Jump to content

R Link 1 ažuriranja, Live itd.


filip989

Recommended Posts

Pozdrav, uzeli smo prije par dana Scenic 3 iz 2015. Auto ima R Link s TomTom navigacijom. 

Sve ove offline funkcije rade, ali zanima me ovo drugo. Gledao sam po raznim forumima, ali toliko je raznih informacija da sam se pogubio. 

Prvo, zanima me update samog R Linka i karata. R Link znam da updateam preko onog Renaultovog Toolboxa, ali da li i eventualni update karata radim tu ili to ide preko TomTomovog nekog softwarea. I podpitanje za ovo, vidio sam da postoje opcije koje su imale doživotni besplatni update karata. Kako provjerim da li to imam ili ne? Auto bi po svemu sudeći trebao imati kartografiju Europe (pretpostavljam čitave), a i prošli korisnik (bio na leasingu u nekoj austrijskoj firmi) vidim da je imao spremljene rute do Austrije. 

Drugo pitanje je za Live (i karte i R Link, znači vrijeme i ostalo), da li to sve pokriva R Link godišnja pretplata ili opet za karte treba ići odvojeno preko TomToma? 

I što se tiče spajanja na internet, da li mogu koristiti hotspot s mobitela i bluetooth? Pošto mi sad live ne funkcionira, ne mogu provjeriti (bar pretpostavljam da ne mogu, što god odaberem kaže mi da se veza ne može uspostaviti, pretpostavljam da je zbog pretplate to? ). 

Link to comment
Share on other sites

Nemoj placati live pretplatu jer hrvatska nikada nije imala to da radi... ne pitaj zasto ...
Za update karata koristi Rlink toolbox, moras se registrirati na webu i unijeti broj šasije.

Mislim da ne postoji liftime map update [emoji23][emoji23]
Rlink toolbox ce ti updateat software i karte do verzije koju imas. Uglavnom treba kupiti novu karticu ako hoces najnovije karte, momentalno je to 10.5 verzija.

One sa ebaya rade koje su u pola cijene ili mozes kupiti origigi.



Direkt sa S10 na TapaTalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A ne znam, negdje sam pročitao to za free update, ali možda se odnosilo na nešto drugo. 

Znači, kamere i to mogu zaboravit? Ili kamera ima na novim kartama (ako je tolko novi update?) 

Link to comment
Share on other sites

Imam isto pitanje. R-Link sam ažurirao prije par mjeseci, međutim karte u RH su katastrofa. Više od pola ulica nema, nema cijelih komada unazad par godina sagrađenih brzih cesti i slično. 

Je li netko pokušavao sa kartama kupljenima preko e-Baya? Koja im je cijena?

Link to comment
Share on other sites

Ove sa ebaya rade. Ja sam kupio vec 4 komada od istog lika i nema problema.

Sto se tice kamera ja sam sebi slozio da radi ali nikako napraviti post sa instrukcijama, [emoji25][emoji25]

Valjda ce mi raspored dopustiti sada u Kolovozu pa napravim cijeli tutorijal

Direkt sa S10 na TapaTalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Straza said:

Ove sa ebaya rade. Ja sam kupio vec 4 komada od istog lika i nema problema.

 

Moze link na sellera?

Taman gledam po forumu sto se pise o kartama, sad sam na moru shvatio da dosta toga nema sto se izgradilo zadnjih par godina

Link to comment
Share on other sites

Hvala! Iako, koliko vidim, na Njuskalu je jeftinije i dobijes noviju verziju (10.15 a ovaj ne Ebayu ima 10.05)

Link to comment
Share on other sites

Ja još nisam vadio karticu iz auta, na njoj su samo karte, ili se preko nje updatea i r link firmware ili nešto? 

 

I nije mi jasna sad ova kartica s linka... Kolko sam pokopćao do sad, r link je renaultov sustav, a carminat tomtom-ov? Na r linku preko toolboxa updateam karte, a na carminatu? Preko tomtoma direktno? Ako je tako, a ovdje na linku piše da je kartica za carminat i r link, jel se ne može onda napraviti update za r link preko tom toma? Jer kolko sam (opet upitno) shvatio, na r linku kasne updateovi? 

Edited by filip989
Link to comment
Share on other sites

Ček ček, koji auto imas?
Slikaj verziju softwera u postavkama. Carminat live i tomtom live su razliciti

Lik sa linka ima sve samo mu treba javiti koji je sustav

Znaci Renault ima

Carminat live , Meg III, Scenic III stariji
Rlink 1 , Clio 4, Lag III, Scenic ...
Rlink 2 , Lag III, i noviji auti



Direkt sa S10 na TapaTalk

Link to comment
Share on other sites

Bome sam seljak. Izguglao sam toolbox, napravio account, ušao unutra, skinuo toolbox i hoću povući ažuriranja, ništa ne da, sd corrupted, stavljam u auto, ne prepoznaje karticu. Onda mi je nekak izbacio obavijest sa sam prijavio auto u Irskoj na neku foru i da se logiram preko domaćeg sitea. I evo sad povlaći neke updateove, nisam siguran šta, ali valjda će opet proraditi. 

Nego, što se livea tiče, ja nisam siguran da sam uopće skužio što to je. Da li je to samo tomtom live ili je to internet veza za r link? Jer u postavkama vidim da je veza puna i status je povezan, ali ničemu iz menija usluge ne mogu pristupiti. Vrijeme, r link store, ništa. 

Dal je to taj dio koji kod nas ne radi ili ja imam neki problem? 

Link to comment
Share on other sites

Update: karte opet rade, međutim r link ne mogu ažurirati. Vidim na storeu da je dostupno ažuriranje, ali ne mogu poslati zahtjev (gumb za zahtjev je neaktivan). Onda mi toolbox napiše da je kartica ažurirana pa stisnem launch my downloads, ništa. Stisnem opet, evo, sad skida opet nešto, a šta, nemam pojma. R link store u autu je proradio, izglesa da sam uspio uspostaviti vezu s internetom, ali s druge strane vremenska prognoza ne radi pa opet ne znam u kojoj sam fazi.

Mislim da odustajem od r linka, bluetooth radi, karta izgleda lijepo u autu, a za navigaciju će i dalje služiti mobitel izgleda. 

Link to comment
Share on other sites

Probaj opet sutra. Ni meni nece od jedanput.
Nije to neki dobar program...
Strpljenje je vrlina sa Renaultom. [emoji1787][emoji1787]

Direkt sa S10 na TapaTalk

Link to comment
Share on other sites

Evo, proradilo. Oba puta je auto morao stajati ugašen 20ak minuta prije nego je učitao karticu. Sad drugi put je povukao i ažuriranje sustava čak, evo sad radi i prognoza, store... Jedino u informacijama opet prikazuje istu verziju sustava i istu verziju karte. Europa 930v-nešto. I sporiji je malo odziv ekrana, dost dobar update :D

Makar, moram reći, sad u ovih 20ak minuta što sam sjedio u njemu u tišini dok je to vrtio, stvarno lijepo radi motor s 200.000 km

Edited by filip989
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Imam Grand Scenic 3 i na njemu R link 1. Na renault easyconnect mi nudi nekakav update. Datoteku stavim na USB ali ne pokreće nikakav update. Na postojećoj verziji softvera mi neda da promije im sat, pa mi vrijeme ide jedan sat unaprijed (promjena vremena je zasivljena).

Zna li netko u čemu je kvaka?

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Promijenio stick i napravio update, sad mi je sat namješten...

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.