Jump to content

Poliranje autostakla


MP3

Recommended Posts

Da li je netko polirao ili zna gdje se može ispolirati vjetrobransko staklo?

S vremenom i godinama staklo pocne imati sitne sitne crtice od vanjskih utjecaja. Vidio sam na YT da ima dosta videa o tome pa me zanima da li je to netko radio sebi? Neka iskustva?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Ja sam davno radio na Sajbi od Clia MK1. Bilo jako puno sitnih ogrebotina. Ide posebna pasta i poseban pad. Moraš paziti na zagrijavanje. Ako pretjeras pukne sajba navodno. I druga stvar ako ne skineš svugdje jednako nego se zadrzis na nekim mjestima više na nekima manje možeš dobiti efekt leće, dakle da lomi svijetlost. Meni se prvo nije dogodilo, a drugo nisam primijetio :)

 

Link to comment
Share on other sites

Kak si bio zadovoljan? Jel bila velika razlika? Koliko ti je držalo to?

Link to comment
Share on other sites

Radio u Zagrebu kod AutoPartes. 

Poprilično zadovoljan sam odrađenom.

Izluđivali su me tragovi od brisača koji su se vidili kad bi auto iz suprotnog smjera noću obasjao staklo.

Na dodir se ništa nije osjetilo.

Te tragove su uspili maknuti. Malo jača oštećenja su smanjena ali su ostala.

Za lagunu 2 me je ispalo cca 250kn (neka akcija je bila), a za Espacea nekih 400kn. 

Auto treba ostaviti i za par sati je gotovo. 

Poželjno je nazvati i dogovoriti termin.

 

Link to comment
Share on other sites

Kako to izgleda nakon godinu dana? Bojim se da politura samo zapuni fine tragove. Poliranje stakla je ozbiljna stvar i za Carl Zeiss, a kamoli za flex polirku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Negdje je već bilo objašnjavano da se šajba uopće ne može polirat kao lim npr.., eventualno možda skinut neka teža zaprljanja....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, petak said:

Radio u Zagrebu kod AutoPartes. 

Poprilično zadovoljan sam odrađenom.

Izluđivali su me tragovi od brisača koji su se vidili kad bi auto iz suprotnog smjera noću obasjao staklo.

Na dodir se ništa nije osjetilo.

Te tragove su uspili maknuti. Malo jača oštećenja su smanjena ali su ostala.

Za lagunu 2 me je ispalo cca 250kn (neka akcija je bila), a za Espacea nekih 400kn. 

Auto treba ostaviti i za par sati je gotovo. 

Poželjno je nazvati i dogovoriti termin.

 

Koliko ti je to dugo trajalo?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MP3 said:

Kak si bio zadovoljan? Jel bila velika razlika? Koliko ti je držalo to?

Na kraju jesam. Grozno je staklo bilo. Druge farove sam jedva vidio. Teže ogrebotine nisam izvukao ali sve lakše jesam.

Jedno zanimljivo štivo https://www.detailingwiki.org/detailing-miscellaneous/glass-polish/

Na pitanje koliko traje odgovor je dok ga opet ne izgrebes. Isto kao i lak, ako ga ispoliras i onda poslije uzmeš spužvu za pranje posuđa i sa tvrdom stranom operira auto neće baš dugo trajati :) dakle ovisi kako vozis, gdje vozis, kako koliko grebes sa lošim brisacima i tako.

 

Link to comment
Share on other sites

Nije ni nova šajba toliko skupa. Može se i osigurati pa ako pukne je besplatna.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MP3 said:

Koliko ti je to dugo trajalo?

Još traje.

Na Espaceu sam poliranje odradio prije cca godine ipo dana

Link to comment
Share on other sites

nabio sam bio prije par godina cerijev oksid pastu i trljao po meganu rupes polirkom. Trajalo 5-6 mjeseci, sad opet odbljesci svjetla u susret.

Na forum hr-automobili trajala je svojevremeno žestoka prepirka oko poliranja šajbe gdje su neki tvrdili da to nikako nije moguće izvesti izvan industrijskih pogona za obradu stakla i dugo vremena obrade

Link to comment
Share on other sites

NIsam espacea dugo vozio po noći...Baš ću malo povesti računa o tome.

Poliranje sam obavio u siječnju 2017. Plaćeno 350kn

Nisam primjetio da mi smetaju svijetla auta iz suprotnog smjera.

A mene taj lom svjetla jako smeta

 

Link to comment
Share on other sites

meni isto. Baš vidim razliku na meganeu i scenicu. Dođe mi da osiguram stakla :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Bolje ne dirajte sajbe ko ih ima original kakve kod da jesu... Moje je original al mjenjana pa dole savija svjetlost, zaljepili je da sve lijepilo viri iznutra... Bolje nis ne dirat ?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, petak said:

NIsam espacea dugo vozio po noći...Baš ću malo povesti računa o tome.

Poliranje sam obavio u siječnju 2017. Plaćeno 350kn

Nisam primjetio da mi smetaju svijetla auta iz suprotnog smjera.

A mene taj lom svjetla jako smeta

 

Nije samo lom svijetla u pitanju, već mi staklo izgleda ko da ima puno sitnih sitnih ogrebotina posvuda. Po danu se vide slabo ali predvece ili kad je kiša onda više. Pokušat ću slikati pa stavit ovdje.

Našao sam kod njih, i cijena je još uvijek 350kn :)

U subotu ću ih nazvati pa provjeriti situaciju.

U subotu ću još navratit u Manc CarDetailing da vidim što će mi oni reč.

Posudio sam polirku, još samo da vidim za pastu i nastavak pa možda odlučim sam to malo isprobati.

Link to comment
Share on other sites

Za 2 sata i 700kn stize kristalno noba sajba u Lausa

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.