Jump to content

CHAT


GTT

Recommended Posts

Nemoš bit grema naci ovima gastarbajterima iz njemačke 

A niti obični naci 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MilosB said:

to je praksa i bez agencije ne ? depozit sam platio i u Rijeci a i tu (to mi bio velik "udar" iskesirat prije ulaska u stan 4300€ :D

edit, aha vidim, "taksa" nepovratna ne depozit za "osiguranje"

Moguce i depozit i jos provizija agenciji. Cak mislim, ali opet nisam siguran, da u vise slucajeva plati najmodavac agenciji a ne najmoprimac, ali nisam siguran. Jedan stan sam gledao preko agencije u Fuldi i nije mi se svidio stan.

 

2 hours ago, MilosB said:

postene su vam kamate.. Meni je (kad sam digao kredit) rata za veci stan bila manja od najsma stana, ili ako uracunamo porez na nekretninu i komunalije doslo jednako.. sad kad su nahajcali kamate je vise ali mislim da mi jos uvijek kamata nije veca od onog kolko bi placao u najmu (sva sreca)... 

Trenutno oko 4.5%

Link to comment
Share on other sites

tako su i kod nas kamate sada.. hebo ih ja... i jebo ga sam sebe kad nisam mogao tada kada sam dizao kredit "fiksirat" kamatu ( iako to tu nikad nije praksa) jer je bila 2.3% i nisam mogao to priustiti.. .. sad su mi primanja veca pa mi ovih 4.5% jos uvijek nije kriticno (kolko bi onih 2.3% bilo). No kao sto rekoh, mjesecno mi je 1450€ sad za kucu, bilo je 900€ kad sam digao kredit, a najam je bio 1050€ .. (plus mjesecno oko 150€ ide na komunalije + porez mjesecni). Tada je kamata bila cca 450€ sada je 1200€.... :D .. no najam smo jako imali problem naci.. jako je malo u ponudi a za obitelji izbor u gradu cijelom pada na jednu saku.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

150 mjesecno ti ide na komunalije? Mislis rezije? Voda, struja, smece i sl?

Ja imam dva kredita, manji ima fixiranu kamatu na 10 godina, a veci na 15 godina.

54 minutes ago, borny said:

Strancima toleriramo :bigl:

Pardon, radi se o tipfelerima. Pravopis mi je jos uvijek prilicno poznat. :)

Istekao mi i taj edit pa nema popravka. 🤣

Link to comment
Share on other sites

Čitam sve ovo i, kao obiteljski čovjek, sve mi se te kuće-avioni-kamioni čine kao neka iluzija.

Meni je, kao i svakom normalnom obiteljskom čovjeku, sreća i zadovoljstvo obitelji na prvom mjestu.

I sada, nakon 6 auta, 8 stanova/kuća, 3 zemljišta... Lijepo je to sve, ali jedino pod uvjetom da znaš upotrijebiti te stvari da ti, ako ne već direktno donesu sreću, onda barem olakšaju one manje sretne momente.

Eto sad imam novi auto i gradim kuću i to mi je fail za sada. Onako iskreno.

Kod auta pazim da ga ne izgrebem, da ga djeca previše ne izraubaju, kadica za gepek, zaštita ovoga/onoga, što ću s kaskom, servisom. Znam, totalno kretenski. Ybg.

Kod gradnje kuće. Sad vam ne mogu opisati koliko nam je to donijelo loših momenata, wtf-momenata, suštinskih pitanja "čemu sve to", ali onaj tko je gradio iz nule, zna o čemu pričam. Koliko vremena sam do sada proveo na kući i oko kuće, a ne sa obitelji... Novac da i ne spominjem, ionako mi je sporedan...

Što hoću reći - važno je znati da materijalne stvari mogu pomoću, još važnije je znati u čemu mogu pomoći, ali najvažnije je znati u čemu NE mogu pomoći.

  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno se slazem sa svakom! :dobroje:

Ak se u tome ne zna ili ne uspijeva uzivati i sikoristiti, nego suprotno... badava sve pare, kuce i auti ovog svijeta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pere said:

150 mjesecno ti ide na komunalije? Mislis rezije? Voda, struja, smece i sl?

Ja imam dva kredita, manji ima fixiranu kamatu na 10 godina, a veci na 15 godina.

Pardon, radi se o tipfelerima. Pravopis mi je jos uvijek prilicno poznat. :)

Istekao mi i taj edit pa nema popravka. 🤣

150€ je porez, ciscenje snega, odvod vode, voda, smece (i ne znam sta jos ide sve u tu cifru)

Struja, internet i to je zasebno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Laguna 3, vanjske oplate vrata otkinute, nema zadnji kotač, air bag zavjesa nije otvorena.

Bila je između 2 šlepera i s obzirom koja oštećenja oni imaju Laguna izgleda super.

Nadam se da nitko nije ozljeđen.

 

20240409_130413.thumb.jpg.10cd46676f5af962f13f298a2b7e0f34.jpg

 

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

Vezano na gornje postove o imanju-nemanju, koliko je kome dosta za sreću i što nas zapravo ispunjava je uvijek individualno. Novac nedvojbeno olakšava život. Dok su djeca bila manja supruga i ja smo se ubijali od posla sve s ciljem da osiguramo da djeci ništa ne fali. Minusi, krediti, kartice, prebacivanje iz šupljeg u prazno... Bili smo na dnu pa smo se izvukli. Ne samo jednom. Koliko sam samo puta ponovio rečenicu: "Kada si na dnu možeš ići samo prema gore." Što sam stariji, odnosno što manje moram razmišljati o materijalnoj dobrobiti svoje djece u svakom smislu, to mi manje treba. Zaboravio sam sve te borbe, neprospavane noći, grčeve u stomaku i izgubljeno zdravlje. Kada se osvrnem najdragocjeniji trenuci u životu sada su mi vikendi koje provodimo i koje smo provodili zajedno. Gledati odrasle, zdrave, odgovorne, zaposlene, materijalno zbrinute, dobro odgojene ljude koji me nazovu da popričaju a ne samo kada im nešto treba je neprocjenjivo. Kuće, vile, bazeni, vikse, auti, stanovi, zemlja ne znače ništa u usporedbi sa zajedničkim odlaskom u kino gledati Marvelove filmove (da, čak i sada kada su odrasli i imaju svoje živote), na kuglanje, bilijar, hiking, roštiljanje kod bake i ostala obiteljska druženja.

Zbog toga sa smješkom svaku večer legnem u krevet.

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ivan08 said:

Vezano na gornje postove o imanju-nemanju, koliko je kome dosta za sreću i što nas zapravo ispunjava je uvijek individualno. Novac nedvojbeno olakšava život. Dok su djeca bila manja supruga i ja smo se ubijali od posla sve s ciljem da osiguramo da djeci ništa ne fali. Minusi, krediti, kartice, prebacivanje iz šupljeg u prazno... Bili smo na dnu pa smo se izvukli. Ne samo jednom. Koliko sam samo puta ponovio rečenicu: "Kada si na dnu možeš ići samo prema gore." Što sam stariji, odnosno što manje moram razmišljati o materijalnoj dobrobiti svoje djece u svakom smislu, to mi manje treba. Zaboravio sam sve te borbe, neprospavane noći, grčeve u stomaku i izgubljeno zdravlje. Kada se osvrnem najdragocjeniji trenuci u životu sada su mi vikendi koje provodimo i koje smo provodili zajedno. Gledati odrasle, zdrave, odgovorne, zaposlene, materijalno zbrinute, dobro odgojene ljude koji me nazovu da popričaju a ne samo kada im nešto treba je neprocjenjivo. Kuće, vile, bazeni, vikse, auti, stanovi, zemlja ne znače ništa u usporedbi sa zajedničkim odlaskom u kino gledati Marvelove filmove (da, čak i sada kada su odrasli i imaju svoje živote), na kuglanje, bilijar, hiking, roštiljanje kod bake i ostala obiteljska druženja.

Zbog toga sa smješkom svaku večer legnem u krevet.

sve ti priznajem, ali ga zaseres s Marvelovim filmovima, osim ako nemas kucu punu woke new age ekipe, jer su sve uspili wokezirat i feminizirat... disney, marvel, i niz drugih brandova... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, wifi said:

sve ti priznajem, ali ga zaseres s Marvelovim filmovima, osim ako nemas kucu punu woke new age ekipe, jer su sve uspili wokezirat i feminizirat... disney, marvel, i niz drugih brandova... 

Pored sporta gdje smo djecu gurali i podržavali Marvel junake pratimo iz vremena kad su bili mlađi i ufurani i častili bi ih odlaskom u kino i zajedničkim druženjem pa je to nekako tradicija. Kako su zreliji to interes blijedi i kritičniji su prema franšizi ali taj osjećaj obiteljskog odlaska u kino je nešto čega se rado sjećaju jer smo se supruga i ja spuštali na njihovu razinu i aktivno sudjelovali u procjenama tko je kakav i kome je tko najdraži. Recimo stariji je obožavao Kapetana Ameriku jer ovaj ima manire iz vremena kada je to nešto značilo a mlađem je Tony Stark fora jer je arogantni genije. (Gle mene, analiziram superjunake mojih klinaca) Tako se upoznaju djeca. Gledaš i učiš. Nažalost sada se zbog obaveza rijetko možemo svi skupiti na hrpi ali se i dalje trudimo oko toga a i oni iniciraju takve aktivnosti.

Ove woke frustracije ostavljam po strani. Kako bi rekao jedan naš član: Zero fucks given.

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ivan08 said:

Pored sporta gdje smo djecu gurali i podržavali Marvel junake pratimo iz vremena kad su bili mlađi i ufurani i častili bi ih odlaskom u kino i zajedničkim druženjem pa je to nekako tradicija. Kako su zreliji to interes blijedi i kritičniji su prema franšizi ali taj osjećaj obiteljskog odlaska u kino je nešto čega se rado sjećaju jer smo se supruga i ja spuštali na njihovu razinu i aktivno sudjelovali u procjenama tko je kakav i kome je tko najdraži. Recimo stariji je obožavao Kapetana Ameriku jer ovaj ima manire iz vremena kada je to nešto značilo a mlađem je Tony Stark fora jer je arogantni genije. (Gle mene, analiziram superjunake mojih klinaca) Tako se upoznaju djeca. Gledaš i učiš. Nažalost sada se zbog obaveza rijetko možemo svi skupiti na hrpi ali se i dalje trudimo oko toga a i oni iniciraju takve aktivnosti.

Ove woke frustracije ostavljam po strani. Kako bi rekao jedan naš član: Zero fucks given.

nije bila namjera da "pravdas" zasto bas Marvel... vise komentar upravo gdje je ta fransiza otisla u posljednje godine... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ja sam isto jako volio Marvel i DC... i pricma s kolegom (pre 8 god) i kaze jel si skuzio kako u svakom hebenom mora biti i lezba i peder i crnac i azijat... Do tad sam primjetio samo zenske na muskim "pozicijama" a ovo drugo sam skroz ignorisao jer mi je totalno nebitno koje je neko boje... Od onda ne mogu ne primjetiti :D do te mjere da zanjih 3-4 god nis novo nismo gledali.. I kvalitet je pao tako da i ne propustamo previse..

Zanima me dal ce biti istine od Nicolas Cage i Angelina Jolie suradnje u "no woke medijskoj kuce"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Novi okus sladoleda

 

20240412_191452.jpg

Coast to coast, bornholm to hanstholm

 

20240412_191036.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kad australci prvi put vide renoa u normalnom stanju

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Danas kod nas pao snijeg, stize zima 😂

 

IMG_0237.jpeg

  • Like 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

A htio si gume mijenjati. :bigl:

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

A da, srecom pa nisam, jos ovaj tjedan hladno pa onda idu ljetne iduci pon konacno, prognoza veli da ne bu vise hladno! 😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Piše i na plotu..

Link to comment
Share on other sites

Od jučer. Za vikend nisam bio kući, taman stigao dok je još bilo snijega. Sreća pa sam 300km odvozio na ljetnim gumama i temp je bila cca 7c. Za vikend vozio Corollu.

IMG20240421184418.thumb.jpg.d41f860a32afc77df61ed307985a7b0a.jpg

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

ima li neko iskustva s youtube downloaderima ?

Treba mi nesto sto moze "scrub"-at neciji kanal.. previse je videa (ima preko 100 videa), a ne zelim da nestanu i zelim si ih spremit... 

ono sta nalazim ovako searchanjem je "videoproc" ali me zanima jel netko ima iskustva.. i da nije virus i spider nest.. 

 

Link to comment
Share on other sites

Danas skoro pomislio da sam zaboravio parkirat unatrag 🤔🤓.

Nakon možda 2 mjeseca provozao crnu lagunu i idem parkirat unazad što bliže rizolu bočnom, jer uvijek pikiram takva mjesta i svaki put auto stoji ukoso...

Gledam koji kuki jbt, otvaram vrata da se uvjerim nakon valjda trećeg puta i opet nije paralelan s crtom 😅 i onda mi na pamet padne da me hebe 4 control 🫣. Taman toliko da nije kak bi trebalo bit i uvijek malo utekne jer previše smotam volan i to razjebe stražnju stranu.

Reko gospođo evo tebi tvoja kočija, ja sam zaboravio kak se to vozi...

  • Like 3
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

@wifi slika vara.. Ne kazem da se ne moze ali oba auta su na max.. I ne pricam tu o tesli koja je izuzetno siroka.. Slikao sam bas na najsirem dijelu. Dobar dio je tako da se ni dva golfa ne mogu mimoic nego se vozi na samom rubu. U nor su sve ceste 80 kao sta sam vec pisao, a i mnoge koje su mozda 3m siroke.. 

 

@trapavi 

Prometni inzenjeri, jedan dan samo ofarbali cestu na ovu konfiguraciju... Nema vertikalne signalizacije ni nis..(valjda su je danas popodne metnuli) 

IMG_20240430_170549.thumb.jpg.af4c0a04e2e51a8db6b1776bd31e9783.jpg

https://www.facebook.com/epodravina/videos/1161971378164869/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v

Znaci 2 dana kruzni s standardnim pravilom desne ruke, od danas kao i moderni kruzni.. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, wifi said:

dva auta bez problema... ko je kriv danasnjim generacijama sto kupe suv tenk sirine negdasnje multiple i onda im vise nema mista...

apropo ogranicenja, u hr isto imas apsurde di se na brzu cestu stavlja 60, a nadje se i ovakvih cesta gdje vridi generalnih 90 izvan naselja. zato nitko i ne sljivi ogranicenja, besmislena su...

Šljivit ćeš ti i te kako kad te radar ulovi , doduše platiš pola pa je ipak pola.

1 hour ago, MilosB said:

@wifi slika vara.. Ne kazem da se ne moze ali oba auta su na max.. I ne pricam tu o tesli koja je izuzetno siroka.. Slikao sam bas na najsirem dijelu. Dobar dio je tako da se ni dva golfa ne mogu mimoic nego se vozi na samom rubu. U nor su sve ceste 80 kao sta sam vec pisao, a i mnoge koje su mozda 3m siroke.. 

 

@trapavi 

Prometni inzenjeri, jedan dan samo ofarbali cestu na ovu konfiguraciju... Nema vertikalne signalizacije ni nis..(valjda su je danas popodne metnuli) 

IMG_20240430_170549.thumb.jpg.af4c0a04e2e51a8db6b1776bd31e9783.jpg

https://www.facebook.com/epodravina/videos/1161971378164869/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v

Znaci 2 dana kruzni s standardnim pravilom desne ruke, od danas kao i moderni kruzni.. 

 

Ne kužim što ovaj kružni tok ima veze sa mnom . 

Link to comment
Share on other sites

S tvojim osvrtanjem na sposobnost nasih prometnih inzenjera..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.