Jump to content

Scenic 3 felge


Alen

Recommended Posts

Tražim felge za scenica jer su mi zimske gume trenutno u podrumu bez pa moram nekakvu kombinaciju smisliti do zime :)

Jel zna netko koliko je različitih modela Al felgi renault stavljao na scenic/megane 3 i od čega sve paše?

5x114,3 čini mi se da bi trebale biti rupe, a iz renaulta sam dobio službeni dopis oko dimenzija guma za 16", 6,5J i ET 47.

Centralna rupa nemam pojma koliko je, di da nađem taj podatak?

Stock sve 16" bi stavio, nikakve sportske dimenzije.

Pregledavam što ima na njuškalu i samo ova dva modela origigi felgi nalazim:

alu-felge-16-5x114.3-orig-renault-dacia-nissan-ljetne-gume-proteus-slika-115593222.jpg.b0707587de95d72a202ca044cff504bd.jpg

alu-felge-original-renault-16-5x114.3-slika-117387749.jpg.33570fd493992fabfcdf254c2997a8ab.jpg

 

Ove druge mi se nekako više sviđaju, ali mi izgledaju teže za prati :)

Pored toga brdo nekakvih zamjenski Rial i sl., ali obično drugačija centralna rupa, a ne bi se zezao s prstenima.

Pitanje vezano za šarafe - kakvi idu na Al felge?

Trenutno na autu su one čeličnjače s ukrasnim poklopcima koje liče na Al felge. Toliko liče da je zimus šegrt kod vulkića krenuo odšarafljivati kotače dok su još bile gore :)

Odnosno ličile su dok ženica nije počela strugati po rubnicima :jez:

Na tim felgama su mi nekakvi šarafi s izgleda pomičnim konusom. Rezervni kotač je obična čelična felga i tu sam dobio 5 tvornički zapakiranih šarafa s fiksnim konusom koji se stavljalju samo na tu felgu s rezervnom gumom.

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

Ja ti samo mogu rec da imam tomasonke 18" .. imaju prstene da i idu orginal serafi koji idu i na orginal celicne koje izgledaju kao alu :)
Sta se tice udobnosti nije izgubio gotovo nista al je puno upravljiviji nego na 16-cama balonkama.
Odi bar na 17"
Ljepse su ak nis drugo

Poslano sa mog HTC Desire 12+ koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Isti sarafi idu na sve ove original felge. Celicne ili alu. M12x1.5, konus 45 stupnjeva i duljina navoja 25mm.. centralna rupa je 66.1 mm..

Ako uzimas za zimske preporucam ti neke od tih dvaju oem.. ja sam kupio aftermarket pa sam naprijed morao uzeti malo dulje vijke, plasticni prsteni se uvijaju, trebalo bi nove ili aluminijske. Sa stock felgama nebus imal nikakvih problema. Osim toga dobar su brend. Ronal ili koji, ne sjecam se..

Ove druge super izgledaju na scenicu 3. ove prve su sa megana 3. generation.

 

Link to comment
Share on other sites

ja sam za scenica uzeo msw 86, spremne su za tpms i winter ready. 

koristim iste sarafe i za original 17" i za 16" msw ako se ne varam

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, striko_ri said:

spremne su za tpms

Što ovo točno znači?

Link to comment
Share on other sites

ja ih imam na alu al nemaju mi funciju nikakavu

Poslano sa mog HTC Desire 12+ koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa to sam i rekao [emoji23]


Poslano sa mog HTC Desire 12+ koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupil aftermarket i sad mi je zao. Trebao sam uzet originalne jedne od ovih dviju gore garnitura

Link to comment
Share on other sites

Zasto ti je zao? Sta nevalja nesto na njima?
16-ce OEM su totalno bezlicne..u 17 ima par lijepih modela

Poslano sa mog HTC Desire 12+ koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

da, na meg  dvojci su mi bile par mm izbačenije prema van, pa sam zato pobrkao, ali nije mi se dalo zezati sa distancama i duljim šarafima, makar sam naprijed umjesto original 25mm stavio 30mm duge navoje.. jer je zagrizao samo 4 kruga a to mi je bilo opasno malo za prednje kotače i još sa plastičnim adapterom a volim ulaziti u zavoje itd.. na zadnjim kotačima i kraći vijci uđu duboko u ležaj, oko 1cm što je ok, a ovih manje od 5mm na prednjima mi je bilo koma a sad su  ipak 10mm unutra pa sam mirniji..

inače na čeličnjačama prednji uđu 10mm a zadnji šarafi čak 15mm u ležaj. neznam u čem je fora, obično bude ista dubina glavčine ili ležaja i na prednjim i zadnjim kotačima obzirom na duljinu šarafa..

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ivan.martinko said:

Senzori tlaka u gumama
Tire pressure monitoring system

Aha. A ovaj dio gdje kaže da su spremne za senzore tlaka u gumama, interesira me koja je razlika između spremnih i nespremnih?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vezano na ove šarafe za felge....

Auto je došao s profilirainim čeličnjačama s ratkapama koje izgledaju kao Al, piše u Dialogysu: Special features of the wheels: RDIF15.

Šarafi su gore ovakvi za 17 ključ:

Selection_2019_08_29_03.png.eb10f47990db4192c25a2e45db039205.png

 

U prtljažniku s rezervnim kotačem (drugačija felga) dobio sam ovakve, još su zapakirani, šifra 8200741874

Selection_2019_08_29_04.png.ba8463eb6a63ec7199e0411d592a8c6b.png

 

Jel mogu ovi prvi sa slike na Al felge, stock ili aftermarket?

 

Link to comment
Share on other sites

Ti s prve slike idu na alu felge. Podloška je tu da zaštiti alu felgu. Vijci s druge slike su za čelične felge, ali su na megane 4 i talisman etc stavili na alu felge obične vijke bez podloške. Bikoz jeftinije. Veća zarada. 

Neko je skinuo alu felge i ostavio te vijke na čeličnim. ?

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi mi čudno jer je provjeravan po VINu i trebao bi u opremi imati profilirane čelične kao što i ima.

Link to comment
Share on other sites

Ma bitno da ti šarafi idu na alu [emoji4]
Valjda sam zato s rezervnim dobio 5 kom običnih jer tamo je obična felga.
Nego, čemu ovo služi?
d446f39aeddedebd92c0a44e8a8b9a78.jpg

Link to comment
Share on other sites

da ne moras s golim prstima odvrtati vijke..

vijci su isti,  konus  je 45 stupnjeva, glava vijka 17mm a sad duljina može ovisiti o felgi.. 

Link to comment
Share on other sites

On 29. 08. 2019. at 16:36, direstraits said:

Aha. A ovaj dio gdje kaže da su spremne za senzore tlaka u gumama, interesira me koja je razlika između spremnih i nespremnih?

mislim da su danas sve oem felge spremne za tpms, ali to neka te ne zabrinjava ako nemas tpms u opremi auta.

Ako imas onda gledaj da ti nove felge to podrzavaju inace riskiras da nemozes staviti senzore u gume pa opet nema smisla jer ce ti davati gresku... 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.