Jump to content

Clio Storia - cviljenje remena


Danchibald

Recommended Posts

U 8/2019 je zamijenjen kompletan set zupčastog remena, remen kompresora klime, remen servoupravljača, kanalni remen, natezač kanalnog remena i klinasti remen.

Sad kad vozim po kisi i kako je vlaga svako malo neki remen cvili prilikom kretanja u 1. 2 i 3. brzini ili obrnuto kod zaustavljanja iz 3. u 2. Cim stisnem kvacilo cviljenje prestane... Ne svaki put, ali jako cesto.

U 9. mj. su zbog tvornickog nedostatka jedan od remena (kanalni ili klinasti) zamijenili u jamstvu ali i dalje cvili po ovoj kisi.

Ne znam vise sto da napravim ali ovo je koma. Prije zamjene nista nije cvililo a vozio sam nekoliko puta po takvom pljusku i kisi i sve je bilo ok. Cuje se kao da vozim neku staru kramu.

Link to comment
Share on other sites

Meni zna zacvilit kada proletim kroz jezero na cesti, inače ništa. 
Kanalni i zupčasti su Hutchinson ako ti išta znači.
 

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Danchibald said:

U 8/2019 je zamijenjen kompletan set zupčastog remena, remen kompresora klime, remen servoupravljača, kanalni remen, natezač kanalnog remena i klinasti remen.

Sad kad vozim po kisi i kako je vlaga svako malo neki remen cvili prilikom kretanja u 1. 2 i 3. brzini ili obrnuto kod zaustavljanja iz 3. u 2. Cim stisnem kvacilo cviljenje prestane... Ne svaki put, ali jako cesto.

U 9. mj. su zbog tvornickog nedostatka jedan od remena (kanalni ili klinasti) zamijenili u jamstvu ali i dalje cvili po ovoj kisi.

Ne znam vise sto da napravim ali ovo je koma. Prije zamjene nista nije cvililo a vozio sam nekoliko puta po takvom pljusku i kisi i sve je bilo ok. Cuje se kao da vozim neku staru kramu.

Ovo sve ti je jedan te isti remen. I ne bi bilo loše otići reklamirati da ga opet zamijene, za nešto kvalitetnije.

Ili kupi sam, dati će dečki u autodijelovima dobar, taj remen je 50ak kn, i daj nekome da zamijeni.

Netko je niže napisao da treba u ovlašteni ići radi faze, ovdje se više manje nema ništa za fulati, doslovno se za par minuta isti zamijeni.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni na meganu 2 contia cvilila, na kraju uzeo gates, prestalo

 

Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije problem kupovine i 50 kn, nego neka izvole rijesiti u jamstvu jer je placeno...

danas se vracam doma s posla po ovoj kisi i nije niti jednom i mislim ajde nece i dok sam doma se uparkiravao eto ga opet, 1. krenem cvili, rikverc krenem cvili.... 🤬🤬

Link to comment
Share on other sites

Ma to je samo do vlage, nakupilo se malo i cvili... kad se osusi, ne bi trebalo cviliti...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da bar je tako jednostavno, čim civli to svakako nije normalno, ili stazni remen je za k... ili remenica alternatora... ili nisu dobro našpanali... ali svakako nije normalno...

Link to comment
Share on other sites

Ako ti cviljenje nestane kada se stisne spojka kažu da je najvjerojatnije u pitanju potisni ležaj...

Ja već 2 godine pokušavam odgonetnuti koji mi vrag cvili u zimskim jutrima kada temperature padnu ispod +7C. Cvili nekih 40-ak sekundi od paljenja i pojačava se dodavanjem gasa, nakon toga prestane. Ostavljao sam auto nekoliko puta kod raznih majstora i niti jedan nije dijagnosticirao problem jer kod njih ništa nije cvililo. Uglavnom nabavio sam si stetoskop pa ću ove zime opet slušati, čini mi se da je kod mene u pitanju ležaj na alternatoru.
 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Ico_Zg said:

Ako ti cviljenje nestane kada se stisne spojka kažu da je najvjerojatnije u pitanju potisni ležaj...

Ja već 2 godine pokušavam odgonetnuti koji mi vrag cvili u zimskim jutrima kada temperature padnu ispod +7C. Cvili nekih 40-ak sekundi od paljenja i pojačava se dodavanjem gasa, nakon toga prestane. Ostavljao sam auto nekoliko puta kod raznih majstora i niti jedan nije dijagnosticirao problem jer kod njih ništa nije cvililo. Uglavnom nabavio sam si stetoskop pa ću ove zime opet slušati, čini mi se da je kod mene u pitanju ležaj na alternatoru.
 

 

ti cvili isto kad je upaljena klima?

Link to comment
Share on other sites

Meni zna cviliti od 2-7 sekundi ali vrlo rijetko, jednom u 2 tjedna, uvijek ujutro kad je hladan, kasnije ne.
Uvijek se bojim da nije koji natezac lezaj remena, jer nije zvuk kao remen..
Vise metalan zvuk..

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, robyakarider said:

ti cvili isto kad je upaljena klima?

95% sam siguran da cvili bez obzira bila klima uključena/isključena.
Kako je došlo proljeće/ljeto i zaboravio sam na cviljenje jer ga nije blo sve dok opet nisu došli ovi hladni dani, ali budem probao.
Prije godinu dana sam radio veliki servis kod braće Belinić, nisu rekli ništa da remenica nije u redu, cvililo je i prije i nakon velikog servisa. Prošle zime sam im ostavio auto na dva dana i kao za peh nije niti jedno jutro zacvilio, mamu mu...
 

Link to comment
Share on other sites

Klima samo dodatno optereti remenicu i zvuk bude izraženiji dobro te roby pitao... slično sam na kiji imao, prva lokva i fućka cjela ulica... isto kad je hladno...  no kija (nokia :) ) nije ima cjelu zaštitu ispod kao renault... da li je do remena ili nekih ležaja što pružaju veći otpor jer su se sa vremenom potrošili neznam ali ima smisla :)

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

 

On 05. 11. 2019. at 19:45, Danchibald said:

Nije problem kupovine i 50 kn, nego neka izvole rijesiti u jamstvu jer je placeno...

danas se vracam doma s posla po ovoj kisi i nije niti jednom i mislim ajde nece i dok sam doma se uparkiravao eto ga opet, 1. krenem cvili, rikverc krenem cvili.... 🤬🤬

Onda ti mogu samo reći, vrati na reklamaciju, pa vidi što kažu

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Danchibald said:

U 8/2019 je zamijenjen kompletan set zupčastog remena, remen kompresora klime, remen servoupravljača, kanalni remen, natezač kanalnog remena i klinasti remen.

Sad kad vozim po kisi i kako je vlaga svako malo neki remen cvili prilikom kretanja u 1. 2 i 3. brzini ili obrnuto kod zaustavljanja iz 3. u 2. Cim stisnem kvacilo cviljenje prestane... Ne svaki put, ali jako cesto.

Meni je tako bilo s Cliom. Cvilio je remen od alternatora (i na što još ide) uvijek na hladno. Zamijenio ga novim, bilo sve dobro i onda nakon mjesec dana opet počeo cvilit. Otišao kod majstora da ga dotegne i nakon toga je durogorocno riješen problem. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ico_Zg said:

Ako ti cviljenje nestane kada se stisne spojka kažu da je najvjerojatnije u pitanju potisni ležaj...

Ja već 2 godine pokušavam odgonetnuti koji mi vrag cvili u zimskim jutrima kada temperature padnu ispod +7C. Cvili nekih 40-ak sekundi od paljenja i pojačava se dodavanjem gasa, nakon toga prestane. Ostavljao sam auto nekoliko puta kod raznih majstora i niti jedan nije dijagnosticirao problem jer kod njih ništa nije cvililo. Uglavnom nabavio sam si stetoskop pa ću ove zime opet slušati, čini mi se da je kod mene u pitanju ležaj na alternatoru.
 

 

Moje cviljenje nema veze s ovim cviljenjem 😂😂

Ovo kod tebe je kao jaukanje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zvuk je otprilike ovakav, ali samo u voznji kako sam opisao... U leru nista...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tak isto i meni cvili.. isti zvuk. al velim jednom u dva tjedna, neovisno suho il mokro, kod prvog paljenja.. par sekundi. Onda 2 tjedna nista pa se ponovo cuje.. distribucija mijenjana prije 3 godine komplet, nije prosla 30000 km..

Neznam na kojem se renou moze rucno dotezati remen. Svi imaju spanere na federe.. mozda oni stari, oko 2000.g

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Meni ne kod paljenja i stajanja na semaforu. Samo u voznji od 1-3 brzine i to ne uvijek, ali cesce nego rjedje ili kod zaustavljanja od 3-2 brzine. Ako stisnem kvacilo i okretaji se spuste na minimum cviljenje prestane...

Link to comment
Share on other sites

Danas sam ga ostavio u servisu pa javim razlog kad bude gotov...

Ne znam koliko to ima veze ali cviljenje je bilo prisutno svaki put ujutro na hladan motor dok je ventilacija bila na 4. uz ukljuceno grijanje straznjeg stakla... Dva dana sam se vozio s ventilacijom na 2. i bez ukljucenog straznjeg grijaca i nije niti jednom zacvilo... Sad da li je povezano ili nije nego vlaga i kisa nemam pojma...

Link to comment
Share on other sites

Sutra idem po auto... Trebalo je dotegnuti klinasti remen... Kazu da poslije toga vise nije cvililo u niti jednoj kombinaciji...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.