Jump to content

Laguna 3 koji antifriz


Fernand

Recommended Posts

Vidim da mi u posudi fali nesto malo antifriza, htio bi ga doliti ali neznam koji antifriz imam uliven, sta napraviti sad.

Link to comment
Share on other sites

uliješ dva deci destilirane i ledište ti se digne sa -38 na -37,7

Link to comment
Share on other sites

? OK, mislio sam dobiti informaciju koji antifriz se obicno koristi u Lagunam 3  2.0 dCi :kava:

Link to comment
Share on other sites

Zna andjelko lageros. Ima u njegovim postovima. Do tad natoci destiliranu..

Link to comment
Share on other sites

Anđelko sad ima u ponudi ovo sa slike, ali tko zna koji je trenutno u tvom autu pa će biti dovoljno nadoliti vodu, a kada budeš mijenjao antifriz i isprao cijeli sistem onda možeš taj:

 

 

aerio0šghP.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 20. 07. 2019. at 15:01, Fernand said:

Vidim da mi u posudi fali nesto malo antifriza, htio bi ga doliti ali neznam koji antifriz imam uliven, sta napraviti sad.

Evo jucer slikao posudu od antifriza, na slici je vidljivo da je nivo u visini predzadnjeg rebra na posudi, pretpostavljam da je MAX na zadnjem najvisem rebru, jel treba doljevati ili...

20190730_0.jpg

20190730_.jpg

Edited by Fernand
Link to comment
Share on other sites

Sad sam malo u dilemi, gdje je u stvari MIN a gdje MAX na posudi:

- sa zuto oznacenom strelicom na predzadnjem rebru je sad visina antifriz

- jel MAX na rebru oznacenom crevenom strelicom ili na dijelu posude oznacenom plavom strelicom.

 

20190730_.jpg

Link to comment
Share on other sites

po meni je to prenisko sada, a min i max oznaka mora negdje pisati, rebra su samo ojačanje posude. Nek ti vidi netko od vlasnika istog na forumu

 

a čudesni gugl izbaci i još toga, samo treba tražit

 

https://reader.haynes.com/en-gb/cars/renault/laguna/2007-2011/checking-coolant-level/?_ga=2.90092187.1090494914.1564585553-1485507066.1564585553

Link to comment
Share on other sites

A kakva je ovo glunta od metalnog hladnjaka s rebrima zašarafljena na posudu za antifriz?

Link to comment
Share on other sites

Mozda semzor kad je posuda prazna. Tak je imao moj vauvau 2.0 tdi

Link to comment
Share on other sites

Sad ću ja biti umirujući budha. XD

Ne brini. Imaš bar 7 litara rashladne tekućine u autu. Čim imaš antifriza u posudi, znači da nemaš nikakav razlog za brigu. Fali ti možda pol litre što motoru ne može nikako naštetiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mario #8 said:

Sad ću ja biti umirujući budha. XD

Ne brini. Imaš bar 7 litara rashladne tekućine u autu. Čim imaš antifriza u posudi, znači da nemaš nikakav razlog za brigu. Fali ti možda pol litre što motoru ne može nikako naštetiti.
 

Uh ok, zet ide s Lagunom u petak na more pa cu mu reci neka dolije pol litre destilirane. ?

Link to comment
Share on other sites

Dobro nemoj se sad tih pol litara držat ko pijan plota. Može bit 3 može 7 deci.

Baš sam ti to i rekao da znaš da nije nikakva frka. Da na miru imaš vremena očistiti posudu pa se možda oznake pojave, da možda netko u temi potvrdi, da nekaj nađeš na googleu.

Nije ti frka, al kad ćete dolijevat, podrazumijeva se na dobro ohlađenom autu, pazite da je to negdje do maksimuma. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa na posudi gore pise ogromnim slovima mini i maxi. Prati samo crte koje se spustaju dolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po ovoj prvoj slici sa neta ispada da je sad kod mene nivo antifriza (druga slika - zuta strelica) otprilike na MIN.

 

Antifriz_Laguna.jpg

20190730_.jpg

4 hours ago, Alen said:

A kakva je ovo glunta od metalnog hladnjaka s rebrima zašarafljena na posudu za antifriz?

https://www.autospark.eu/shop/relays-flashers/glow-plug-relays/pdr8-12-nagares-control-unit-glow-plug-system-dacia-nissan-opel-renault-12v/

I "glunta od metalnog hladnjaka s rebrima" nije zasarafljena na posudu, vec na metalni - limeni nosac ispred posude.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.