Jump to content

1.2 16v obrtomjer


Dasso299

Recommended Posts

Pozz ekipa.. trebam pomoc oko spajanja mjeraca okretaja.. sve pospojeno po nacrtu i ne pokazuje kako treba.. probao sam sa signalnom zicom probat na sve 4 zice na bobini i nece.. dal netko ima kakvu ideju il zna mozda kako naci signalnu zicu za obrtaje na ECU?

Link to comment
Share on other sites

Već sam pisao o tome u detalje. Pretraži postove.

Inače, signalna žica je ispod malog lijevog zvučnika na instrument ploči. Znam da je narančasta al se više ne sjećam koja po redu na konektoru. Idem potražit ako imam koju sliku.

Forum - oznaka.JPG

Vurice.jpg

Edited by Tomislav
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

E hvala puno.. probat cu naci cim malo uhvatim vremena... sorry sto kasnim sa odgovorom al javim sto sam napravio.. 

Link to comment
Share on other sites

Evo rijesio sam i hvala punoooo ?

Eeee i sad jos jedno pitanje.. malo je losija rezolucija slike pa ne vidim koji su ti satici spojeni... dal postoji isto tako signalna zica za temperaturu vode motora da ne rezem crijevo i ne ubacujem onaj "T" komad sa senzorom.. mislim dal si di komp iscitava temp. da si i to spojim na satic

Link to comment
Share on other sites

Lijevo je ćukica za tlak ulja, u sredini obrtomjer, a desno temperatura vode.

Nisam našao signalne žice za ostale dvije, a i pitanje je da li bi radile s obzirom na to kakvi se senzori uopće mogu spojiti na te ćukice. Za pritisak ulja sam kod indikatora tlaka ulja ugradio  T-komad, ali je senzor dosta veliki i stalno je slinilo ulje pa sam to odspojio. Ustvari, nikad nije bilo napravljeno kako treba s bakrenim brtvama i dobro učvršćeno jer treba naći tokara koji će napraviti taj komad kako treba s tri različita navoja (Spliter - ručno rađen). Inače, dok je radilo, bilo je super. Onda je počelo i nekontrolirano skakanje kazaljke i pokvarilo se.

Za senzor temperature vode sam isto složio T-komad i to je radilo ali je termoprekidač bio malo izvan glave (rashladna tekućina) pa sam se bojao da mi se ne bi pregrijavao motor (1. Spliter). Ćukica se penjala i do 100 stupnjeva, auto je radio normalno i nije bilo nikakvih problema. Na kraju sam termoprekidač vratio na njegovo mjesto a senzor ćukice premjestio u jednu uzdužnu udubinu na glavi ispod termostata i poklopio trokutastim komadom lima. Ima par šerafa okolo i tu se da lim učvrstiti. Tu je temperatura najviša i ćukica uredno pokazuje temperaturu. 

Svi navoji moraju biti na bakrene brtve. Konusne navoje (kao na slikama) i teflonsku traku zaboravi jer se to od vibracija na autu odšerafa i procuri. Ako padne tlak ulja odu ležaji.

1. Spliter.jpg

Spliter - ručno rađen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ok.. hvala na pomoci i savjetima...opet kad uhvatim vremena pozabavit cu se a tim..

Link to comment
Share on other sites

"senzor ćukice premjestio u jednu uzdužnu udubinu na glavi ispod termostata i poklopio trokutastim komadom lima. Ima paršerafa okolo i tu se da lim učvrstiti. Tu je temperatura najviša i ćukica uredno pokazuje temperaturu." 

 

Jel moze slika kako si stavio senzor? 

Mozda sam krivo skuzio al senzor samo naslonjen na glavu motora?

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Dasso299 said:

"senzor ćukice premjestio u jednu uzdužnu udubinu na glavi ispod termostata i poklopio trokutastim komadom lima. Ima paršerafa okolo i tu se da lim učvrstiti. Tu je temperatura najviša i ćukica uredno pokazuje temperaturu." 

 

Jel moze slika kako si stavio senzor? 

Mozda sam krivo skuzio al senzor samo naslonjen na glavu motora?

Našo sam sliku motora na netu.

Da, senzor je samo naslonjen na glavu motora u ovoj udubini iznad termostata. Crveno označava pločicu lima a plavo senzor koji je ispod pločice. Stvar već tako radi godinama.

019d3bbd43e99b54695c4a09ba2e-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ok.. to mi je dovoljno... hvala punooo ?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.