Jump to content

R Link 2 ažuriranje


andrej2019

Recommended Posts

Pozdrav,

Zna li itko da li je moguće napraviti nadogradnju R link2 sa verzije 2.2.2.19 na verziju 7? Na ovoj verziji 2.2.2.19 nema android auto, a na verziji 7 ga je moguće uključiti. 

Auto je proizveden 06/2016.

Neki kažu da je nemoguće, a opet na youtube-u je hrpa video klipova kako je to moguće.  Možda netko tko je to radio zna ili tko radi u servisu pa da mi pomogne. Hvala puno :)

Link to comment
Share on other sites

Ima fora kako to napraviti ali treba kupiti kvalitetan obd2 adapter i onda prebrikat zice na njemu da bi se moglo cackati po canbus 2 opcijama.
Uglavnom zahtjevno....

Direkt sa S10 na TapaTalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.renaultkadjarforum.com/forum/renault-r-link/297-rlink-firmware-update-2-x-to-3-3/4917.html?start=390

Ima 68 str. ali potrudi se pročitati prvo sve i onda zaključiti da li se isplati riskirati... većina ih je uspjela dići na 3xxx verziju bez problema, neki nisu uspjeli... :)

Na 3xxx verziji imaš android dok na verziju 7xxx mislim da nije moguće dići zbog hardverskih ograničenja kod starijih megana 4 (2016. god.) ali ovaj lik je uspio, s nekim ograničenjima:

 

 

Ili za*e*i sve i kupi aftermarket :):

 

Link to comment
Share on other sites

Čak ne bih uzimao aftermarket nego bih uzeo noviju verziju R-Linka, iz novijeg modela Talismana.

Ponukan prvim pitanjem teme sam išao dodatno istraživati jer se dosta toga promijenilo otkad sam zadnji put gledao. Neki Španjolci i Francuzi uspijevaju bez problema nadogradit v7 na v8 koji ima Android Auto (i Apple CarPlay) full screen.

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Pozdrav,

Evo da dignemo temu iz mrtvih. Evo s obzirom da sam postao novi vlasnik Renault Kadjara s R-Link2 sustavom uspješno sam ga ažurirao na zadnju dostupnu verziju. Isto tako su mi se ažurirale i karte navigacije.
Još jedan info koji sam dobio od službe za korisnike Renaulta, Hrvatskog R-Link stora nema, kao što vjerojatno svi znate, i nema objašnjenja zašto ga nema, pa pomoću Rlink Toolboxa se nemože ažurirati ništa, no ako odete na recimo stranicu renaulta Velike Britanije, napravite tamo račun, auto će Vam se prebaciti na njihov rlink store, i tako sam uredno ažurirao sve aplikacije i Tom-Tom karte. Također sam na Francuskoj Facebook stranici "Au bon coin du R-LINK" Facebook link pronašao update softwera R-Linka. Moj je bio verzija 9.0.35.501 pa sam ga bez ikakvih problema ažurirao na 9.0.37.211, desetak minuta znojenja, ali sve je prošlo OK. Pratio sam upute, i naravno da se nemože napraviti update s verzije 2 na 9, nego ako se ne varam samo s verzija softwera 7 ili 8 na 9, ali to provjerite na stranici. U prilogu i malo slika.

7.jpg

6.jpg

5.jpg

4.jpg

3.jpg

1.jpg

2.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.