Jump to content

Sto ste danas napravili za sebe, kucanstvo ili nes slicno?


zeko

Recommended Posts

8 minutes ago, frenchkey said:

Zena kreci vec par dana. 
Ja skidam uticnice, prekidace, micem namjestaj
 

cyzoegyymmc01.jpg

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Staklo na vratima od balkona spontano puklo samo od sebe, trosak par tisuca kuna... da nisam bio doma za stolom dok je staklo puklo, nikada ne bi vjerovao da je tako nesto moguce...

 

Sreca u nesreci pa sam bio doma, da nisam, mislim da bi se zena nakon ovog Covida-19 i potresa zaključala u sobu dok ne dođem kuci...

 

Uglavnom, slijedi mi zabava...554326efd3a2a6efeab99d106010ed66.jpgba54ba013dfb66cc673af6899217e48c.jpg

 

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

 

 

 

 

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Ivan1902 said:

Staklo na vratima od balkona spontano puklo samo od sebe, trosak par tisuca kuna... da nisam bio doma za stolom dok je staklo puklo, nikada ne bi vjerovao da je tako nesto moguce...

Posljedica potresa ??

Link to comment
Share on other sites

Posljedica potresa ??
Sumnjam, puklo je danas popodne i puklo je samo vanjsko staklo, nakon par poziva saznao sam da se to zove "thermal shock"... i do toga dolazi kada je vrijeme ovakvo kao danas, hladno a suncano...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To dolazi većinom na alu stolariji jer su "majstori" stavili preveliko staklo.
S takvim se tudumima borim 18g ali ne možeš svima objasniti da ne dilatira jednako staklo i aluminij u određenoj vremenskoj jedinici pri istoj temperaturi.
Znaju toliko staviti na knap da stolarija popusti na spoju, popuste spojnice i ljepilo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mami na pećnici prije par godina tako ničim izazvano puklo vanjsko staklo. 
Kune se da nije bila ni blizu kad se sve sasulo po podu. Ok, trošak parsto kuna, ali svejedno zanimljivo kako se odjednom dogodi na pećnici staroj 15ak godina.

Link to comment
Share on other sites

Nije danas, jučer je. Kupio "supruzi" laptop. HP Spectre X360 i sebi počastio novim kompom. Nakon cca 10tak godina kupio kantu i čekam da dodje. Navodno na paleti stiže.... Išao na najbolje od najboljeg. Ryzen 9, 5700xt... Itd.. sada čekanje i onda slaganje. :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Uzeli trampolin, svi skacu u izolaciji haha

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

 

 

81209ac28f088aca4298234f20d6180f.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odlicno si to uradio. Samo si trebao naopako složiti :plazi:

Ja sam sve svoje davno podijelio a rado bi uživao..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam nekad imao garnituru od stotinjak alan fordova, pocevsi jos od 1970-ih (buraz poceo skupljati a ja nastavio, sve negdje do 1990-ih)
Koje su to legende. Imam ih sad skenirano al nije to to. Naime kadje buraz bio na ratistu, 1992, a ja sam bio kod tetke mjesec dana, stripovi su nestali, pretpostavljao sam da ih je necak prodao ali nisam imao dokaza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Klasike sam kupovao vikendima tu i tamo kad bi išli na more ili za vikend nekud, pa bi guštao malo. 14 trobroj izdanja (komplet od 14 komada koji je izdan u bivšoj jugi preko Vjesnikove press agencije između 1990. i 1992.) su moji primjerci iz djetinjstva i praktički su u mint stanju. 
Imao sam ih hrpu kao klinac još, no kroz vrijeme sam ih puno podijelio, osim trobroja uz koje sam jako vezan, jer sam uz njih prebolio mnoge gripe, viroze i ostalo kao klinac. 

Link to comment
Share on other sites

Navečer planiram poštelati pp vrata koja mi zapinju kod šireg otvaranja, donji cosak vrata struze po plocicama. . strugalo je prije ali nakon potresa kao da su se još više objesila.

Tj. planiram da to obavim 😀 ako mi netko ko se kuži ili je već štelao da mi objasni kaj bi trebao stegnut - otpustiti. 

Par slika s weba mada su i moja vrata ista ( radi se o 2 panta sa na svakom 2 serafa bocno i jedan odozgora vertikalni, sa inbus šarafima), kad su vrata zatvorena izgledaju mi potpuno ravno dolje, razmak od poda je svugdje isti, ali kad se širom otvaraju sve dalje zapinju i to dosta. 

PP vrata3.jpg

PP vrata2.jpg

PP vrata.jpg

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, laci said:

Odlicno si to uradio. Samo si trebao naopako složiti :plazi:

Ja sam sve svoje davno podijelio a rado bi uživao..

Moderniziraš se malo, tablet u ruke :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.afextra.ebook

 

46 minutes ago, ivan.martinko said:

Ja sam nekad imao garnituru od stotinjak alan fordova, pocevsi jos od 1970-ih (buraz poceo skupljati a ja nastavio, sve negdje do 1990-ih)
Koje su to legende. Imam ih sad skenirano al nije to to. Naime kadje buraz bio na ratistu, 1992, a ja sam bio kod tetke mjesec dana, stripovi su nestali, pretpostavljao sam da ih je necak prodao ali nisam imao dokaza.

Slično sam i ja prošao kad sam odselio na more... nakon par godina stara doma pobacala kutije s tavana, a unutra stari originali AF, LMS, ZS,....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moja je strateški pozicionirane na malom wcu. Kad je teško da bude pomoć u nevolji. Od 1. do 130. broja 

IMG_20200402_145038.thumb.jpg.ee44531d13ca49fabbb534cb15df5edb.jpg

  • Like 9
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Tak sam i ja imel složeni Vrući Kaj od prvog do zadnjeg broja :D

 

Nansale vrata su ti ok, zgrada ti je pobegla :D

 

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, CRN11 said:

Tak sam i ja imel složeni Vrući Kaj od prvog do zadnjeg broja :D

 

Nansale vrata su ti ok, zgrada ti je pobegla :D

 

Znači kaj..da gurnem zgradu malo nazad? 🥴

  • Like 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Moja je strateški pozicionirane na malom wcu. Kad je teško da bude pomoć u nevolji. Od 1. do 130. broja 
IMG_20200402_145038.thumb.jpg.ee44531d13ca49fabbb534cb15df5edb.jpg
Kad su izlazili ti zuti remakeovi? Ja sam imao crveno bijele.. iz 1980-ih..
Zanimljiva su godista kad su izlazili u Italiji.. u jugi su izlazili 10 godina kasnije..

9468e92602e9a85a25170ba7ca96754f.jpg
Link to comment
Share on other sites

Došli amortizeri (Bosch), u subotu ide montaža, nakon toga špur i balans :)

Valjda ne bude problema kod montaže, nisam ovo još radio :)

amortizeri.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 02. 04. 2020. at 15:22, mata73 said:

Malo frezao vrt u suradnji sa vitalnim 30 godišnjakom.

Ovo je 8ks?

Link to comment
Share on other sites

On 02. 04. 2020. at 15:22, mata73 said:
Malo frezao vrt u suradnji sa vitalnim 30 godišnjakom.

Kaze "malo" [emoji1787][emoji1787]
Nije to malo... al stroj ti je za bogove! Nema tu šta, on to pojede

On 02. 04. 2020. at 19:05, Alen said:
Došli amortizeri (Bosch), u subotu ide montaža, nakon toga špur i balans [emoji4]
Valjda ne bude problema kod montaže, nisam ovo još radio [emoji4]

Ma to ti ide ko od šale... stvarno nije komplicirano

Link to comment
Share on other sites

Ides Mata, s ovim sam radio, to je stroj za pravega MUŽA. kiflu bum ja zaoral kad nemam qr kod :D

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, BorisL said:

Ma to ti ide ko od šale... stvarno nije komplicirano

Našao sam hrpu videa na YT, ne izgleda komplicirano.

Problem je jedino što na bubnju nisu zašarafljeni nego treba izbušiti plastiku svrdlom ni više ni manje 13.5mm. Kojeg naravno nemam, a nemam di niti kupiti do vikenda. Umjesto šarafa ide neka plastična bolcna promjera sad sam mjerio 13.4

 

Link to comment
Share on other sites

On 02. 04. 2020. at 18:03, ivan.martinko said:

Kad su izlazili ti zuti remakeovi? 

Prije nekih 10tak godina. 

 

On 02. 04. 2020. at 19:05, Alen said:

Došli amortizeri (Bosch), u subotu ide montaža, nakon toga špur i balans :)

Valjda ne bude problema kod montaže, nisam ovo još radio :)

Od čega su ovo amortizeri

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.