Jump to content

Varijacija na kuku


ChILd_ReBoRn

Recommended Posts

Ekipa, na autu imam euro kuku koja je pricvrscena sa dva vijka. Da li postoji opcija da se na ta dva vijka montira "zenski" dio, a "muski" dio, tj kugla da bude lako odvojiva? 

Link to comment
Share on other sites

Nit mi pada na pamet neki sistem za to izvest, niti bi bilo legalno. A i upitne sigurnosti.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa sistem je izrazito jednostavan, ali ako nema gotovog, necu sigurno to ici raditi

Link to comment
Share on other sites

Ne vjerujem da postoji gotov. Nikada nisam cuo za to.
A kukari ne vjerujem da bi to radili, iako im s tehnicke strane sigurno nije prezahtjevno, ali pitanje je dal smiju prckat po gotovom atestiranom sistemu i dal zele.

Ja bi probao, i mogu ti dati i jedan kontakt. O cijoj se kuki radi?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nemam blage veze. Iz njemacke je auto.. Nisam citao po njoj

Link to comment
Share on other sites

Zato postoji kuka koja se zove 'nevidljiva' jer se ne vidi od iza. Ona ima samo utor u koji legne a otključava s malim ključem pa onda izvadi na klik.

Link to comment
Share on other sites

Pa znam, ali kupio sam auto sa kukom, pa da ne mijenjam sve

Link to comment
Share on other sites

Zato postoji kuka koja se zove 'nevidljiva' jer se ne vidi od iza. Ona ima samo utor u koji legne a otključava s malim ključem pa onda izvadi na klik.
Vertikalna kuka.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Oni koji rade kuke ti na taj dio navare cijev s rupom kao i za euro kuku i to je to, ili na plocu navare to isto i onda plocu zasarafis na postojecu.

Link to comment
Share on other sites

Ok, kuka je original renault, legao sam ispod, nema posebne konstrukcije nego je nosac sastavni dio straznjeg branika. Ne mogu je skinuti jer utikac za struju stoji odmah do vijaka, dakle trebam demontirati prikljucnicu, pa tek onda kuku, a to nije jednostavno, bar ne toliko da to svako malo radim. 

 

P. S. 

Osim prikljucnice, imam jos jedan kabel sa dvije zile koji stoji nevezan za prikljucnicu.. Cemu to služi? 

Link to comment
Share on other sites

Ze novije kampice ti je to, one imaju vise zila od standardnih koje svi znamo. Bar koliko ja znam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Veli zakon da su fiksne kuke dozvoljene i netreba ih skidati. Jeej 

Link to comment
Share on other sites

Nisu ak je eurokuka. Ovo sad pricam iz glave od relativno davno i je pamtim bas detalje. Al negdje mi stoji informacija da svi modeli kuka starijeh fiksnog tipa su legalni. I naravno da nisu trazili kada su uveli zakonom eurokuke da sad svi koji imaju skidaju komplet i ugraduju euro, ali kad je krenulo su se mogle prodati i ugraditi samo euro. A euro su obavezne da se skinu.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo. Kolko vidim s kraja 2016. Nisam znao...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.