Jump to content

Scenic 3 cvrčak u pedali kvačila


Alen

Recommended Posts

U donjem dijelu hoda pedala kvačila proizvodi lagano škripanje.

Izgleda mi da je problem u zglobu kojim je polugica koja ide prema kočionom cilindru spojena na osovinu na pedali, označeno na slici dolje.

Pri kraju hoda papučice malo se nakrivi taj spoj i proizvodi zvuk. Ako ga jednom rukom pridržim, a drugom stisnem pedalu, onda je ok, vidi se na YT videu ispod.

Zna netko kako to riješiti?

Taj spoj je inače suh ko barut, malo sam špricnuo silikon spreja, ali nema efekta.

Kako to riješiti, čime podmazati?

Mislio sam ubaciti malo litijeve ili grafitne masti, ali ne znam kako se to skida?

U dialogysu nisam našao.

Selection_2018_09_22_01.thumb.png.28eb73

 

 

Bila mi je sumnjiva ona opruga s lijeve strane, ali tamo ne škripi. Cijeli sklop ide jednostavno dolje i podmazan je valjda litijevom masti.

Skinuo sam to dolje, pedala se i dalje vraća ok, znači da ima još negdje neka opruga koju ne vidim.

Čemu ovo uopće služi?

Selection_2018_09_22_02.thumb.png.a81462

 

 

 

 

 

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

Nije ti to do tog spoja. Na cliu od frenda sam to pokusavao rijesit bez uspjeha.Kod mene je bio isti problem pa sam to malo sprejevima sanirao, ali tek nakon zamjenjene cijele pedale kvacila sam donekle rijesio no opet ne u potpunosti. Dijelom to tako i mora biti nazalost jer sam to primjetio kod vecine.

Link to comment
Share on other sites

ja sam metnul vezicu da eliminiram taj pomak kad je pedala na kraju i time rijesio problem... istina bog nije se culo ko na videu  nego samo klik na krajnjen polozaju

Link to comment
Share on other sites

Gdje si stavio vezicu?

Oko osovine lijevo od spoja kako je na slici?

Ja pokušavam skužiti kao taj priključak ide dolje. Ima nekih plastičnih zubića skroz desno na kraju tog zgloba, izgleda da treba tu nešti stisnuti, samo ne znam jel se smije radijalno puno pomicati polugica jer ipak ide nekam na cilindar.

Link to comment
Share on other sites

Budes to stisnuo kljestima i sve ce puknuti. To se razdvoji rukom. Plasticna piksna ide u dio koji je vezan za cilindar kvacila a metalna glava na pedali kvacila klikne u nju. i to je to. Tu piknsnu mozes i zamjenit. Sve mozes s rukom i malo sile. Nikako kljestima. I opet kazem da nema veze ona s tim zvukom. Postoji opruga i na samoj pedali gore i do nje tj u nju ni nemozes doci. Zatvoreno je sve. U tom dijelu zna biti i lufta, pa sam je zato i zamjenio. A opruge koliko god spricao neces n ista dobit s tim.

Link to comment
Share on other sites

Kako onda ako rukom pridržim taj zglob više ne škripi kod stiskanja pedale?

Razdvoji ga rukom, i stavi masti u samu rupu na toj plastici ( plasticnoj piksni ). Drzis ga rukom na videu ali nepritisnes kvacilo do kraja kad se i javi taj zvuk. Koliko vidim dosta je i podmazano, ali taj zvuk ti dolazi od opruge ove velike s lijeve strane. Neces to bas moci rijesit. No eto probaj stavit i masti iako da je do tog zgloba nebi se vise culo ako si ga masnim sprejem podmazo.

Link to comment
Share on other sites

Špricnuo malo spreja jesam, ali nisam siguran da je ušlo do kraja unutra. Mogu probati i to kao što veliš pa ću barem biti siguran da li je do zgloba ili ne. Primijeti na videu da zglob krcka i kad ga rukom okrećem. Javim kasnije popodne rezultate, sad je pauza za ručak :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I? cujem ju i ja kad mi radio ne radi

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Našao sam dosad na netu dva rješenja za ovaj očito česti problem:

1. fiksiranje dodatnih šarafićem:

http://renault-drive.ru/blogs/megane-2-ph-2/strashilka-pro-glavnyi-cilindr-sceplenija.html

Komplicirano jer treba skidati pedalu i bušiti te urezivati navoj.

2.Fiksiranje nekom pločicom, ovo mi se već više sviđa:

https://www.drive2.ru/b/2434360/

 

Ima netko ideju kako se ovo zove i di to naći kod nas?

Pitao sam u nekoliko autodijelova i željezarija i svugdje me blijedo gledaju.

Čini mi se čak i da sam to nekad davno negdje vidio.

Osigurač, šplenta,...?

3fac8eas-960.jpg.aff52e8673231f7f184da1ba5feaf386.jpg

afac8eas-960.thumb.jpg.24585cb3eda90404689989d7d7f4b1b1.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je skripalo, slican je sistem ko na meg3, pospricao silikon sprejem i prestalo.
Pospricao sam i unutar ove gumene manzete..

Link to comment
Share on other sites

I mene zanima čemu služi ovaj bijeli cilindar s oprugom koji je na lijevoj strani papučice kvačila. Zna li netko? 

Link to comment
Share on other sites

Ne. Mikroprekidač je gore.
Opruga koja ima neku ulogu kod vraćanja pedale. Ova koja se vidi i ima još jedna gore negdje čini mi se. Ova konkretna naopako radi, kad je pedala stisnuta opruga je otpuštena. Može se skinuti dolje vez problema, malo je tvrđa pedala onda. Glupi francuzi i njihov dizajn.

Link to comment
Share on other sites

Meni ova plocica pod dva lici na onu koju dobis kad kupis auto zvucnike

Link to comment
Share on other sites

To je to, hvala. Iako sam ove gore fotke pokazivao, ali nažalost nitko nije znao što je to.
Sad još moram izmjeriti tičan promjer, trebao bi biti 8mm na užem dijelu i onda naći gdje kupiti 1 komad [emoji4]

Link to comment
Share on other sites

dali osovina već ima kanal u koji će kliknuti ovaj osigurač?

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ne. Ovo nije rijesenje problema al ok. Ako mast unutar plasticne kopce ne pomaze onda nije to to. Niti ce ta kopca drzati ako je uopce nadje. A veselje ce bit kad sklizne taj dio s papuce kvacila.

Link to comment
Share on other sites

Sjetih se da osigurač ESN08 ima svaki lajtung od kočnica oko kočionih čeljusti.
Pa ako nema novi ima rabljeni. Sad je pitanje promjera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima kanal, na kraju osovine je kao kugla.
Onda nebi trebalo ništa urezivati, samo pravi promjer osigurača

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pogledati u tokicu, pa vijci kranjec.. ak nema tam onda ebay..

 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.