Jump to content

Tip mjenjača CLIO hitno


siksa

Recommended Posts

Koji tip mjenjača ima CLIO 1.5dci 50kw 2011. godina?

Prošao je 240.000 i treba zamijeniti set spojke... Vidim da je LUK set spojke u Auto Kreši sad na akciji 50 % i košta cca 750kn skupa sa druk lagerom... Ima 2 seta, prvi za JR3.175, drugi set za JH3.189, JR5.306 ,JR5.309, JR5.353, JR5.354. Glavno pitanje je da li to LUK kvačilo valja i koji je tip mjenjača na autu, i mogu li to gdje vidjeti/pročitati?

Inače svi dijelovi su na 50%(23.11. - 25.11.)... FYI set zupčasti INA 290kn, kanalni SKF 53kn, natezač kanalnog INA 234kn....

Edited by siksa
Link to comment
Share on other sites

Imao sam LUK na starom autu. Jednom i nikad više. Užasno tvrd kuplung, proklizao nakon 30ak soma km. Uzeo ga bivši vlasnik jer je bio najjeftiniji. Toliko o tome.

Na ovom autu sam uzeo Valeo koji je u prvoj ugradnji. Kad sam ga stavio bio je mekši od gasa. Do proljeća će biti 100.000km kako je na autu.  Još uvijek je mekan iako naravno ne kao prvi dan.

Link to comment
Share on other sites

ista stvar kod mene. Valeo stavljen nakon gotovo 300 tkm originalnog. Sad ima 120 tkm otprilike, još uvijek ugodno mek

Link to comment
Share on other sites

Ovo je istina za LUK od prvog dana kad sam ga ugradio bio je tvrd a kad probam neki drugi klio bas onako lagan mekan za stisnut

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.