Jump to content

Smrad iz ventilacije


frane998

Recommended Posts

Pozdrav svima!

U proljece sam primjetio da mi smrdi iz ventilacije po vlazi, kupio sam sprej onaj koji se stavi u auto sa upaljenom ventilacijom,  uz to sam skinuo plastiku ispod brisača i sve očistio, ventilacija je i dalje smrdila ali je bilo nekako podnošljivo.
Danas ujutro, upalim puhanje zraka, osjeti se i dalje da malo smrdi, međutim kada sam upalio klimu, skoro sam u nesvjest pao, smrdi po vlazi da je to katastrofa.
Moje pitanje je, sta je najbolje u takvoj situaciji tj. sa cime vi imate iskustva?

Malo sam googlao i svatko ima drugaciji savjet, neki cak spominju skidanje armature i kompletno čišćenje kanala 😦

Hvala na odgovoru😉

Link to comment
Share on other sites

možda ti je ispust kondenzata zaštopa pa isparivač pliva u vodi.. 

prvo izvadi filter i pogledaj isparivač a onda dalje..

Link to comment
Share on other sites

Kaplje kondenzat ispod auta tako da mislim da nije zaštopan.

Na koji način da vidim isparivač pošto je dosta skučen prostor? jel je on sipred ili iza filtera? (predopstavljam iza)
Ideja mi je kupiti sprej ili pjenu, skinuti filter i pokušati našpricati sa strane filtra ili čak u odvod kondenzata nagurat koliko ide i našpricati, ispravite me ako griješim hehe.

Link to comment
Share on other sites

Ista stvar, isti auto kod mene. Promijenio filter, uspricao sprej i na usis i na ventilacijske otvore. I dalje smrducka, nije kao prije ali nije ni skroz dobro. Razmisljao sam da mozda promijenim filter opet? Vozio sam sad u dva dana  1500km s upaljenom klimom i nadao sam se da će se raspuhati ali jutros, nakon dva dana stajanja, opet lagano smrdi. I ja mislim da ce trebat sve rastavit i cistit... 

Link to comment
Share on other sites

Sprejevi su goli kurton. Filter s aktivnim ugljenom plus ionizacija vozila cca 1h. Problem rijesen. I onda tek mozes i ne moras roknit sprej. Naravno pod uslovom da odvodi nisu zastopani, nema vode u autu i nije nesto crklo. 

Link to comment
Share on other sites

Ako se često vozite sa klimom u autu koji skuplja kondenzat tj vlagu...prije nego ugasite vozilo par minuta ugasite klimu te se vozite samo sa upaljenom ventilacijom bez klime. Isprobano, jer je moj Ford u tome šampion. Super klima hladi...ali skuplja vlagu za poluditi. Uklonio sam smrad vlage tek nakon par špricanja kemijom/sprejom, ali stvar isključivo funkcionira ako koristim klimu kako sam napisao u prvoj rečenici.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To je jedini ispravan način, da se posuši isparivač, ja ju ugasim 100m ispred destinacije i u 11 godina ništa čistio nisam niti sam koristio ikakve tretmane. Smrada nema.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kod mene obrnuto iskustvo - na cliu smo i žena i ja od prvog dana gasili klimu nekoliko minuta prije dolaska na cilj - usmrdio se nakon nekoliko godina i nikako se više riješiti tog povremenog smrada. Špricanje isparivača kemijom pomogne nakratko i evo ga opet. Možda da probam onaj tretman ozonom...

Na scenicu automatska klima uvijek i nikad smrada. Novi ugljeni filter svake godine. Maloprije se vratio iz grada, vani je 17°C i 88% relativna vlažnost, magluština navlači se od mora cijelo popodne. Klima je automatska,  namještena na 22 i iako prividno ne hladi, ipak radi nešto jer ako je ugasim, nakon 100m se krenu magliti stakla. Upalim samo klimu, niti ne stiskam gumb za odmagljivanje, nema vidne promjene u puhanju zraka, ali začas se osuše stakla. Pretpostavljam da izmjeri vlagu unutra i uključi kompresor da osuši malo zrak.

 

Link to comment
Share on other sites

Nikad nisam imao nikakav smrad. U proljece dezinficiram kanale sa zep sprejem i novi filter. Isparivac natrpam sa sredstvom jer on sakuplja na sebe vodu. Prijsanji mestar je naslijepo nagurao filter u kucuste pa se od kondenzata zalijepio za isparivac i oad sam ga skidao, ostao je komadic papira zalijepljen na njemu. Kad se stvorila rosa skinuo sam papir od filtera dolje, usisavacem pocistio kuciste dobro od svega i stavio novi filter.
A sad ak si kupio auto koji smrdi znaci da prijasnji vlasnik nije mario.za to.
Onda kod peofesionalca na to sa ozonizacijom il kak vec ide..

Link to comment
Share on other sites

To bi prije bilo nešto do renola, 11 godina sam imao kiu proceed i nikad nije smrdilo iz kilme, mjenjao filtere kabine i to je to... al eto ima kolega alfu guliu 2 godine staru pa futa... sve to stvar nekakvih konstrukcijskih rješenja... zavisi od auta... jedan ima nešto bolje rješeno al ima drugih sranja... itd..

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ivan.martinko said:

Nikad nisam imao nikakav smrad. U proljece dezinficiram kanale sa zep sprejem i novi filter. Isparivac natrpam sa sredstvom jer on sakuplja na sebe vodu. Prijsanji mestar je naslijepo nagurao filter u kucuste pa se od kondenzata zalijepio za isparivac i oad sam ga skidao, ostao je komadic papira zalijepljen na njemu. Kad se stvorila rosa skinuo sam papir od filtera dolje, usisavacem pocistio kuciste dobro od svega i stavio novi filter.
A sad ak si kupio auto koji smrdi znaci da prijasnji vlasnik nije mario.za to.
Onda kod peofesionalca na to sa ozonizacijom il kak vec ide..

Jok, clia smo dovezli doma iz salona, mažen i pažen od prvog dana i usmrdila se klima. Nema teorije da je nešto bilo zapušteno. Jednostavno je to tako na tom autu. Od frenda 2 god stariji, isto clio 2 dci, njegov smrdi 3x gore nego moj, a isto ga pazio. Od koelge s posla megs II iz 2007, uopće ne pazi, klima stalno radi i gle čuda, ne smrdi ništa.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja na niti jednom autu u zadnjih 18 godina nisam gasio klimu nego je uvijek bila na automatskom i nikad ni jedan nije smrdio! Ovdje nesto ne stima, morat cu na ionizaciju prvo, mozda pomogne. Imate neku preporuku gdje odradit to? I filter ugljeni naravno.. 

Link to comment
Share on other sites

Ionizacija = ozon?

Da li se prije takvih tretmana skida filter pa poslije stavlja novi ili je svejedno?

Link to comment
Share on other sites

Skida se stari i radi bez filtera s unutarnjom cirkulacijom zraka. Barem mislim da je tako bilo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, yutasknight said:

Ako se često vozite sa klimom u autu koji skuplja kondenzat tj vlagu...prije nego ugasite vozilo par minuta ugasite klimu te se vozite samo sa upaljenom ventilacijom bez klime. Isprobano, jer je moj Ford u tome šampion. Super klima hladi...ali skuplja vlagu za poluditi. Uklonio sam smrad vlage tek nakon par špricanja kemijom/sprejom, ali stvar isključivo funkcionira ako koristim klimu kako sam napisao u prvoj rečenici.

To sam radio dok sam klimu i koristio, sada ju nisam koristio negdje 20-ak dana i neku dan kada sam ju upalio skoro sam u nesvjest pao.
Vidio sam na jednom forumu da su ljudi skidali filter i spricali sa asepsolom, budem jos i pjenu kupio pa cu probati na isparivac naprskati, ako to ne upali, vozim ga da ga ozonom ociste, valjda ce to pomoci.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jesi uspio riješiti problem? 

Meni sad znatno manje smrdi odtak je auto u svakodnevnoj upotrebi, zadnjih mjesec dana. Ali i dalje se malo osjeca, a ustanovio sam da plin gubi jako pa me zanima kome je najbolje odvesti auto da se poigra time? 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.