Jump to content

Dimenzije guma


Darkside

Recommended Posts

Zanima me koje sve gume imate na laguni.

Trenutno imam 205/55 16. Za ljeto sam nabavio 17. U manualu stoji 225/45 17 da idu gore. Felga je 7 jota. Mislim da bi laguni super dosla dimenzija 205/50 17. Znam da moram atestirati. Ali kotac bi bio neznatno vislji od 22/45 sto je bolje jer laguna ima veliku rupu u blatobranu. Nadalje sirina gume bi ostala ista, znaci manji otpor jednako ubrzanje. Dali netko ima drugacije dimenzije od manuala i kakva su iskustva.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam lagunu ima par dimenzija. Mogu ti poslje napisat ako hoćeš. U glavnom Neda mi proći tehnički pregled ako su neke druge i mora pisat u prometnoj knjižici koje su dozvoljene


Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

U mene su 225/45/17 e sad nisam imao druge felge pa da ti kažem i ne znam u glavnom moja laguna ide dobro i ubrzanje savršeno

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

nadzornik može i mora na zahtjev upisati one dimenzije koje su na naljepnici na vratima.. trebale su biti upisane  već na prvoj registraciji..

 

2cc2bb860c74a9dc803adcbef6446e5d.jpg

Renault-Megane-Sport-2.jpg

Renault-Megane-Tyre-Pressure-Placard-600x560.jpg

Link to comment
Share on other sites

Di si našao ovu posljednju naljepnicu? Aha ti imaš megane. Ta dimenzija ne postoji na laguni.

 

Meni u manualu piše od 17 samo 225/45 17.

Edited by Darkside
Link to comment
Share on other sites

ja imam 225 45 17 upisanu uz 16...

volio bi upisati 18...ide li kakva 18 na lagune 2, pa da se moze nadodat u knjizicu?

Link to comment
Share on other sites

Laguna na 225/45-17 je ionako neudobna za razliku od 205/55-16.
Kad bi stavio 18" to bi bilo totalno u banani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa to ja i hocu izgubit nesta na udobnosti. Na lagunu sam presao sa alfe, tako da mi je laguna brutalno mekana. Frend ima octaviu, to je neka sredina. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ekipa na lagunama 2 koliko pumpate gume. I to dimenzija 205 55 16 i 225 45 17.

Meni tlakovi u manualu su nekako premali.

Obje drukam na 2.5 prednje i 2.4 zadnje uvijek bez obzira na opterecenje.

Link to comment
Share on other sites

I ja. 2.5 2.3 i ne zamaram se autoput, prikolica, prazan, pun. Nekakav optimum za sve. Provjerim svaka 2-3 mjeseca i u pravilu ni ne trebam dirat.

Nemam volje to vise stelat ko nekad na motoru za svaku voznju i priliku kak sam raspolozen. :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gle, u pravilu je to kod auta puno manje osjetljivo (logicno), ali u principu za tlak gume trazis podatak proizvodaca gume za odredeni model gume. Nisu sve gume iste, nemaju jednako jaku karkasu, o smjesi da ne pricamo kao i jos par parametara.

Na 90% cestovnih motora ces na vilici naci podatak da se gume pumpaju na 2,5 P i 2,9 Z, sto u biti ne govori nista. Pa mozes staviti gumu na kojoj sa 2.9 iza padaj u 100 metara, koja se pumpa 0.8 do 1.3 recimo, itd. Velim, kod auta nema niti blizu takvih krajnosti, ali svakako logika kaze da ne podnosi svaka guma isto odredeni pritisak i da je podatak ipak nesto malo klizniji od fiksne brojke sa stoka. :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.