukao pod motor koliko mogu i na rubu te plastike se vidi kao rub tog pokrova da je mokar, masan. Znaći ipak pušta onda tu vjerojatno.

Do čega bi to trebalo biti onda vjerojatno?

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da ponovim, koji elf 5W 40?

NF ili SXR?

Brtva čepa kartera nije stavljena nova?

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

5w40 sxr je sada. Koja je razlika?

U mene je auto još relativno kratko i ja nisam ništa tu mijenjao, da li je prije šta ne znam

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Iako priručnik kaže da je normalno 1L na 1000km moj troši 2-3dcl na 10.000km.  Pola litre ulja bi se iz aviona vidjelo da je iscurilo u tako malo vremena.

Ako je auto često tjeran na hladno možda se potrošila uljna karika pa sad više troši ulja :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Koji je trošak zamjene karika?

I koliko ulja stane između min i max oznake na šipci?

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Skupo je. Jako. Motor se mora potpuno raskopati za izmjenu karika. Ako je do toga.... ne mora biti.

Između MIN i MAX je 1L ulja.

Nježno postupaj s onom žutom plastičnom šipkom od ulja jer je nekima pukla.

Link to comment
Share on other sites

To znaći da mi je potrošeno skoro 7dcl na 1000km?

Do čega bi još moglo bit? Neka bolja opcija nadam se

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Imao sam takav auto 2 godine, na 10 000 km auto je trošio nešto manje od 2l (1.8l) ulja. S time da je to bila pola gradska vožnja, pola međugradska i gas je uvijek bio "jači".

Od gornje do donje crtice ti je 2l ulja koliko sam zapamtio.

Link to comment
Share on other sites

ja sam stavljao 5w30 i trosio mi skoro litru na 1000km, presao na 10w60 i sad trosi litru na 5000km...

a na lagunu danas stavio 5w30 sxr pa cemo vidjeti...

Link to comment
Share on other sites

ja sam stavljao 5w30 i trosio mi skoro litru na 1000km, presao na 10w60 i sad trosi litru na 5000km...

a na lagunu danas stavio 5w30 sxr pa cemo vidjeti...

Zasto 5w30, ako ti nema DPF filter? 5W40 ti pise u uputama za auto (ako je bez DPF-a).

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

zato jer volim isprobavat, iduce ce ic 5w40

i imao sam samo 5w30 sxr na stanju, a nf je bio 5w40

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Puno je prevelika to potrošnja ulja na 1000km da si napravio 7000km pa još nekako ali misim da trebaš na servis da ti neko stručan pogleda što se dešava. Najblaže rećeno.

Link to comment
Share on other sites

Ma negdje pusta nema kaj ak je vidio da je masno ispod.

Benzinci i jesu otproniji na te kratke relacije, nebi smio potrositi ulja na 1000km pobogu, moj stari 1.4 16v bi tek poslije 10 000poceo trositi ak se ne varam..a i njemu je bio mastan odozdola motor.

siguran si u tih 77 000km ?Jer mi to zvuci nestvarno

Link to comment
Share on other sites

Definitivno treba otici majstoru. Moj ima 200000 km a na 10000 potrosi minimalno ulja, imam dosta kratkih relacija.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.