Jump to content

Prijedlozi i savjeti za uređenje garaže


logan

Recommended Posts

16 hours ago, mata73 said:

Koliko sam shvatio ne idu rolo nego sekcijska.

Pješačka vrata podižu cijenu za taj iznos.

Imam dvoja sekcijska vrata koja je montirao Izoforma paneli a motori su Nice sa remenim prijenosom jer je lančani bučniji.

Pješačka nemam zbog cijene ali dnevno se dižu do 10x od toga 2-3x na motor ostalo sve na ruke jer imam ključ ako se motor pokvari ili nestane struje.

Meni se pješački otvor ne sviđa jer je prag cca 20cm visine.

 

Baš mi je Izoforma dala najskuplju ponudu pa sam ih odmah stavio na dno liste. Pješačka vrata sam odabrao iz više razloga a glavni je taj da ih držim otvorena dok boravim u garaži. Ponekad sam tamo satima i odgovara mi da imam malo dnevnog svjetla i friškog zraka a tako i susjedi i prijatelji znaju da sam tu pa navrate k meni kad ime nešto treba. Visina praga pješačkih vrata me i ne smeta jer se navikneš na to da trebaš zakoračiti preko a ima i prednost jer će kroz otvorena vrata teže ući nepoželjni gmizavci poput buba i smrdljivih stonoga što nije rijedak slučaj. Vrlo neugodan je osjećaj kad uđeš u garažu i pod nogom osjetiš - krc! :jez: Nakon zgažene stonoge bi cipele najradije bacio u smeće jer sedam dana smrde kao i cijela garaža. Iz tog razloga sam odmah u garažu postavio jednu malu senzorsku svjetiljku koja trajno svijetli u mraku a  gasi se kad se upali svjetlo ili kad se danju otvore vrata. Ta lampa mi osvjetljava tlo dok prilazim prekidaču za rasvjetu upravo da izbjegnem neugodna iznenađenja sa smrdljivim gmizavcima. Tu su odmah pored vrata i drugi preventivni rekviziti , metla i lopatica za smeće koji služe za ekspresnu deložaciju neželjenih gosta :goni:  

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, logan said:

Baš mi je Izoforma dala najskuplju ponudu pa sam ih odmah stavio na dno liste. Pješačka vrata sam odabrao iz više razloga a glavni je taj da ih držim otvorena dok boravim u garaži. Ponekad sam tamo satima i odgovara mi da imam malo dnevnog svjetla i friškog zraka a tako i susjedi i prijatelji znaju da sam tu pa navrate k meni kad ime nešto treba. Visina praga pješačkih vrata me i ne smeta jer se navikneš na to da trebaš zakoračiti preko a ima i prednost jer će kroz otvorena vrata teže ući nepoželjni gmizavci poput buba i smrdljivih stonoga što nije rijedak slučaj. Vrlo neugodan je osjećaj kad uđeš u garažu i pod nogom osjetiš - krc! :jez: Nakon zgažene stonoge bi cipele najradije bacio u smeće jer sedam dana smrde kao i cijela garaža. Iz tog razloga sam odmah u garažu postavio jednu malu senzorsku svjetiljku koja trajno svijetli u mraku a  gasi se kad se upali svjetlo ili kad se danju otvore vrata. Ta lampa mi osvjetljava tlo dok prilazim prekidaču za rasvjetu upravo da izbjegnem neugodna iznenađenja sa smrdljivim gmizavcima. Tu su odmah pored vrata i drugi preventivni rekviziti , metla i lopatica za smeće koji služe za ekspresnu deložaciju neželjenih gosta :goni:  

U mojoj ex firmi kad se vršila obnova kompletnog objekta sva vrata su stavljena kako da kažem rolo  u stvari gore dizajuća na skijama. Radilo se o njemačkoj firmI Horman (u stvari na slovo u idu 2 točkice ali ja to ne znam staviti ) Uglavnom čita se nešto drugčije nego slovo o ali nebitno. D akle vrata su bila visoka oko 4 metra ili nešto malo manje . Postojala je varijanta sa ili bez ostakljenja ali na svakih nekoliko vrata dolazila su i ona sa normalnim ulaznim vratima da se ne mora dizat cjela .  Za slučaj  nužde postojao je sustav koji je lancem podizao vrata da bi u nekoj nuždi vozilo moglo izići . Naravno dežurni dispečer je mogao u slučaju uzbune otvarat pojedinačno ili sva odjednom klikom na kompu . Koliko sam mogao vidit proizvode i normalnih iliti manjih dimenzija kakva su u kućnim garažama . Ko ih u Hrvatskoj zastupa nemam pojma ali mogu potvrdit da su funkcionirala nekoliko zadnjih godina bez i jedne greške , a vidim da su još tamo .  Vrata imaju izolaciju tako da ako nisu skupa ne bi ih bilo loše uzet .

Link to comment
Share on other sites

A prozori na jednoj sekciji? 

Pa neces valjda lemiti u mraku? :bigl:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Hörman namjerno nisam spomenuo jer imaju motore 12V od brisača auta.

Prvo domet daljinskog je 2m i strašno spora.

Nice ima domet bez antene 70m, mogućnost povezivanja na Wi-fi, motor 220V 150-600W ovisno o težini i brza su.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mata73 said:

Hörman namjerno nisam spomenuo jer imaju motore 12V od brisača auta.

Prvo domet daljinskog je 2m i strašno spora.

Nice ima domet bez antene 70m, mogućnost povezivanja na Wi-fi, motor 220V 150-600W ovisno o težini i brza su.

E pa bogami ovi nemaju a brzi su jer kako bi to izgledalo da vozilo ide na intervenciju  a tuli sirenom dok vrata puze . Apsolutno ova vrata su profi klasa i tako i rade .

Link to comment
Share on other sites

Di si vidio taj domet 2m? Kod mene love sa 30+m, a po potrebi mogu i bliže stat :laugh:

Ne znam za motor i brzinu otvaranja, vrata su jedan komad lima i otvaraju se solidno brzo, mislim da bi odletjela da brže idu. U biti, bilo bi bolje da su brža jer stisnem ključ kad uđem na -2 etažu i uvijek moram sačekati sekundu-dvije jer moram proći ispred druge 2 garaže da dođem do svoje.

@trapavi Vjerojatno nude različita rješenja, sumnjam da u ponudi imaju samo jedan tip drugačijih dimenzija.

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

Gledam Hörman kod punice.

Preplaćena a ne vrijede.

Hörman profi je na bazi industrijskih vrata i nema nikakve veze za garažnim vratima za široke mase.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što oni imaju u ponudi ne znam ali znam da kad se radila renovacija izmjerena su okna odnosno otvori jer se radi o armiranobetonskom objektu i po tome naručena i tegljačom Varaždinskim dovezen pun šleper vrata za izvjesno vrijeme .   A logično bi bilo da takva firma ima veliku ponudu , po sistemu koliko para toliko muzike . 

Uglavnom što se brzine tiče ako je dispečer pritisnuo uzbunu i broj vrata posada nije stigla utrčat u garažu a vrata su već bila dignuta.Računam da posadi zgrabit opremu i utrčat ne treba više od pol minuta.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mata73 said:

Hörman namjerno nisam spomenuo jer imaju motore 12V od brisača auta.

Prvo domet daljinskog je 2m i strašno spora.

Nice ima domet bez antene 70m, mogućnost povezivanja na Wi-fi, motor 220V 150-600W ovisno o težini i brza su.

huh, imam horman i daljinac mi lovi na 50+m bez opticke vidljivosti, ima kojekakvih vrata oko mene i ne primjecujem da su spora, kod otvaranja su brza nego kod zatvaranja, ali sve to traje dovoljno kratko da nemam problema s brzinom, tiša su od susjedovog kineza svakako :D


tj evo nekih podataka o motoru/brzini

ProMatic, serija 5 BiSecur
 

Motor 24 V DC gear drive

Power input 0.2 kW

Pull and push force 600 N

Peak force 750 N

Door travel speed ¹max. 20 cm/s ¹ for travel in the OPEN direction max. 14 cm/s ¹ for travel in the CLOSE direction

Edited by Scary
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni s novom garazom doso hörman koji je, kak veli kolega mata, spor, a otvaram 10m pred garazom pa dok do nje dodjem taman se malo sagnem i udjem. Dakle sporo u svakom slucaju. Isto tak upravljac lovi na 10-20m al bocno, znac mora prek par betonskih zidova proci. Da pucam od naprijed, islo bi vjerojatno 30-50m. Novi upravljac je 50ak eur, sad vjerojatno jos i vise, fuj! Bateriju mazne ko dire sladoled. Kupio na aliju za 12ak eur rezervni. Kvalitetnije izrade, 8 puta ljepsi al lovi s 5-10m. Tak da Hörman mozda jest ime al dok cu gradit kaj, to ime nece stajat nigdje u blizini. U mom slucaju vjerojatno najjeftiniji model u ponudi. Ak nist drugo, radi bez frke vec 3 i po godine :D i nikad me nije ostavil na cesti hahahha.

Edited by pere
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, pere said:

nikad me nije ostavil na cesti hahahha.

Pali uvijek na pola ključa nikad haube nisi podigao 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, pere said:

Meni s novom garazom doso hörman koji je, kak veli kolega mata, spor, a otvaram 10m pred garazom pa dok do nje dodjem taman se malo sagnem i udjem. Dakle sporo u svakom slucaju. Isto tak upravljac lovi na 10-20m al bocno, znac mora prek par betonskih zidova proci. Da pucam od naprijed, islo bi vjerojatno 30-50m. Novi upravljac je 50ak eur, sad vjerojatno jos i vise, fuj! Bateriju mazne ko dire sladoled. Kupio na aliju za 12ak eur rezervni. Kvalitetnije izrade, 8 puta ljepsi al lovi s 5-10m. Tak da Hörman mozda jest ime al dok cu gradit kaj, to ime nece stajat nigdje u blizini. U mom slucaju vjerojatno najjeftiniji model u ponudi. Ak nist drugo, radi bez frke vec 3 i po godine :D i nikad me nije ostavil na cesti hahahha.

Što si platio to si i dobio. Kolko para tolko muzike.

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

S godinama dodju i problemi sa citanjem, a?

Kupio sam nekretninu s gotovom garazom. Ak mi pocne smetat, zamjenim. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, pere said:

S godinama dodju i problemi sa citanjem, a?

Kupio sam nekretninu s gotovom garazom. Ak mi pocne smetat, zamjenim. 

Ma da al si kupio  i što je tu u problemu čitanja ?. No nema nikakve veze .

Link to comment
Share on other sites

Prije malo manje od dvije godine sam istraživao temu s obzirom da sam uzimao sekcijska vrata. Prema informacijama sa interneta i foruma, Horman i Tekla su najbolji. Kaj se tiče Hormana kažu da treba izbjegavati akcijske modele jer nisu na nivou. Na kraju sam se odlučio za ponudu od Izoforme jer se na Hormana čekalo 3 mjeseca (za vrata u mojoj dimenziji) a lik iz Tekle nije mogao/htio ispuniti moje zahtjeve (inicijalna ugradnja vrata na ručno otvaranje i kasnija modifikacija na otvaranje prek motora).

Kak se tiče ponuda svi su bili tu negdje. Sa likom iz Izoforme sam se brzo dogovorio a i sama ugradnja je bila brza i bezbolna. Nemam puno iskustva sa sekcijskim vratima ali okov i sami paneli djeluju solidno (navodno je u tome najveća razlika u odnosu na jeftinije ponuđače). Cifra za vrata (sa podkonstrukcijom, ugradnjom i odvozom starih) u dimenzijama sunčanog otvora cca. š:2,5m x v:2m, debljine panela 40mm je bila 1.300€ dok je naknadna ugradnja NIce motora sa 3 daljinska bila 400€.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 20. 03. 2024. at 13:53, pere said:

S godinama dodju i problemi sa citanjem, a?

Kupio sam nekretninu s gotovom garazom. Ak mi pocne smetat, zamjenim. 

Kupio nekretninu u DE?

Link to comment
Share on other sites

Yup, evo i namjesteno vec i sve lampe spojene! 😁😁

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam fokus sada okrenuo prema lokalnim izvođačima. Osim same cijene važna je i stavka servisiranja u jamstvenom roku i van njega a kad mi je firma koja ugradi vrata daleko 150-200 km sigurno ne mogu očekivati da će mi doći već sutradan ako imam bilo kakav problem s vratima. Još čekam ponudu dvojice "lokalaca" pa donijeti konačnu odluku...

Link to comment
Share on other sites

Pa jesi gleda što, pitao po Hercegovini...? 

Link to comment
Share on other sites

A sto moraju biti na daljinski, sekcijska? Alu vrata trokrilna, ili dvokrilna za pola para

Link to comment
Share on other sites

On 24. 03. 2024. at 20:44, macak said:

Pa jesi gleda što, pitao po Hercegovini...? 

Jesam ali nisam našao ništa konkretno a ne znam kao bi išao uvoz i komplikacije na granicama. Sad tražim što se nudi u tvom dijelu naše županije jer ovi lokalni su neozbiljni i danima se ne javljaju s ponudom :nene:. Vjerojatno bi ih onda trebao još mjesecima čekati da vrata naprave i montiraju jer u pravilu svi u startu traže kaparu prije nego počnu raditi. 

On 25. 03. 2024. at 6:20, frenchkey said:

A sto moraju biti na daljinski, sekcijska? Alu vrata trokrilna, ili dvokrilna za pola para

A što si ti kupio Forda s grijanim volanom, sicevima od devine kože, četverozonskom klimom, 6 kamera i hladnjakom za šampanjac kad te i dobro očuvan Yugo 45 mogao dovesti iz Kaštala na Palješac ? :laugh:

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Ali zato imam takva vrata na Peljescu

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gledam danas garažu si i sjetim se ove teme, reko ima ljudi ima svega

Moja prva ideja je bila kupiti kao i vecina gotovu garazu al kad vidim one špelunke, usko za uci, usko za raditi nesto, upitno svjetlo ako nije u prizemlju zgrade a takve su kod nas rijetke

Krenuo ja u jedan malo veci projekt kojeg je jedan dio garaža., nazvao bih ovo  greenfield garažom, do prije cca godinu dana ona i 400tinjak m2 oko nje su bili livada, vrt di je baka neka sadila luk mislimIMG20240407180411.thumb.jpg.14a516971e50b8b15f7c98d1b155097f.jpg

 

trenutno sam u fazi izrade stola i za to mislim da imam rjesenje , zapravo me pod zanima kaj staviti a da nije skupo?Kumešina kaze da ce mi postaviti pločice da je to way to go, epoksi mi je top ali malo preskupo mi , ta neka dvokomponentna boja za beton?

Pod nije 100% ravan da se razumijemo.

 

 

IMG20240407180344.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.