Jump to content

Sto ste danas napravili za sebe, kucanstvo ili nes slicno?


zeko

Recommended Posts

Mi smo u 5-tom mjesecu promjenili zadnja dva prozora na stanu i sad je to konačno gotovo.
Nisam puno komplicirao oko toga, poslao sam na 3 ili 4 mjesta upite, svi su odgovorili u par dana. Cijene su bile tu negdje, najveća razlika je bila u načinu plaćanja. Neki su tražili 100% avans, neki 50% odmah i ostatak nakon montaže. To smo na kraju i prihvatili jer su bili par sto kn skuplji od ovih šta traže sve unaprijed. Nitko od njih ne nudi obradu špaleta niti klupčice. Srećom pa to znam sve sam napriviti tako da sam imao malo zabave dok se uredilo ali evo isplatilo se na kraju.

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da fora je kako su mene zeznuli uplatio im 100% avansa pa su izvodili oko ugradnje. Fulali su visinu prozora za bar 10cm. Mada covjek je dosao sav pametan mjerit laserskim mjeracem. Skidali su opet sve dolje nakon 2 tjedna na njihov trosak i free spalete na tim prozorima. Ostalih 12 prozora sam ja slagao spalete jer bi zidarski poslovi kostali pola cijene prozora. I koji apsurd.. nakon potresa dio spaleta koje je ta firma slagala popucalo je, gdje sam ja slagao spalete nema ni jedne crte.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Htio bi se i ja primiti sam tih špaleta, ali nisam to nikad radio :)

Prvo treba vidjeti koliko će se toga potrgati okolo, nadam se ne puno jer je termo fasada. Prije nekoliko godina smo mijenjali ulazna vrata i naravno isto zasebno angažirali lika koji je obradio, izgledalo je super par godina, a onda je popucalo i izvana i iznutra uz štok. Izvana se doslovno runjilo prstima na spoju fasade i štoka, a iznutra je bio tanki sloj nekog silikona koji se jednostavno odvojio od zida. Onda sam ja donekle silikonirao iznutra, sad mi je pukao glet pokraj toga. Moguće da je od lupanja vratima, djeca kad lupe, cijeli stan se strese :)

Vidjeti ću s ovima koji budu sad ugrađivali da mi pogledaju štok oko tih vrata pa će i to trebati srediti - počistiti i zakrpati iznova. Nekakve lajsne oko vrata su mi spominjali da se mogu staviti izvana, ima netko iskustva što je to i kako izgleda?

Link to comment
Share on other sites

To ako su popucali spojevi vjerojatno stok nije najbolje pricvrscen. Ako ide ugradnja u stan pretpostavljam armirani beton na ulazu..

Ma to sa spaletama ima vise tehnika i vrsta materijala s kojom mozes radit. Knauf ploce s tim je najlakse na rubove, stiropor, siporex. Ja sam djelomicno stavljao siporex jer fasada od stana iznad prelazi u donji kat. Pa tu je iznutra potrebno i barijeru napravit prethodno od stiropora radi vlage.
Koristi se poslje gradevinsko ljepilo, moze i ljepilo za plocice, mrezica pa gletanje. Ja sam par puta to radio u drugoj kuci s majstorom koji je ugradivao vrata pa sam malo ulovio. Mada nije mi to struka ni priblizno.

Link to comment
Share on other sites

Nije beton, cigla je kod mene. Za vrata nisu puno potrgali, za prozore me frka jer s 3 strane mi izgleda da će štokovi ići van lijepo, ali dolje su neke klupice koje su izvan širine štoka još po nekoliko cm ugrađene u fasadu, odnosno zid iznutra... Inače ta vrata su ugrađena 2011.g. i dosad nikakvih problema s PVCom ili okovom. Neki Gealan profil, ali se ne sjećam koji. Samo to okolo štoka, moguće da se isti ne drži dovoljno dobro u zidu, vrata su masivna i teška i kad se to zalupi, da se pomakne sitno pa da onda pukne. Koliko se sjećam, ekipa samo učvrsti štok klinovima, zašarafi one dugačke vijke kroz štok direktno u zid i kad namjeste, ušpricaju pjenu.

 

Link to comment
Share on other sites

To kad se krpa i spaja novi dio sa starim je jako teško napraviti da traje dugo. Pogotovo kad su ulazna vrata u pitanju i još ako su teška(protuprovalna recimo). Neka kvalitetnija imaju cca 80-90 kg ili čak i više. Većina tog tereta je u samom krilu i sad si zamislite koliko puta dnevno zalupite sa njima, još ak imate male klince ko ja koji baš ne paze, onda je normalno da s vremenom popuca.
Na starijim zgrada je to još više izraženo jer malo koja ima betonske nosive elemente, sve je većinom cigla i tu je jako teško kvalitetno fiksirat vrata ili prozore. Da se razumijemo, neće oni nikuda taman da su i samo sa pjenom učvršćeni ali uvijek postoje neke minimalne vibracije koje dovode do pucanja završnog sloja žbuke, ljepila ili glet mase.


Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, mislim da je to kod mene slučaj. Iznutra je bio se odvojio od štoka taj neki "silikon" kojim je prvi majstor povezao, kad sam ja to s nekom Sikom ponovio, sad drži kako treba, ali je pukao glet :) Vrata nisu protuprovalna, ali svejedno su dosta teška.

Link to comment
Share on other sites

upravo dosa doma s recablinga mreznog ormara... ni jednu before/after sliku nisam opalia 🤦‍♂️

od dva ups-a, ni jedan ne radi, samo je jedan spojen kao produzna letva.

od dva redundantna napajanja na serveru, samo jedno radi. 

a telefonija je prica za sebe, tcom, mali switch, dva mediatrixa, tel.centrala... 

kako je sto ubacivano tako su kabeli samo cinili paukovu mrezu u kojoj se ne zna ko pije ko placa... DO DANAS!

Ima tu posla i upgradeanja, ali zasad se bar zna di sta vodi...

Link to comment
Share on other sites

Da, mislim da je to kod mene slučaj. Iznutra je bio se odvojio od štoka taj neki "silikon" kojim je prvi majstor povezao, kad sam ja to s nekom Sikom ponovio, sad drži kako treba, ali je pukao glet [emoji4] Vrata nisu protuprovalna, ali svejedno su dosta teška.
Ima jedna dobra masa za takve stvari, zove se renovirna žbuka.
Ona u sebi ima ona sitna staklena vlakna. Sa time napraviš temelj, znači ona ide prva na staru podlogu i onda sa ljepilom i mrežicom, čak ne treba ni ljepilo nego samo utisneš mrežicu u nju, završni dio naravno sa glet masom.
Ja sam sebi neke stvari radio sa time i za sad drži evo jedno 6 godina.
Sad ću opet na garaži izvana sa time radit, vadio sam stara vrata i ugradio nova pa treba sve to urediti. Staru žbuku ću svu skinut dolje i sa renovir žbukom ponovno navući preko cigle i obojat.IMG_20210727_165916.jpg

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

uzea u lidla neku led plafonjeru za 100kn cisto za probu, na kraju ostala i namontira je u banj. skroz ok za tu lovu...

Link to comment
Share on other sites

Otišli jučer u kino. Žena,kćer i ja. Karta 48 kn. Obična predstava. CineStar avenue mall. Tužno. Nikog na predstavi. Nas možda 7. Na ulazu jedan djelatnik prodaje karte,kokice i sokove. Sve prazno. Film odličan. Obiteljska razbibriga. Krstarenje đunglom s Dwayne Johnsonom. Užas kakva su vremena. Subota popodne,nigdje nikoga. Doduše,i na moru je puno ljudi ali ova boleština ostavlja traga na psihu. Gledam Glovo. Dečki voze. Ovi u mcdonalds ne mogu napeći dovoljno za njih. Znači svi u kući i naručuju. Tužno. Nitko se ne druži više,ode u restoran pa bar da guze gledaš..sad ih je u izobilju.

Link to comment
Share on other sites

Preko ljeta posebno pocetak 8 mj slabo je do sad i bilo ljudi po zg. Svi odu negdje na go. A ja kolko se sjecam nije niti prije korone neka navala za kino bila. Onako mozda 30% mjesta popunjena.

Link to comment
Share on other sites

Možda zbog cijena. Preskupo je to. 48 kn jedna karta,kokice 20,cola 15. Goriva sam spalio 70ak. Kino nam je u sk srušeno a kćer voli. Mi imamo,neću kukati ali ljudima je to puno. Kad sam bio klinac,pokojni otac mi iz džepa izvadi kovanice i uvijek je bilo za kartu. Sad neki šmrkavac da curu odvede u kino i kokice treba mu 150ak kn. Kondomi 20ak 3 komada ( šta je to mladom klincu ),malo goriva mu natoči da se mogu negdje sparkirati i "popričati".. treba mu 250-300 kn. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da. U moje doba trebalo je goriva za dvaest kn,sok 8 kn x2, kondomi  0 kn, i eventualno 2 karte za kino 10 kn x2.  Sve je to covid inflacija pojela. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stavili mi mural na garažu. Prekrasan je ali crna podloga i sad mi vruć zid. Ma neka. Meni je odlično 

IMG_20210809_101428.jpg

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

e sad, koliko ima crna boja veze sa toplinom zida nisam baš u to siguran. Naše skladište je cijelo obojano crnom fasadom izvana, svi su pričali da će unutra biti vruće zbog toga. Ja sam tvrdio skroz suprotno, kako se i ispostavilo, zid uopće ne prenosi toplinu unutra i baš je ugodno. S tim da skladište ima neke stare prozore sa običnim staklima

Link to comment
Share on other sites

Moja garaza na selu koja je od golog betona je nepodnosljivo vruca dok ju ne ofarbam cijelu u bijelo, i odozgo i sa strane.
Razlika je nebo zemlja. Fasade nema.

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Možda zbog cijena. Preskupo je to. 48 kn jedna karta,kokice 20,cola 15. Goriva sam spalio 70ak. Kino nam je u sk srušeno a kćer voli. Mi imamo,neću kukati ali ljudima je to puno. Kad sam bio klinac,pokojni otac mi iz džepa izvadi kovanice i uvijek je bilo za kartu. Sad neki šmrkavac da curu odvede u kino i kokice treba mu 150ak kn. Kondomi 20ak 3 komada ( šta je to mladom klincu ),malo goriva mu natoči da se mogu negdje sparkirati i "popričati".. treba mu 250-300 kn. 
Pa jbt skoro 50 eura za skok. Priblizava se cijeni povoljnije prostitutke.
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Kada spominjete kino, sjecam ko klinac, 2 kina u Osijeku, svaki dan 2 filma, cetvrtkom se mijenja film, srijeda jeftinije. Ako se ne varam srijedom 18kn ostalim danima 25kn. Kokice i kola i 50kn film i kokice i kola za jednu osobu... pune dvorane. Onda je dosao cinestar i slicno, multiplexi, 10 dvorna, 15 filmova, 5 ljudi...

Iskreno nemam pojma sto je sada sa Uraniom i Europom. Bio sam prije cca 2 godine u Uraniji, stolice su se poraspadale, ali puno kino i jeftino nekako mi drago bilo...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lowlife said:
On 08. 08. 2021. at 8:58, dado_sk said:
Možda zbog cijena. Preskupo je to. 48 kn jedna karta,kokice 20,cola 15. Goriva sam spalio 70ak. Kino nam je u sk srušeno a kćer voli. Mi imamo,neću kukati ali ljudima je to puno. Kad sam bio klinac,pokojni otac mi iz džepa izvadi kovanice i uvijek je bilo za kartu. Sad neki šmrkavac da curu odvede u kino i kokice treba mu 150ak kn. Kondomi 20ak 3 komada ( šta je to mladom klincu ),malo goriva mu natoči da se mogu negdje sparkirati i "popričati".. treba mu 250-300 kn. 

Pa jbt skoro 50 eura za skok. Priblizava se cijeni povoljnije prostitutke.

Gle,to je "eventualni skok". Nitko ne zna kako će dama reagirati. Može se tijekom večeri 50 puta predomisliti. Ovo je čak i rizik veliki. A kod dame prijateljice noći stvar je čista.😁

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Krule said:

e sad, koliko ima crna boja veze sa toplinom zida nisam baš u to siguran. Naše skladište je cijelo obojano crnom fasadom izvana, svi su pričali da će unutra biti vruće zbog toga. Ja sam tvrdio skroz suprotno, kako se i ispostavilo, zid uopće ne prenosi toplinu unutra i baš je ugodno. S tim da skladište ima neke stare prozore sa običnim staklima

Ima. Baš se osjeti. Ali nema veze. Dečki su super napravili. Zaista mi je prelijepo.  Ima i jedna dobra stvar. Po zimi kad sunca bude kao da imam jedan radijator unutra 😃

Link to comment
Share on other sites

Bar ne bude nitko šarao gluposti iz očaja i retardiranosti i garaža ti sada ima dodatni sigurnosni element. Onaj tko je crtao taj će i paziti.

Link to comment
Share on other sites

Kupio danas. Ima li tko iskustva? Može li u beton? Trebam police u garaži koja je od betona a priključak struje nemam. Još mi fali baterija. Nestalo ili nisam našao na polici. Budem sutra detaljnije pogledao. 

 

IMG_20210815_081635.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.