Jump to content

Velicina/kolicina goriva koja stane u rezervar


brandman79

Recommended Posts

Ukoliko nisam postavio temu na pravo mjesto nek moderator/administrator premjesti.

 

Imam koleosa i rezervar od goriva po prospektima i papirima je 60 lit.,no medjutim kad mi je kazaljka od goriva na pola; meni i dalje stane u rezervar preko 40+ lit goriva. Po ovoj pretpostavci je onda rezervar blize 80 lit nego 60.

Da li je to normalno tj da li je iko na forumu ispraznio rezervar do kraja i onda nasuo do vrha pa da kaze papiri od proizvodjaca lazu za xy litara...znam da nije tacno 60 litara prije bih rekao da je proizvodjac rekao stat ce 60+ litara u rezervar, al nevjerujem isto tako da su ofulali malte ne za 20 lit preko.

 

Prije sam vozao Scenica i nije bilo veliko odstupanje do 5 lit.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Slicno je meni na Cliu 4.. Uglavnom mislim da to nije do kolicine koja stane u rezervoar vec do samog oblika istog,uska grla itd,ili je to jednostavno tako kod Rencija,jer moj do pola tanka nikad spustit kazaljku,mislis da bi mogao(sudeci po tome) s jednim rezervoarom u Essen,a onda dodje do pola i taj cas si na rezervi,tj.benzinskoj. Isprazni ga do kraja pa ces vidjet,mislim da nece stat vise od 10l preko tvornicke specifikacije,cak ni u tu tvoju mrcinu ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znam da na starim verzijama nije bilo veliko odstupanje 5-10 lit. I nema proizvodjaca kod kojeg nema odstupanja.

Treba mi vremena dok se ja naviknem na taj mjerac i kako Renault mjeri gorivo u rezervaru.

Od svog uzbudjena nije mi bilo ni na kraj pameti da vidim koliko je goriva stalo kad mi je vozilo isporuceno i kad sam sipao, al nema veze provjerit cemo kako da necemo..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Slicno je meni na Cliu 4.. Uglavnom mislim da to nije do kolicine koja stane u rezervoar vec do samog oblika istog,uska grla itd,ili je to jednostavno tako kod Rencija,jer moj do pola tanka nikad spustit kazaljku,mislis da bi mogao(sudeci po tome) s jednim rezervoarom u Essen,a onda dodje do pola i taj cas si na rezervi,tj.benzinskoj. Isprazni ga do kraja pa ces vidjet,mislim da nece stat vise od 10l preko tvornicke specifikacije,cak ni u tu tvoju mrcinu [emoji16]
Savjet uvazen, kazaljka od goriva je na rezervi lampica se nije bila upalila otisao na pumpu natocio do vrha stalo 54 lit. Znaci rezervar je 60+ litara.
A sto se tice kazaljke pokazuje tacno onako kako si objasnio do pola vjecnost da dodje a poslije meni se cini da golim okom mozes vidjet kako spada prema rezervi..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I kod mene kako je rekao M.M. do pola stvarno misliš da možeš obići pola svijeta sa tankom, a onda krene slobodan pad :D

Link to comment
Share on other sites

Megane II mi je imao 60L spremnik i najviše sam uspio utočiti 62.8L.

Laguna III ima 66L spremnik i najviše sam uspio utočiti 63.3L.

Ali, da, izgleda da kazaljka na nekim autima ne pokazuje linearno, kako bi se dalo naslutiti.

Link to comment
Share on other sites

Ja iskreno niti jedan auto vozio koji linearno pokazuje koliko je goriva ostalo. Tako da pola ne mora nuzno znaciti pola.

Iskreno najblize je trenutno Auris, koji oko 500-550 km kaze da je na pola i onda na 800 moram tankati. Najgori je Yaris iz 2003 koji tek na 120km gradske voznje ugasi jednu lampicu, a na 450 ugasi svih 9 i vrijeme je za tankanje.

Link to comment
Share on other sites

Od renaulta koje sam vozio najgori pokazivač bez konkurencije imao je twingo 1. Bio sam jednom uploadao shemu iz dokumentacije kako to izgleda.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, IcyTexx said:

Ali, da, izgleda da kazaljka na nekim autima ne pokazuje linearno, kako bi se dalo naslutiti.

Naravno,ni tank nije linearan,nije oblika kocke pa ni pokazivanje nije linearno...?

Link to comment
Share on other sites

Onaj osjećaj kad natočiš pun tank uz pretpostavku da ti je rezervar 40 litara, od toga 5 litara rezerva... pa se voziš jedno 250 km dok prva crtica ne nestane...a u zimskim uvjetima prevališ do rezerve 750 km s 35 litara goriva ?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.