Jump to content

Laguna 2005 -problem sa straznjim kočnicama


bongo

Recommended Posts

Nakon zamjene stražnjih diskova i pločica blokira lijeva čeljust, čini mi se da ručna ne odpusti do kraja. Jel trebalo napraviti kakav reset ručne ili kaj, kad zašteka, jedino odpusti preko one ručice u naslonu za ruku.... 

Kaj bi moglo biti? 

Link to comment
Share on other sites

Frend imao slicnu situaciju na Clio Sportu, isto na lijevoj strani. Ispalo da su stekale vodilice, podmazao vodilice i sve sljaka.

Link to comment
Share on other sites

Treba provjeriti radi li mehanizam ručne na čeljusti uredno (ne ovaj dio koji automatski zateže sajle). Ako je voda ušla u mehanizam ne gine ti reparacija, ili kupovina druge čeljusti.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Opet problem s ručnom, nakon otpuštanja preko one ručke u naslonu za ruku, više nije zezala do prekjučer i sad je izgleda krepala do kraja. 

Više opće ne otpušta, samo i spušta nekakve grozne zvukove iz mehanizma, majstor kaže da je gotova, i da biramo 4500 nova ili oko 1000 rabljena. E sad jel bi se moglo prebaciti na manualni ručnu i kaj sve treba mjenjat.... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koji diskovi su se pokazali ok na lagunama. Ja sam gledao ate, trw i snr set.

Nebi zelio da prednji diskovi pocnu trest nakon par jacih kocenja niti da cvile.

Link to comment
Share on other sites

Textar je ok, mada je kod mene jedan počeo lagano tresti kod kočenja nakon par tisuća km. Skinuli dolje, poravnali i evo nakon 20tkm nikakvih problema više nema.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na svoju stavljao Brembo, otišla je sa nekih 195 tkm, drugi vlasnik ju je vozio još pet ili šest godina dok nije prošla na prešu, koliko znam nikada nije mjenjao diskove.

Link to comment
Share on other sites

On 01. 02. 2019. at 20:48, mata73 said:

Meni su ATE protresli. Nakon poravnavanja/tokarenja za sad je dobro.

Onda ispada da kakve srece bude imao. Ocito da muljaju sa dijelovima. Dali je itko stavljao abe otraga. Navodno ima skf lezaj.

Link to comment
Share on other sites

TRW diskovi & plocice.

Zadnjih 100t km samo ova kobinacija i svaka preporuka. Nema cviljenja, tresnje i sl.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

SNR je išao kao prva ugradnja i onda je u njemu bio NTN ležaj tako da.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.