Jump to content

Rucno poliranje farova


darmk3

Recommended Posts

Općenito pitanje: Koliko uopce traju ispolirani farovi tj. koliko se brze 'zamagle' od novih?

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Iveky said:

Općenito pitanje: Koliko uopce traju ispolirani farovi tj. koliko se brze 'zamagle' od novih?

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
 

A kao u ovom pakiranju se dobije i zastitni premaz neki itd itd

Link to comment
Share on other sites

Ja sam koristio taj proizvod prije 2 dana,u njemu dobiješ sve što treba
Ja sam zadovoljan kako je ispalo za prvi put
Sutra slike stavim

Poslano Samsung A7

Link to comment
Share on other sites

Moze, i ja mislim sutra kupit. 

Koliko ti je vrimena tribalo, i ima li dovoljno 'materijala' za oba fara? 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Iveky said:

Općenito pitanje: Koliko uopce traju ispolirani farovi tj. koliko se brze 'zamagle' od novih?

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
 

Ovisi kakvi su farovi u kako se odnosis prema njima. Isto kao ispolirani auto, traje dok ga ne izgrebes. 

Konkretno valeo farovi na Yarisu od staroga od kada ga ima svake cca 3 godine moram polirati farove i tako od 2003. Auti negdje 2002-2005 tako negdje su imali očajnu kvalitetu plastike.

Link to comment
Share on other sites

Najbolje vam je izbrusit pa proć s bezbojnim lakom za plastiku. Trajno rješenje. Jedini problem je taj što takvog proizvoda nema kod nas ili ga barem ja nisam našao.

Ove paste za poliranje traju 3 mjeseca cca (barem je tako meni na cliu). Govorim za chemical guys pastu.

Evo i ovdje slike kako izgleda s bezbojnim. Koristio sam lak od Rust oleum, ali ima i set od Dupli color.

IMG_20190820_191914.jpg

IMG_20190820_200144.jpg

Edited by Kikač
Link to comment
Share on other sites

Zar ti lakovi neće požutiti na suncu?


Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
 

Link to comment
Share on other sites

Navodno da hoće popucati lak.
Što ima sve u ovom quixx setu i koliko dođe taj paket?

Link to comment
Share on other sites

Quixx set popravlja zamagljene ili požutjele farove i dovodi ih u stanje novih. Quixx vosak za farove nudi potpunu zaštitu za plastične leće farova. Jedinstvena formula stvara dugotrajnu zaštitu i štiti površine od vremenskih utjecaja kao i djelovanja sredstva za pranje. Glatke površine odbijaju prljavštinu i cestovne masnoće te ostavljaju farove čistima. Kada se primjenjuje redovito, integrirana UV-zaštita smanjuje žutilo i zamagljivanje značajno.

Informacije o proizvodu:

Dimenzije: 18,3 x 9 x 5 cm

Set sadrži: 1 politura 50 g, 1 blok za poliranje, 2 krpe za poliranje, 12 brusnih papira u tri fine gradacije, 1 vosak 30 ml, 2 krpe za poliranje

 

 

 

120 kn Bauhaus

Link to comment
Share on other sites

Jako dobra stvar je ta keramika neka. Lak mi je već nekoliko puta popucao kad god sam dao polirati farove. Zadnje što sam radio prije tri godine je lik stavio taj neki keramički premaz za 300 kn oba fara poliranje i premaz. U bilo je kao novo svo vrijeme dok ih ja budala nedavno nisam prošao sa dimerom 

Link to comment
Share on other sites

Moze, i ja mislim sutra kupit. 
Koliko ti je vrimena tribalo, i ima li dovoljno 'materijala' za oba fara? 
Ja sam odradio farove na svom i ženinom autu i još je ostalo polir paste i zaštitnog sredstva,jedino šmirgli odu
Inače jučer ga prao u praonici,voda sa farova samo sklizne ne ostane ni kapljica20190821_160958.jpg20190821_161005.jpg20190821_161020.jpg20190821_161015.jpg

Poslano Samsung A7

Vremenski pa hajmo reć 2 sata lagano,mala stoličica,boca sa vodom za polijevanje i to je to

Poslano Samsung A7

Link to comment
Share on other sites

imam taj komplet dobiješ do 5000 vodobrusne veličine 2x6cm, pastu i zaštitni premaz.Iz mog iskustva važno je početi sa 600, 800, 1000, 2000, i dobra pasta, najbolje fast cut od 3M (zeleni čep), ali je skupa pa se negdje ogrebati. Nakon toga pasta za poliranje plastike i taj premaz. Može potrajati koju godinu

 

btw, S7 ne može okrenuti slike pravilno?

Link to comment
Share on other sites

imam taj komplet dobiješ do 5000 vodobrusne veličine 2x6cm, pastu i zaštitni premaz.Iz mog iskustva važno je početi sa 600, 800, 1000, 2000, i dobra pasta, najbolje fast cut od 3M (zeleni čep), ali je skupa pa se negdje ogrebati. Nakon toga pasta za poliranje plastike i taj premaz. Može potrajati koju godinu
 
btw, S7 ne može okrenuti slike pravilno?
Može [emoji16] ali fora je u tome što je bilo na mobu normalno a čim sam prebacio na forum oooop naopak

Poslano Samsung A7

Evo opetbd88a74cfdda02bfd847b7aa9e2b93bd.jpg28211b56d63ea925466438ee891270f3.jpge79188f716deeb37423dae9778c13611.jpg499fa7e42272954b0be55906ddbc1152.jpg

Poslano Samsung A7

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Iveky said:

Zar ti lakovi neće požutiti na suncu?


Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
 

Ima uv zastitu i ostale gluposti. bas je za plastiku

Link to comment
Share on other sites

Pa jel to nije bolje odvest nekom tko to radi, mislim da 400 kn je za oba fara bar tu kod nas, ovo sve dok pokupuješ...

Link to comment
Share on other sites

Kod nas u KA 150 kn oba fara, traje cca 2 godine, nakon toga ponoviš i opet si miran 2 god.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

meni je to bio gušt sam obnoviti. Naravno kome se neda zajebavati platit će nekome da to uradi umjesto njega. Mada, ove nove generacije vjerojatno čekaju aplikaciju za skinuti sa trg play koja bi to obavila umjesto njih :bigl:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma ja sta god dobijem volje sam... na kraju nes sje... bokte i nakovanj bi sje...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.