Jump to content

Veliki servis 1.5 dCi


Krunc

Recommended Posts

Bok ekipa. Evo jučer sam napravio veliki servis na meganceku 1.5 dci, znači set zupcastog, set kanalnog, antifriz, spone stabilizatora, krajnici, ulje u mjenjaču, filteri i natocio sam castrol 0 w 40 , pa ću vidjeti kako će se ponasati. Dijelove sam platio 2100 kn. Skf, trw, total.

Link to comment
Share on other sites

Castrol 0w40 ide samo ako si skinuo DPF, ili ako nisi ni imao DPF. Rijetki su bez DPF. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, direstraits said:

Castrol 0w40 ide samo ako si skinuo DPF, ili ako nisi ni imao DPF. Rijetki su bez DPF. 

Piše na kanisteru da je pogodno za aute sa DPFom. Zato sam i kupio.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, direstraits said:

Nije, samo 5w30 RN0720. 

Pa do sada sam vozio 10 w 60 i sve super. Sad na 140 tkm malo promjene, pa ću na 280 tkm opet promijeniti gradaciju.?

Link to comment
Share on other sites

Samo naprijed. ?Uslikaj cijevi senzora razlike pritiska na DPF kad budu skidali da ga očiste, odnosno zamijene. Obično budu potpuno začepljene, a ni DPF ne bude u boljem stanju. ?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Igras se sa dpf-om a skup je uredjaj.. osim ak nisi od onih, goni ga, kad se zaštopa iščupat ću ga..

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, ivan.martinko said:

Igras se sa dpf-om a skup je uredjaj.. osim ak nisi od onih, goni ga, kad se zaštopa iščupat ću ga..

Nema brige.Na 15 tkm potroši deci. Još 140 tkm i bit će dosta.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne radi se o potrosnji ulja.. nego o zastopavanju dpf filtera.

Vjerojatno ti je izvadjen dpf..

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

Pa ne radi se o potrosnji ulja.. nego o zastopavanju dpf filtera.

Vjerojatno ti je izvadjen dpf..

 

 

Nije ništa dirano na autu. A kad i ako se zastopa, bumo odstopali.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.