Jump to content

Renault Megane 2011 1.5dci uvoz iz Njemačke


Blashyrkh

Recommended Posts

Pozdrav forumaši, 

Prijatelj uvozi iz Njemačke i zanima ga gdje može provjeriti  da li su skidani kilometri? Vozilo ima oko 100k kilometara što mi je za Njemačke pojmove ipak malo kilometara. 
Znači uvoz još nije realiziran. Ja nemam iskustva s uvozima pa ako vi imate - svaka informacija je dobrodošla. Nešto mi je pričao da se može iskemijati skidanje kilometara čak i kad se spoji (valjda na dijagnostiku?).

Hvala.
 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Blashyrkh said:

Pozdrav forumaši, 

Prijatelj uvozi iz Njemačke i zanima ga gdje može provjeriti  da li su skidani kilometri? Vozilo ima oko 100k kilometara što mi je za Njemačke pojmove ipak malo kilometara. 
Znači uvoz još nije realiziran. Ja nemam iskustva s uvozima pa ako vi imate - svaka informacija je dobrodošla. Nešto mi je pričao da se može iskemijati skidanje kilometara čak i kad se spoji (valjda na dijagnostiku?).

Hvala.
 

Pa renault ovlašteni servis ako su upisivali kilometražu koja se podudara sa servisnom knjižicom, ako nisu sve ostao je lutrija :)

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Za bit siguran jedino ma licu mjesta dobrom dijagnostikom

Direkt sa S10 na TapaTalk

Link to comment
Share on other sites

i treba vidjeti kad je bio zanji zabilježeni podatak, da ne bude, eto nije se 2 godine vozio nego stajao u garaži, a ono vraćeno do 5 tkm iza zadnjeg servisa

Link to comment
Share on other sites

12500 godišnje dizel, jako teško. Moguće ako netko baš voli dizel i spreman je zbog toga više plaćati porez i osiguranje....

Inače osiguranje u Njemačkoj je na razini kilometara u godini dana. Ako postoji ti papiri i ako ih hoće vlasnik podijeliti tu se isto puno može vidjeti. Ne vjerujem da je netko plaćao 50000km a vozio 12500. 

Link to comment
Share on other sites

Iako u Njemačkoj koliko sam shvatio se rijetko i bave sa time, al zato ima karambola ko pljeve, normalno accident free sa autokućama sa 4.9/5  ocjenom, provjeravao sam ja u ovlaštenom par megana...svi su bili dobili, i to sam imao sreće što su bili glupi pa u ovlaštenom popravljali pa ima trag, lako je mogao netko i u fušu, opasno je jako od naših ili Slovenaca, onda se skida bez jebiga jer se nezna tko je skinuo... pogotovo šoderaši ti nemaju jedan dobar auto na prodaju a svi ispod cjene....

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na pomoći i ugodan ostatak vikenda

Link to comment
Share on other sites

Ima i ovdje toga. Samo postoji kazna ako se sazna. Često ima auti koji su uvoz iz okolnih zemalja i onda se skidaju kilometri. U Njemačkoj za uvoz iz EU ne plaćaš ništa. Dakle tehnički i 35 eura za tablice i osiguranje i tjeraj dalje. I u međuvremenu prije stavljanja tablica znaju voziti auto jako puno u rikverc. Nedavno je na Ford forumu bio jedan Focus uvezen iz Nizozemske. Tamo je imao cca 250 000 a dokumentacija iz Njemačke pokazuje 50 000 ili tako nešto... Auto je bijeli i negdje u Koprivnici u nekom salonu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.