Jump to content

produžetak za sigurnosni pojas


Sinisha

Recommended Posts

Pozdrav svima...

S obzirom da imam troje djece, iza u Meganu su mi dvije sjedalice i buster...
Naravno svo troje je jedno do drugog i vezanje pojasom je užasna komplikacija jer je onaj "konektor" nisko pa ga je teško dohvatit...

Kupio sam na eBayu: 9 inch Seat Belt Car Adjustable Safety Belt Extender Extension Buckle 1pc  (slika niže)
E sad... ispada da ova rupa na kopči je cca 2 cm dužine (crvena strelica i tekst).
Dok je orginal konektor na pojasu, ta dužina u pola manja..

Međutim, uspijem uglavit muški konektor u postojeći ženski konektor u Meganeu, uđe jedva nekak i zahakla se...
ali muški konektor (orginalni) na pojasu, neće uhvatit u ovaj ženski od produžetka sa ebaya...

gledao sa dosta puno oglasa na ebayu, aliju, wishu... i svi imaju takve kao na slici, niti jedan nisam našao sa kraćom rupom na konektoru...

Ima li tko kakvih iskustava sa navedenim??

image.thumb.png.29a146e46a3cfa777e2b3dffc5eb6983.png

Link to comment
Share on other sites

Imam ja, tj moram potrazit ja sam sebi pravio sam, ja sam se isto patio, tj i sad se patim jer kad nema sjedalice onda i to vadim pa spremaj pa kopčaj pa sam se vratio na oem sistem. Ja sam to rijesio jednostavno, nasao polupani megane covjek je dao za male pare obadvje kopce i remen..izrezo komad mislim cca 25cm i prosio kao tvornicki, samo ti treba i jaci konac

Link to comment
Share on other sites

Svaki je gad drugačiji, meni na srednjem sjedalu iza je drugačiji od ljevog i desnog pa i prednjeg... ja sam pobrusio tu plastiku, kod mene taj lim na početku ima proširenje umjesto da je ravan ko na slici, to je vjerovatno iz sigurnosnih razloga da netko ne bi petljao ili da se nemožeš zavezat sa krivim pojasom.... tj u krivu rupu gurnit :)

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ako koga zanima...  riješio sam problem...

neki pojasevi, kao zaštitu od neispravnog preštekavanja imaju na metalnom konektoru dodatan "zub" sa lijeve i desne strane - vidi na slici označeno strelicama.
Crvena linija  označava klasičnu kopču...
Dakle potrebno je rastaviti oklop konektora i skalperom odrezati ovaj dio plastike označen na drugoj slici...

I onda to bude kako je na zadnjoj slici i sve radi odlično!

image.png.fa256d5e939635c90be0875a48fc7de1.png

image.png.49b7dc70b048a52d8511da2522d0728f.png

image.png.3d7929e8fa28223c38d74586e1366d6c.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.