Jump to content

Megane III, 1.5dci problem sa kočnicama


Zip007

Recommended Posts

Prije nekih 2 mjeseca pri povratku s mora primjetio sam da je kočnica dublja, auto je kočio al kočnica sve dublja i dublja i mekana. Odzračio sve kotače i kočnica je bila OK par dana, nakon toga opet isto. Opet odzračio kotače i situacija OK nakon par dana opet isto.Zamjenio sam glavni cilindar, sve odzračio, zamjenio novo ulje i sve je bilo OK tjedan dana, nakon toga opet isto.  Još sam nekoliko puta odzračivao u međuvremenu sve kotače i svaki put par dana je kočnica OK, nakon toga postaje mekana i tone. Reparirao sam prednje čeljusti i opet par dana OK i opet sve po starom. Ulje ne gubi nigdje, sve suho. Nakon toga googlao sam o tome i naišao da je mogući uzrok modul ABS-a, da on propušta...jel ima to ikakve logike i šanse da je on uzrok? Inače ABS radi uredno, lampica ne svijetli, nema grešaka na compu...

Link to comment
Share on other sites

Kad je auto ugasen, kakva je kocnica, tvrda il mekana?
Kad vozis i naglo kocis jel tadi abs?

Link to comment
Share on other sites

Kad je auto ugašen nakon 3 do 4 pumpanja kočnica je tvrda...znači bubanj je ispravan. Pri naglom kočenju ABS se uredno pali i radi

Link to comment
Share on other sites

Modul u autu ima oznaku 476604304r a po šasiji treba bit 476601563r. Jel moze biti i neki drugi modul? Recimo 476603625 ili 476602369r? U cem je razlika? 

Edited by Zip007
Link to comment
Share on other sites

Gdje ti piše ta oznaka 476604304r,imas li sliku? Btw imam viska jedan ispravan blok sa pumpom 476601563r i sa ESP,meni nije odgovarao jer nisam mogao naci da mi netko reprogramira esp nakon ugradnje,pa sam poludio i kupio drugi blok da se ne zafrkavam. Ak te zanimaju detalji moze i na PP

 

Razlika je navodno u ESP modulu,dal je prilagodjen za automatsku rucnu i automatski mjenjac

Edited by Razor
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.