Jump to content

Talisman 1.6 dci, 160 ks, čudan zvuk motora


andrej2019

Recommended Posts

Pozdrav,

zainteresiran sam za kupnju Renault Talismana. Isključivo gledam dizel sa 160 ks. Nekako mislim da je 110 premalo za tako veliki automobil, a 130 gotovo da ni nema na tržištu (govorim o tržištu u Švedskoj). Živim u Švedskoj, te ovdje i kupujem automobil. Pregledao sam skoro sve po forumima i youtube-u o problemima na tom autu. Da skratim priču, jučer sam išao pogledati Talismane i i jedan je bio savršen, na prvi pogled. 33 000km, miriše još na novo, autokuća je drugi vlasnik. Ali kad sam ga sjeo provozati pri dodavanju gasa se čulo kao nekakvo vibriranje od motora. Tj. Kada stisnem papučicu gasa čuje se ta vibracija, kada otpustim gas onda taj zvuk prestane. Dakle, zna li netko šta bi moglo biti? Prodavač je također probao samnom i kaže da je to normalno. Oni su ovlašteni servis i trgovina za Renault. Prije toga auta, jučer sam probao isti auto, ista kubikaža, isto skoro sve, i nisam primjetio taj zvuk. 

Radi se o Talismanu Grandtour 1.6 dci, 160ks, najjača oprema (Intens u Švedskoj-Initale Paris u Hrvatskoj, EDC mjenjač, 35 000km, napravljen servis na 23 000km.

Zna li itko išta o ovom problemu?

I ukoliko netko zna već neke mane ovog automobila, neka napiše slobodno, svaki komentar je dobrodošao.

 

Hvala :)

Link to comment
Share on other sites

Ti motori 1.6 biturbo imaju boljku sa lancem. Lanac olabavi i cuje se buka. Takoder i lanac na pogonu vodene pumpe isto zna lupati.
To i nije toliko skupo za popraviti kod nas ali vani neznam ...

Vidio vise auta vani koji se do 100 000 prodaju pod pokvareni sa tom boljkom.
Ja bi to provjerio nakon pregleda nosača...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ako si prije vozio benzinca, svaki dizel će ti brujat i trest se.. vozio sam kratko scenica 1.6 dci 130ks i jače se čuje od burazovog kangooa 1.5 dci, oboje novija godišta..

valjda bude ti dao ovaj neku garanciju.. a susjed ima u kombiju 2012. taj 1.6 dci 130 već 210000km i nije mijenjao ni lanac ni ništa takvo.. sve stock..

Link to comment
Share on other sites

Turbine rikavaju, problemi s interkulerom na niskim temperaturama, itd. Kupi nešto drugo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala na savjetima. Nisam htio uzimati iako auto ima tvorničku garanciju do 7/2021. Nije svejedno ipak. Nebi volio odmah čim kupim auto pa ga voziti na garanciju.

Nekako sam bio skeptičan,  jer sam vozio prije tog auta, isti totalno i nije imao takav zvuk. Tako da neznam sta bi moglo biti. A i prije par godina vozio sam Scenica 1.9 dci, 120ks i u 6 mjeseci uložio više od 2000 eura. Ali, neznam mogu li odoliti Talismanu. Auto je odličan, iako za skoro iste novce mogu naći Passata 2.0 ili Mondea.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, direstraits said:

Turbine rikavaju, problemi s interkulerom na niskim temperaturama, itd. Kupi nešto drugo. 

To svi auti sa vecim ic-ovima imaju problem, ali to je zanemarivo. Nece mu nis bit od malo kondenzacije.

Link to comment
Share on other sites

Nemaju svi, od 30 vozila na parkingu, 2 renaulta s parkinga se odvezla na kamionu. Ostali najnormalnije upalili i odvezli se bez problema. Mrski bemveji i mercedesi, audiji i volvo. 

Osigurač drmne, a neki moraju i anlaser novi platiti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dešava se i na 1.5 dCi, isti intercooler imaju, istu grešku u dizajnu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dešava se i na 1.5 dCi, isti intercooler imaju, istu grešku u dizajnu. 

Što se točno događa s tim IC?
Bilo je nešto tu negdje na forumu, ali čini mi se 1.5. Smrzne se voda i onda?
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Alen said:


Što se točno događa s tim IC?
Bilo je nešto tu negdje na forumu, ali čini mi se 1.5. Smrzne se voda i onda?

Povuče led/vodu u cilindre, pa osigurač rikne, ili anlaser, ili oboje. 

2 hours ago, filipbabok said:

Nije greška nego feature. :D

Da, da, fičr. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno to bas, ja imam najveci ic sta je fizicki moguce ugraditi na mega pa nemam problema s time. A sigurno dode do odredene kondenzacije po zimi.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savjetima. Nisam htio uzimati iako auto ima tvorničku garanciju do 7/2021. Nije svejedno ipak. Nebi volio odmah čim kupim auto pa ga voziti na garanciju.
Nekako sam bio skeptičan,  jer sam vozio prije tog auta, isti totalno i nije imao takav zvuk. Tako da neznam sta bi moglo biti. A i prije par godina vozio sam Scenica 1.9 dci, 120ks i u 6 mjeseci uložio više od 2000 eura. Ali, neznam mogu li odoliti Talismanu. Auto je odličan, iako za skoro iste novce mogu naći Passata 2.0 ili Mondea.
 
Imas od prije nekoliki mjeseci 2.0 200 ks dizel i 225 ks benzinca
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LeoRS said:

Nije mi jasno to bas, ja imam najveci ic sta je fizicki moguce ugraditi na mega pa nemam problema s time. A sigurno dode do odredene kondenzacije po zimi.

Nije postavljen i orijentiran na isti način. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites



Ali, neznam mogu li odoliti Talismanu.
 


O ukusima se ne raspravlja ali za te novce kupi scenika, puno lijepsi auto...

Talisman je prelijep izvana ali unutra je meni osobno promasaj...
Vozac ipak auto najvise gleda iznutra [emoji15]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Netko tko gleda Talismana, nece gledat Scenica, ako mu je imalo bitan način vožnje auta. Jedno je sedan, drugo je kuća na kotačima.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, IcyTexx said:

Netko tko gleda Talismana, nece gledat Scenica, ako mu je imalo bitan način vožnje auta. Jedno je sedan, drugo je kuća na kotačima.

Ajde da je i to neko napisao, mrzitelju svega sto forum voli :D . Iako senic 4 nije tak ruzan, al je i dalje ruzan :D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Scenic je ona kućica od 3 kvadrata za alat na kotačima, budimo ozbiljni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni scenic 4 uopce nije ruzan..

Malo je cudan, ali ruzan nije

943f6d491c7ffaf074d45d259a3de84a.jpg

 

Grand scenic je gadan..

 

bb698e92616a50d2101e2d9ebfb1b106.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.