Jump to content

Ulje na (kod) klapne goriva na usisnoj grani


Emmet

Recommended Posts

Primejtio sam da mi Twingo povremno ima malo slabiji ler gas, čak mi se par puta i ugasio u vožni, ali nakon vožnje na malo višim okretajimo to bi se smirilo.

Jučer odrađen redovni mali servis i mehaničar je otvorio usisnu granu da je "počisti" i rekao da je bila dost prljava od ulja na mjestu klapne i uberlafa...

E sad kako se ja kužim u aute ko i Mara i krivi k#!?%&$... ? , molim Vas za komentar.

Dal je to nešto ozbiljno, ne uobičajno? Dal to znači da je motor u k...? 

Auto je 2000. godina, i prešao je 190000 km.

Tnx.

Edited by Emmet
Link to comment
Share on other sites

nije neuobičajeno nakon toliko godina. Koje ulje koristiš, filter zraka mijenjaš tu i tamo?

Link to comment
Share on other sites

10 W 40 Elf. Auto imam tjedan dana, jučer mijenjao sve filtere i ulje...

Link to comment
Share on other sites

Moj Twingo konstantno ima ulje u usisnom grlu i grani i pomirio sam se s time. Svako prvo jutarnje paljenje proizvede oblak plavičastog dima što nije slučaj za sljedeće paljenja tijekom dana.

Posljedica toga je potrošnja ulja koja se kreće oko jedne litre u intervalu između dvije zamjene ulja.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.