Jump to content

Pranje vjetrobranskog stakla - pumpa, smeće u crijevu ili...?


Emmet

Recommended Posts

Pozdrav.

Prvi "problemičić" sa mojim novim ljubimcem je instalacija za pranje stakla. Pumpica vrti (cuje se), također baca vodu na stražnje staklo, ali na prednje ne.

Odnosno baca jako slabo. Ako držim kontinuirano, ne baca ništa, ako je impulsno potežem, baca ali slabašno...

Dal netko zna što bi t!o bilo? Prljavština ili motorić (pumpica)? Ja bi reko da je sa uređajem sve ok kad baca na zadnje staklo, ali jebiga... ko sam ja da pričam? :)

Help pliz!

Danke.

Link to comment
Share on other sites

baci pogled pos haubu da nisu cijevcice pale sa spricaljki... ak to nije probaj na pumpi odspojit te cjevcice i propuhat spricaljke...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Untitled.jpg.63c20b91f5da112fa27fa560b7981329.jpg

99% nabrekne gumica cilindra u "H" dijelu ma motoricu...to se rastavi i slobodno se mogu te gumice i odrezati...radio više puta...izraženo najviše kod clia......i funkcionira dalje

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znaju se raspasti i cijevčice, ne mora odmah biti do motorića

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ja kazem da u dosad od 6 slučaja, svih 6 je bio navedeni problem..motorić radi vrti....a obično radi jedan smjer ili napred ili nazad...gumice na tom klipu  osobito reagiraju na "INA" sredstva za pranje vjetrobrana...jednostavno "nabrenke" i zablokira se klip unutar "H" cilindra....popravak ovoga je 0kn a vremenski 30 min dovoljno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Auto sam kupio u nedjelju, nemam pojma kaj je korišteno.

Znači moram to skidati sve. Gumica cilindra je ovo crveno?

Link to comment
Share on other sites

da, krivo sam napisao, klip je plave boje i na oba kraja ima gumice crveno

Link to comment
Share on other sites

Brzi ti si CAR!!!!! Hvala ti ko bratu! Radi ko novo!

HVALA TI!!!!!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.