Jump to content

Obični dizel u zimi


Black.Tip

Recommended Posts

Pošto mi je Twingo prvi dizelaš kojeg posjedujem malo sam se zainteresirao za to do koliko stupnjeva °C u minus je preporučljivo točiti obični dizel? Nisam sipao nikakve aditive i točim na Tifonu skoro stalno obični dizel. Filter goriva je mjenjan pred godinu dana ili 17000 km. Auto je kod mene tek tri i pol mjeseca i imao je svega 9000 km od velikog servisa, ma da sam preventivno mijenjao leteće ležajeve prije čipiranja, kao i ulje i filter, nisam mijenjao ostale filtere pošto sam zacrtao da ću to napraviti na 150 tkm, što je trebalo biti podosta daleko u ljeto ili čak jesen, no zbog posla i drugih obveza sam se poprilično prije plana približio toj kilometraži. Idem za vikend u Liku, unatoč nenadanom lošem vremenu pa razmišljam da li da natočim aditiv protiv smrzavanja ili da natočim na INAi dizel Arctic? 

Link to comment
Share on other sites

Obični dizel drži do -15*C, po informaciji sa pumpe, Artik ide do -25*C, međutim, netko je nedavno u nekoj temi spomenuo da Artik kao ide i do -40*C, što iskreno sumnjam...

Mislim da si sa običnim dizelom siguran, za sada Vakula nije najavio neka drastična snižavanja temperature.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ivan1902 said:

Obični dizel drži do -15*C, po informaciji sa pumpe, Artik ide do -25*C, međutim, netko je nedavno u nekoj temi spomenuo da Artik kao ide i do -40*C, što iskreno sumnjam...

Mislim da si sa običnim dizelom siguran, za sada Vakula nije najavio neka drastična snižavanja temperature.

To sam ja pitao Dadu do koliko drži Arktik kada je tvrdio da obični zimski dizel drži do -25.  

@Black.Tip-zašto točiš obični a ne aditivirani dizel ?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, trigi said:

To sam ja pitao Dadu do koliko drži Arktik kada je tvrdio da obični zimski dizel drži do -25.  

@Black.Tip-zašto točiš obični a ne aditivirani dizel ?

Eurodiesel, a ne eurodiesel class. To sam htio reći da točim na Tifonu. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Black.Tip said:

Eurodiesel, a ne eurodiesel class. To sam htio reći da točim na Tifonu. 

Zašto točiš  eurodizel (bez aditiva) a ne eurodizel class (sa aditivima)  ?

Ipak imaš mapiran motor i preventivno promijenjene leteće pa me zanima zašto motoru ne pružiš bolje gorivo.

Link to comment
Share on other sites

Prvi glas ? ako te tješi, utočio sam liqui moly ceratec u ulje par sto km prije mapiranja xD kažem ovo mi je prvi dizelaš, prvi turbo motor uopće, još se upoznajem s tim svim

Edited by Black.Tip
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.