Jump to content

Check lighting


brzi16v

Recommended Posts

Jučer vozim na dnevnim svjetlima i pojavi se lampica ključa i poruka...prebacim na kratka svjetla, poruka ista ostaje ali uz blicanje ikone za kratka svjetla...gasila i palila se greška više puta jučer. Netko slično imao?

20180904_182446.thumb.jpg.3e3d261d12d794

 

Link to comment
Share on other sites

Sve je radilo i sve je ispravno..zasto je bacao gresku i dalje neznam

Link to comment
Share on other sites

Otkud ta greska na Renaultu? Laguna 3 samo pamti pregorelu sijalicu, ne prijavljuje gresku na tabli.

Proveri mozda balaste.. 

Link to comment
Share on other sites

Možda neka žarulja zeza pa je bacio grešku, možda je klimava ili ima loš kontakt?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vidim da je ova zica u prednjem faru prekinuta (rekao bi da je sama od sebe pukla) taj konektor cemu sluzi?

2018-09-09_11.24.48.thumb.png.e0ea963df3

Edited by brzi16v
Link to comment
Share on other sites

Ubiti konektor na regulatoru zaklopke bixenona..ocigledan uzrok pojave one greske...iako mi vise nije bacao gresku ovih dana pregledao sam sva svjetla sve konektore i vidi se da je zica pukla, nije prerezana.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ta da opet isti problem, ista poruka, sva signalizacija i rasvjeta uredna, neradi samo nivelacija farova ali ocito opet neka zica pukla, moram opet otvarat far(ove)...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ajmo dalje da navedem, znači zalemio sam žicu iz prethodne slike ali i dalje je palio check light..nije radila nivelacija  farova niti su svjetla pratila zavoje...tu sam posumnjo i na grešku veze između volana i kompjutera, u ovih par dana svašta pričitao..

Otišao na dijagnostiku koja kaže onako kako sam i očekivao greška el sklopa...pa se ti misli.....e sad di šta kako...nakraju ako neću sam neće se ni riješiti, da ostane "strgano" nije mi opcija ni u snu..

Uzeo sve redom prvo od osigurača, žica, konektora, sve ok, otvorio farove ponove, preklgledo sve žice u farovima dali vode struju..na kraju sam išao kopat po motorićima i rastavit i nje...

Lijevi

20200513_144006_001.thumb.jpg.18733bc203cdbbce838e9b48cb94229a.jpg

Kao što se vidi iz slike, ispravan..

Desni

20200521_214800.thumb.jpg.a1ea60619108ead2c6ac249873f9e51d.jpg

Desni kao što se vidi, oksidiran, fali jedan kondenzator, nisam   ga niti našao u kućištu..

E sad dolazi problem, koliko je teško na cesti vidit bixenon još ga teže naći polovnog "kraj ceste"...nađem razbijenog rs 250, vidim visi motorić, zovem ali nema ga više...od običnog fara nepaše...i naletim na auto arena nemetin, stvarno ok ekipa, sve poslikali i poslali, imaju u djelovima megana i ima bixenon farove...stavio motorić drugi, nema više greške, farovi odrade nivelaciju, prate zavoje...ono rješivo sve al zivaca i zajebancije al neka..

Slika motorića i kat br. ako netko bude uzimao

20200521_214847.thumb.jpg.7a3b59dfe8ef7fdef3e4449f79219d5a.jpg

20200521_214832.thumb.jpg.362f58423e1e3628184bd6122661601b.jpg

sad je jos u planu otvorit farove ovih dana i farbat krom u crno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.