Jump to content

Ne dihta guma na vratima


Black.Tip

Recommended Posts

Danas sam se neugodno iznenadio nakon pranja auta kada sam primjetio da mi ne dihta guma na vratima. Prethodno mi se jednom dogodilo da je voda klizila s unutrašnje stane po staklu. Pripisao sam to tome da nisam do kraja zatvorio prozor. Obrisao sam sve, zatvorio vrata i probao sam proći prstima po rubu no nisam opipao nikakvo oštećenje ili vizualno da se otkrhnuo komad gume. Da li je moguće da se guma skupila ovog ljeta od topline pa da ne brtvi 100% ? Može li se guma čime namazati da se malo rastegne ili treba mjenjati cijelu gumu oko vrata?

20191001_121337.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ako ti je neka utjeha to je cest slucaj i kod BMW-a.

Imam isti problem na vozacevim vratima i bas se planiram naruciti u ovlasteni servis da mi to zamjene...doduse moj auto je 10+ godina i kod mene na donjem dijelu malo flisa.

Citao sam da se dogadja i na novijim primjercima.

Link to comment
Share on other sites

Priključujem se upitu - imam doma Lidlovu kremicu za čišćenje gumenih brtvi- to cu prvo i onda naspricat silikonskim sprejom.
U planu je uzet i dodatni P profil i dodat ga jer sam danas primjetil na brzini iznad 130 malo puse kod vrata u cosku.
Otvoren i za bolja rješenja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Moguće da je guma dobra ali da vrata treba naštelati.
Iskusan limar će odmah vidjeti.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mata73 said:

Moguće da je guma dobra ali da vrata treba naštelati.
Iskusan limar će odmah vidjeti.

Škripe malo vozačeva i suvozačeva, podmazivao sam već ali mi opet nakon koji mjesec zaškripe. Možda je graničnik ili pant u banani, ipak su vrata ko pola auta a teška?

Link to comment
Share on other sites

Graničnik nece utjecati na dihtanje vrata.
Da li i koliko prednja vrata strše kad ih zatvoris u odnosu na zadnja?

Link to comment
Share on other sites

Twingo, samo par vrata. Treba popustiti na oba vijka i gornji dio vrata pogurati prema karoseriji koliko je moguće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A mene je bilo sram reći da mi čvrkica pušta na gumama od vratiju kad se složi pljusak ili kad ga perem sa visokotlačnim. 

Sad mi je lakše :bigl:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nisam nešto upratio ili mi je promakao izvještaj sa druženja u Sloveniji?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, frenchkey said:

nisam nešto upratio ili mi je promakao izvještaj sa druženja u Sloveniji?

? 

Bi'će, bi'će

 

Znaš da neznan napisati tri rečenice, a za to mi triba cca jedan sat slobodan da sve posložin. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Evo da se javim, na vratima nije rađeno ništa  posebno osim što sam premazao gumene brtve sa nekakvom kremom za to i nije bilo novih curenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.