Jump to content

Zupčasti remen


materobi

Recommended Posts

Pozdrav

Imam Renault Megane 1,5 dci grandtour 2014 sa prijeđenh 100000 km. Prije 7 dana mi je zbog kvara vodene pumpe preskočio remen na auto cesti pri brzini oko130km/h i stradali su svi ventil i bregasta osovina. Zamijenio sam cijelu glavu motora. Mene zanima da li se mogu nekome žaliti jer se sve desilo u servisnom intervalu (1600000 km ili 5 god) za naknadu štete. Posjedujem servisu knjižicu i svi servisi su odrađeni u Renaultovim servisima, zadnji je odrađen prije 14 dana. 

20181222_155834.jpg

20181222_155841.jpg

Edited by materobi
Link to comment
Share on other sites

Možeš probati sa ovlaštenim ali mislim da nećeš ništa jako postići. Ovdje se vidi da ti je remen strugao po poklopcu distribucije i to ga je pojelo i eto havarije.

Zasto nisi na servisu dao kontrolirati remen kad su to već neki kilometri?

Link to comment
Share on other sites

Jesam i rekao je da je sve uredu i da je termin za servis iduće godine ili na 160000 km. ?

Link to comment
Share on other sites

Pronadji garantni list, tj popis što je sve u garanciji i u kojem roku, pogotovo ako imaš to produljeno od 5 godina. Kada to nadjes, pravac odvjetnik i plati mu uru da se posavjetujes ima li smisla tuziti se....

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Možeš probati sa ovlaštenim ali mislim da nećeš ništa jako postići. Ovdje se vidi da ti je remen strugao po poklopcu distribucije i to ga je pojelo i eto havarije.
Zasto nisi na servisu dao kontrolirati remen kad su to već neki kilometri?
Ovo mi nije jasno, znaci, odes u servis, i ti njima moras reci sto da rade, umjesto da oni sami pregledaju motor. Pa nije na vozacu da njima daje uputstva kako i na koji nacin ce servis odrzavati motor.

Naravno, ovo ne vrijedi za ocite kvarove, za koje moras objasniti kako se manifestiraju, da bi se moglo popraviti.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Frendu u Citroën-u ne priznaju garanciju na prohrđavanje, a servisira samo u ovlaštenom. Auto je star 8god. Kao, trebao je svaki put napomenuti da pogledaju stanje karoserije i lupe žig? Pa zar to nije njihov posao?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zeko said:

Ime servisa?

Auto kuća Cerin, dosad je bilo sve uredu. 

17 minutes ago, Iveky said:

Pronadji garantni list, tj popis što je sve u garanciji i u kojem roku, pogotovo ako imaš to produljeno od 5 godina. Kada to nadjes, pravac odvjetnik i plati mu uru da se posavjetujes ima li smisla tuziti se....

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
 

Auto je iz uvoza, kupljen u Renaultovom salonu. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ivan1902 said:

Ovo mi nije jasno, znaci, odes u servis, i ti njima moras reci sto da rade, umjesto da oni sami pregledaju motor. Pa nije na vozacu da njima daje uputstva kako i na koji nacin ce servis odrzavati motor.

Naravno, ovo ne vrijedi za ocite kvarove, za koje moras objasniti kako se manifestiraju, da bi se moglo popraviti.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
 

Gle ima svakakvih ljudi, neki se ljute kad im primjeniš žaruljicu od pozicije koja košta manje od kave i onda je neće platiti.. Moja praksa je takva da za svaku stvar pitam da li ćemo ili nećemo. 

Link to comment
Share on other sites

Ovdje je vjerojatno poslije servisa remen počeo strugati po poklopcu pa je pitanje da li su isti dirali u servisu i tako prouzročili štetu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mata73 said:

Ovdje je vjerojatno poslije servisa remen počeo strugati po poklopcu pa je pitanje da li su isti dirali u servisu i tako prouzročili štetu.

Navodno da je do vodene pumpe, ona se za krenula i gurala remen ???

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mata73 said:

Ne znam kako se mogla zakrenuti? Osim ako se potpuno raspala pa je blokirala.

Nije skroz blokirana ali ne vrti se normalno, tako su mi rekli u radioni gdje su ga popravili. 

Link to comment
Share on other sites

dali je na prošlom velikom servisu pumpa vode mijenjana ili je netko zaključio da je dobra jer ne curi?

Link to comment
Share on other sites

Nije ni imao veliki servis,jer nisu bili ispunjeni uvjeti.Znači prva ugradnja pumpa je otkazala.

Link to comment
Share on other sites

Kolega mi nedavno poslao. Megan 3 1.5dci 81kw.

Covjek se normalno dovezao na veliki servis, u zadnji cas ? 140tkm

Spaner se iskrivio/raspao.

 

IMG-20181107-WA0005.thumb.jpg.22688881170b96bc82989544291151e6.jpgIMG-20181107-WA0004.thumb.jpg.28d30610dac2312cebbc15b407c4207b.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Megane je 2014 i auto taksira. Sjedim upravo u birtiji s majstorom koji ga je sredio na vrijeme [emoji23]

Poslano sa mog Mi A2 Lite koristeći Tapatalk
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, trigi said:

Nije ni imao veliki servis,jer nisu bili ispunjeni uvjeti.Znači prva ugradnja pumpa je otkazala.

pisati RNA, tražiti nadoknadu štete plus vanredne troškove 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, trigi said:

Nije ni imao veliki servis,jer nisu bili ispunjeni uvjeti.Znači prva ugradnja pumpa je otkazala.

Da, prva pumpa je otkazala. 

11 hours ago, frenchkey said:

pisati RNA, tražiti nadoknadu štete plus vanredne troškove 

To nam je u planu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 27. 12. 2018. at 9:33, laci said:

Gle ima svakakvih ljudi, neki se ljute kad im primjeniš žaruljicu od pozicije koja košta manje od kave i onda je neće platiti.. Moja praksa je takva da za svaku stvar pitam da li ćemo ili nećemo. 

Ako je servisiran u ovlaštenom onda servis pravda paprenu cijenu time što dok dođeš promijeniti ulje vele da oni pregledaju cijeli auto,a ne da samo zamijene ulje. Pa nek sad stanu iza toga

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da su ti prodali auto sa namestenom kilometrazom .  Proveri kilometrazu .  U Abs bi trebala biti prava kilometraza . To ne mogu menjati tako lako .   Nije normalno da se to dogodi na 100 000.  Nesto tu smrdi

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.