Jump to content

Ulje po motoru


olympya

Recommended Posts

Laguna II, 96 kw, 2006 g. Trenutno ima 235 000 km. Primjećujem u zadnjih godinu dana da je počelo biti masno i zauljeno po nekim mjestima. Konkretno, egr, poklopac ventila, neke cijevi gumene izmedu akumulatora i motora.. mislio sam na idućem servisu da promjenim sve te brtve. Brtva kartera, brtva egra, poklopca ventila i još nešto ako treba pošto nije neki trošak. Dali je to neko od vas radio čisto tako?

Problema nema nikakvih ali me živcira i nakon duge vožnje kad se auto jako zagrije čuje se da malo smrdi po tom ulju kao. Jer nešto malo ide na ispušnu granu kao. .. turbina i oko nje je sve čisto i suho.

Link to comment
Share on other sites

To je neki diftung tj brtva malo popustila pa curi ulje što kažeš smrdi ulje koje gori. Nije to neki problem promijenit možeš sam. U mene je laguna 2 lagano mi zamašćuje ulje između usisne grane i dovoda zraka nekakva gumena brtva a ja ljen za promijenit. Sad ne znam kako je kod tebe kod mene je jednostavno i pristupačno za promijenit

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni je slinila brtva od poklopca ventila između ostaloga i prema poklopcu ispušne grane. Original u Roci sam platio 190kn.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.