Jump to content

1.5dci trzanje


Display

Recommended Posts

10 minutes ago, Niko33 said:

Inače klasičan simptom EGR ventila..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala na odgovoru, malo sam se uplašio da nije zamajac ?

Inace za pocetak ga ocistit?

Link to comment
Share on other sites

Najjeftinija i najjednostavnija solucija - cistit.
Zamajac sigurno nije,on lupa kod paljenja/gašenja mijenjanja brzina,na kraju i kod dodavanja gasa ko da je nosač puknut tako da njega slobodno eliminiraš.
Po meni prvo ocistit egr i dobro propuhat auto.
Druga stvar je malo skuplja - dizna - ali ona se rado i čuje pa ako ne upali egr slobodno puknut aditiv Datacol ili sl.(admin sorry ako se ne smije pisat naziv-meni je popravil,privremeno na Toyoti) i jbg opet propuhat.Dalje nemam ideja..


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prije lijevanja (i placanja) kojekakvh svetih vodica za dizne, jel nebi imalo smisla ocitati na kakvoj dijagnostici korekciju dizni, pa ako su u "crvenom" onda traziti rjesenje za to.

Jedna bocica aditiva ti nece nista pomoci, trebas ih par sasuti.

Popravljanje naslijepo je cisto bacanje para u bunar.

Link to comment
Share on other sites

Prije lijevanja (i placanja) kojekakvh svetih vodica za dizne, jel nebi imalo smisla ocitati na kakvoj dijagnostici korekciju dizni, pa ako su u "crvenom" onda traziti rjesenje za to.

Jedna bocica aditiva ti nece nista pomoci, trebas ih par sasuti.

Popravljanje naslijepo je cisto bacanje para u bunar.

Vječita fama/borba oko aditiva/svetih vodica.
Samo da se opravdam - piše gore da mi nije trajno riješilo problem ali privremeno je i dodatno dokazala problematiku.
Nije tema - sorry na spamu - i osobno ne vjerujem da će aditiv popravit diznu ali vjerujem da je u stanju napravit mikro pomak na dizni koja nije mrtva jer bi mu bacala grešku.
Očitavanje greški/korekcija dizni insinuira odlazak majstoru kaj pokretač teme pokušava izbjeći pa sam mu samo dal dva najlaksa i najjeftinija načina za riješit problem.
Teško da će netko nekome preko foruma popravit auto ali dat savjet koji može pomoć a neće škodit i ne košta ne znam kolko zašto ne.

Iskreno- tjeraj auto majstoru nek popravi i plati a na forumu možemo recepte za klipiće dijelit-ali možda i to bolje suprugama ostavit...


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma samo pišite momci, tu smo da razmjenimo mišljenja.

Primjetio sam bio prije ovoga da mu je ler malo "bucniji", ovo trzanje se desavalo samo pri niskim(ispod 2000) okretajima i cim bih dodao gas smirio bi se. Inace ne stedim ga i uredno ide do crvenog podrucja ?

Ali istina je da imam dosta gradske voznje, naravno ako se ispostavi da je nesto ozbiljnije meho ce popravljati.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Display said:

Piše gore 125,000km

ah... moram naočale nabavit... pa neznam da dizne hoće na već toj kilometraži riknut.... sa tim motorom obično idu oko 200k...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.