Jump to content

Problem sa ABS nakon pranja


darmk3

Recommended Posts

Auto normalno radi, operem ga u samoposluznoj praoni nakon toga ga upalim i izbaci mi ovo na komp. 

Pomoc? 

IMG_20190416_132544.jpg

Link to comment
Share on other sites

Treb ga spojit na dijagnostiku, ali vrlo vjerojatno je neki od senzora mozda pokupio vlagena stekeru. Ako nijeto onda je magnetni zapis straga kojega ocitavaju zadnji senzori. Moguce da ih samo treba ocistit.

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno loš kontakt na konektoru ABS-a ispod zaštitne plastike unutar jednog od blatobrana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moj slucaj Isto GTline,pocelo je sa tom greskom nakon pranja,pa se ugasilo i nakon nekog vremena ABS blok vrisnuo,pojavile se ESP/ABS/braking system greske. Nije rijedak kvar na tim GTLine meg3 koliko sam saznao u ovlaštenom. Negdje dobije vodu/vlagu,mozda se moze kvalitetnije to izolirati,nezz,nadam se da postoji majstor koji to moze. Nadam se da i tebi nije isti slučaj,sretno

Edited by Razor
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 17. 04. 2019. at 14:56, Razor said:

Moj slucaj Isto GTline,pocelo je sa tom greskom nakon pranja,pa se ugasilo i nakon nekog vremena ABS blok vrisnuo,pojavile se ESP/ABS/braking system greske. Nije rijedak kvar na tim GTLine meg3 koliko sam saznao u ovlaštenom. Negdje dobije vodu/vlagu,mozda se moze kvalitetnije to izolirati,nezz,nadam se da postoji majstor koji to moze. Nadam se da i tebi nije isti slučaj,sretno

Bia si u pravu, na dijagnostici pise neki strujni krug motora bla bla, kazu u servisu da se treba minjenat cijeli abs modul. Koliko je tebe izasa ?

Link to comment
Share on other sites

Puno jer sam krivi kupio a nije mi tko imao isprogramirat esp modul koji ti je na abs bloku. Pa sam uzeo drugi abs blok koji je radio otprve.imas hrpu tih blokova koji su prakticki isti sa istim brojevima na abs i esp modulu,vaznije je nac majstora koji ce ti to isprogramirat,ili eventualno prebacit esp modul kompletan na drugi abs blok. Tako da ja imam viska abs blok koji je skinut sa automatika (tu gresku baca na dijagnostici). Ak imas nekog tko ti moze programirat da je manualni mjenjac u pitanju (unijet u ESP taj podatak) ili ako zelis prebacit esp modul kompletan,mogu ti prodati taj koji mi stoji. Sliku abs bloka ti posaljem ako si zainteresiran,da usporedis brojeve itd

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Razor said:

Puno jer sam krivi kupio a nije mi tko imao isprogramirat esp modul koji ti je na abs bloku. Pa sam uzeo drugi abs blok koji je radio otprve.imas hrpu tih blokova koji su prakticki isti sa istim brojevima na abs i esp modulu,vaznije je nac majstora koji ce ti to isprogramirat,ili eventualno prebacit esp modul kompletan na drugi abs blok. Tako da ja imam viska abs blok koji je skinut sa automatika (tu gresku baca na dijagnostici). Ak imas nekog tko ti moze programirat da je manualni mjenjac u pitanju (unijet u ESP taj podatak) ili ako zelis prebacit esp modul kompletan,mogu ti prodati taj koji mi stoji. Sliku abs bloka ti posaljem ako si zainteresiran,da usporedis brojeve itd

Kad se odlucim minjat javim se. Je li moguce da ta greska "problem sa strujnim krugom motora" nije potrebno minjat cili abs, nego samo senzor ili nesto takvo? 

Link to comment
Share on other sites

Pff,stvarno ne znam. Meni je bila ova greska abs/esp/braking system. Moze,javi se ak ti bude odgovarala zamjena

Link to comment
Share on other sites

Meni je to bilo kod cure prije cca. 2 tjedna na 1.5 dci iz 2015. Isto bila varijanta abs modula, na kraju promijenili abs senzor na jednom kotacu i vise nista ne baca. Odradio Baotic u garanciji, inace senzor kosta cca. 400 kn.

Identicna varijanta, reagiralo na mokro...

Link to comment
Share on other sites

Iz dijagnostike je nemoguce skuzit jel senzor ili modul, ali modul il radi il ne radi, kad crkne crkne, a senzori obicno zezaju. Tak je i meni bilo.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.