Jump to content

scenic 2012 arkamys tom tom radio...


ChILd_ReBoRn

Recommended Posts

Pozdrav.. poceo me radio zahebavati. sve radilo super do prije onog kvara sa injektorom.. sad upalim radio.. slusam lokalnu stanicu.. i svakih minutu mi se zvuk ugasi.. pise na displayu search... pa program... i vrati se stanica i svira dalje.. i tako do unedogled... Da li se taj radio moze kako resetirati.. napraviti update ili tako nesto? fakat je iritantno da ne mogu poslusati jednu pjesmu da je 3 put ne prekine.. search.. program...

 

stanice su memorirane... nista nisam izgubio nakon izmjene injektora.. tako da sumnjam da je do akumulatora...

Link to comment
Share on other sites

jeli ti upaljeno TA? Moguće i AF pa stalno traži bolju frekvenciju

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam skontao, zajebava me samo lokalna stanica. Ostale uredno rade

Link to comment
Share on other sites

Ako te nervira, isključi rds af

 

''Alternate Frequency (AF): If PI is one of RDS’ "back office" functions, AF is what you’ll see in action all the time. AF (perhaps better identified as Alternate Frequency Switching), automatically returns your FM tuner to the strongest signal carrying the program you were originally listening to when the original broadcast gets too weak to receive clearly.

Link to comment
Share on other sites

Gotovo sam siguran da sam pogasio sve kratice.. 

Link to comment
Share on other sites

moguće i da je antena oksidirala na spoju ili si stavljao fensišmensi kratku antenicu

Link to comment
Share on other sites

Čudno da to zafrkava samo jedna lokalna stanica. Moglo bi se zaključiti da je kod njih problem, možda imaju slabiji signal nego inače.

Link to comment
Share on other sites

pa i to naravno. A možda imaju i drugu frekvenciju pa potraži takvu. 

Hm, ima i ''local'' podešavanje u 3 nivoa kod nekih radia baš radi tih lokalnih slabijih stanica

Link to comment
Share on other sites

Ne slušam radio iz razloga što mi se na putu do posla (15 km po obali) na istoj frekvi izmijeni 10 talijanskih stanica :(
Bar je tako bilo do pred 2 koju godinu, ne znam da li je još :)
Ako je AF isključen ne bi trebao tražiti drugu stanicu. Inače je renault imao i neke nadogradnje firmwarea za te radije, ali detalji mi nisu poznati.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, frenchkey said:

moguće i da je antena oksidirala na spoju ili si stavljao fensišmensi kratku antenicu

TBH.. nisam ni primijetio da imam negdje vani antenu....

Link to comment
Share on other sites

Svaki ima. Samo tvoj ima neku selektivnu antenu koja prekida samo na jednoj stanici :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.