Jump to content

Glupi stiropor od vrata


marioaskz

Recommended Posts

Šta staviti na vrata zadnja,onaj glupi stiropor ili šta je već se podrapao i sad mi malo voda ulazi u kabinu

Taj stiropor je kao neka membrana e sad šta staviti umjesto njega,jer to čudo košta ko Sv. Petra kajgana

 

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Stavi onu podlogu sta se stavlja ispod laminata,mislim da nebi trebalo bit skupo...

Link to comment
Share on other sites

Uzmi komad damping materijala i stavi to. Ja imam STP gold i on mi je zamjenio te bijele stiropore iako nekuzim kako i gdje ti curi? Vrata imaju odljeve za vodu i ona curi van, a taj stiropor vise sluzi kao izolacija. Dobro si pregledaj da nesto nije zacepljeno ili na svom mjestu, ako je netko prckao.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Zrmi RS said:
Uzmi komad damping materijala i stavi to. Ja imam STP gold i on mi je zamjenio te bijele stiropore iako nekuzim kako i gdje ti curi? Vrata imaju odljeve za vodu i ona curi van, a taj stiropor vise sluzi kao izolacija. Dobro si pregledaj da nesto nije zacepljeno ili na svom mjestu, ako je netko prckao.

Bas gledam, 4m2 tog cuda je 1700kn...

Zrmi, majke mi ti nisi normalan!

Zar nema neka jeftinija alternativa?

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kad sam ja uzimao STP Gold kod Seleša u Sloveniji, mislim da je bio puno jeftiniji, 60-80EUR za 4 kvadrata. Doduse, bilo je to prije puno godina.

Ali je super stvar, Megane II je nakon tretmana bio kao tenk, a vrata su se zatvarala kao na S klasi. 

Stajao mi je u garazi par godina i nedavno sam dampirao perilicu suđa nakon sto sam ju rastavio zbog popravka. ?

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

Uzmi komad damping materijala i stavi to. Ja imam STP gold i on mi je zamjenio te bijele stiropore iako nekuzim kako i gdje ti curi? Vrata imaju odljeve za vodu i ona curi van, a taj stiropor vise sluzi kao izolacija. Dobro si pregledaj da nesto nije zacepljeno ili na svom mjestu, ako je netko prckao.
Neznam moram vidjet,inače sam bio već to radio ali sa običnim najlonom eto držalo je do sad
Moram pričekat malo toplije vrijeme da to ponovo raskopam
Zrmi RS ma to su zadnja vrata i onaj glupi siropor je bio podrapan a voda valjda curi prek stakla pa pada kroz otvor i polako po plastici tapicirunga dolje na brtvu i nutra u kabinu
A to s**nje od stiropora košta ko ....uff

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 29. 01. 2019. at 8:15, Ivan1902 said:

Bas gledam, 4m2 tog cuda je 1700kn...

 

Zrmi, majke mi ti nisi normalan!

 

Zar nema neka jeftinija alternativa?

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

 

 

 

Ja sam plaćo 12 ploca 500kn. Kad sam radio glazbu. Moze sei na komad uzeti. Gdje si iskopao tu cijenu hahaahah

Link to comment
Share on other sites

i gdje to stavite da bude osjećaj zatvaranja vrata ko na S klasi? ?

unutar vrata ispod tapicirunga?

Link to comment
Share on other sites

Lijepi se na lim/karoseriju iznutra. Nažalost, pogubio sam fotke kako je to izgledalo kod mene. Evo jedna perilica suđa, tho. :D

IMG_3529.thumb.jpeg.0ea9f74e0acb19284d5fd0440f5c7292.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Slično jako, da. Na istu foru je, samo što je valjda blago prilagođeno baš za aute.

Odlična stvar - jedini problem je ako završiš u sudaru pa je to muka skinut, ako se nešto treba poravanat iznutra. Kad kucaš po limu vrata izvana, tvrda su i "puna", a vibracije zvučnika se ne prenose van. Ogromna mi je razlika bila po pitanju prodora buke izvana na autoputu, recimo.

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

treba rastaviti sve tapicirunge, podizače i ostalo da bi se to ugradilo.. dosta posla tu ima..

Link to comment
Share on other sites

Ja sam to radio na svom. Potrosio sam 1200kn za dva seta tih ploca STP gold. I to sam super i prosao. Sto se tice ugradnje, posao jekoji me kostao zivaca, i izgrebanih ruku. Radio sam to sam sebi i to prvi put u zivotu. Sad bi to odradio bolje i stedljivije sa manje rezuckanja, ali zadovoljan sam. Gdje se ljepi? Gdje god mozes, da nesmeta elektronici i pokretljivim elementima tipa podizaci prozora. Ljepio sam na prednja vrata i to na vanjski dio gdje sam se najvise isjekao, pa iznutra ali na dio gdje je motor, pa cijeli dio gdje dodje taj stiropor koji sam naravno cijeli skinuo. I onda tapacirung iznutra. Sto bolje zaljepis, to manja vibracija i bolji zvuk, no teza vrata-tezi auto. Nije to tko dramaticno, ali netko tko gleda auto na grame definitivno nije za njega. Ljepi se komad preko komada, tako da ti sljedeci koji ljepis, pokrije cca 10cm prethodno zaljepljenog. Lagano je kad vidis, no gdje ne vidis uzas za zaljepit. Ljepio sam i na zadnje stranice i na zadnja vrata od gepeka. Tu sam dobio najvise jer mi tablica nije odzvanjala ko neki seljo beljo. Poljepio sam i tapacirung pa sam morao ici kod Žnidarec amortizeri negdje u Samoboru da mi napravi jace jer su mi vrata padala. Nedavno sam popizdio jer me non stop sad kad je hladno lupe po glavi jer su i dalje teska, pa sam maknio s tapacirunga. Malo saam ih olaksao ali su ocito amortizeri u banani opet. Cak mislim da bi novi OEM drzali bolje. Sto se tice ljepljenja, preporuka je toplo vrijeme i heat gun s kojim tu gumu zagrijes i ona s onako upresa u metal. Zato je preporuka skidati po zimi jer je lakse. Odmah skines veci komad i nemas zezancije s gumom koja ostaje. 

Prednosti: manja buka, vrata se zatvaraju bez zvuka lonca, bolji zvuk iz zvucnika, kad kucnes imas tup zvuk ne zvuk lonca, bolje grijanje iznutra, sprecavanje korodiranja vrata, prakticki blindiran auto i cvrsci hahahah. Za limare drama

Mane: cijena, zahebancija za ugradnju, otezava vrata i cijeli auto, kod popravka vise posla za limare koji to moraju skidat.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O mom projektu vise na linku.. 

 

Ugl.puno posla, kako je Zrmi rekao bolje raditi po ljeti, meni je po vratima trebalo jedan dan (rastavljanje obloge, ciscenje vratiju, lijepljenje, slaganje svega na mjesto. Dan i pol ako cu uracunati i rad oko skidanja bass reflex kutija, stavljanje adaptera za 16ke i provlacenje novih kabela.. lijepio sam u tri sloja-vanjski lim, unutarnji lim i obloga vratiju. Svaki komadic metala je pokriven, plastike vratiju malo manje. Tako i sa straznjim vratima i vratima bunkera. Razlika je strasna. Nisam koristio fen, nego prste i rolicu.. ima puno posla ali se isplati. A meni je bilo gust raditi. Ja imam stp silver. Cijena paketa 1200kn. Ne sjecam se vise koliko ploca, ali mi je bilo dosta za sva vrata. U planu mi je jos stavit na pod bunkera te kamo got mogu skinut nekakav tapecirung, tepih..

I promjenit radio kada nabavim tu 1din masku vrazju.. awawawa..to je neka druga prica

 

Pro et contra kao sto je rekao Zrmi. Ali daleko nadvladavaju pozitvne strane

Edited by EL__
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.