Jump to content

Vojne priče


CRN11

Recommended Posts

20 minutes ago, laci said:

2002.g. Zadar, PZO, Raketna jedinica 😎

1999.g.  na istom mjestu od lipnja do prosinca, razvodnik, dužio dva BRDM-a :serv:

Link to comment
Share on other sites

Ne stari, ja sam već imao vozački...pa mi je bio plus, nisam bio vozač, dobio sam zadatak pa sam išao autom koje kuda...Prvotno sam kao informatičar bio raketna tehnika[emoji23][emoji23]


Hahaha, ja isto informatičar, ali smo prepravili u uredu za obranu na pješaštvo da me ne zakači prekomanda i da ostanem u KC.
Da ne spominjem da sam u vojsku isao s 27g [emoji4]
Kod nas se znalo dogoditi da ako si pijan zaspao u satniji na jednom kraju vojarne, da se probudiš skupa s krevetom na drugom kraju, u auto parku [emoji4]
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Svi nesto isli u poodmaklim godinama...ja otisao sa 22.

Zapovjednici su posebno "voljeli" te sa 27...obicno su oni bili na tapeti. 😄

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Rekord u klasi je bio lik s 30g. Ali da, mene su posebno "voljeli" jer me nisu smjeli dirati [emoji4]
Ali sad s o već debelo OT ovdje, naljutiti će se zeko što mu spamamo temu [emoji4]

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, twingokile said:

1999.g.  na istom mjestu od lipnja do prosinca, razvodnik, dužio dva BRDM-a :serv:

Ja sam bio veljača do svibnja, dužio češku zbrojovku 😂 odbio razvodništvo, prekomandu Rijeka i straža na grobniku iza piste

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

U pravom trenu sam pristupio

 

Ja sam civilku odradio (kao "katica za sve" u Osnovnoj školi Sesvete) tako da vojnih priča nemam, ali vidim da su vrlo slične životu po đačkim i studenskim domovima, a tu imam iskustva na bacanje :happy:

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je sličnost vrlo mala tj samo u (tvom slučaju) odvojenosti od doma.

 Ne bih nikad mijenjao mojih 6mj vojske za bilo koji civilno odsluženi rok. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da nije ni blizu mom iskustvu... referirao sam se na spačke među "ekipom" kojih je u đačkom domu bilo puno.

 

Postojali su neki razlozi za odabir služenje civilnog roka umjesto prave vojske! Iako je tada civilni rok bio 10 mjeseci (ili 12) dok je regularna vojska bila 6 mjeseci

Link to comment
Share on other sites

ti i premijer zajedno :bigl:

 

Šalim se. U moje doba nije bilo izbora. U stvari je...Upisao sam faks da nebi služio 15 mjeseci nego 12+3. S tim da ovih tri bi trebalo odslužiti u najbližoj kasarni nakon završetka faksa. Ali se to poslije ukinulo i nikad nije trebalo doslužiti. Uglavnom, prvih par mjeseci u Kičevu, Makedonija u auto jedinici, po polaganju ispita prekomanda u 3pm, Surdulica, granica Srbije i Bugarske. Srećom ne upadoh u pješadiju nego kao vozač u vodu veze i to jedini. Uvijek se nešto vozikalo, s puškom vrlo malo baratao, ništa straže, samo tu i tamo požarstvo u hodniku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ratnih slika nemam odnosno imam ali su mi kod mame ostale. Ročna vojska 1993 i nisam mira imaote otišao na pola služenja u Tigrove na obuku za gardijske brigade te nakon nje u Drugu gardijsku Grom. Tamo iza rata mira isto nisam imao ( mrsko mi brijanje bilo ) odem u razminiranje i dočekan mirovinu. Ova mi je slika najdraža. Druga je malo mutna

2011-05-04 16_22_22.jpg

Slika br-0091.jpg

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

:respect:
 

Za taj posao treba imati muda ko žirafa

Edited by laci
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, laci said:

:respect:
 

Za taj posao treba imati muda ko žirafa

Iz mog iskustva najgore mi je bilo se prijaviti. I prva dva tri terena. Kasnije otupiš. Pretežno se strada zato što se previše uzdaš u rutinu. Jako rijetko te izda sreća. Ma radio bih ja i dalje ali eto..obitelj mi je na prvom mjestu. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 14. 11. 2019. at 8:17, shogo said:

Pošto sam u vojsci bio u VP službi, vojarna Croatia, pa sam bio i u motoriziranoj...vozio sam Tamića, e to je doživljaj:):):)

isto vojarna croatia, 43 klasa ali ABKO, kolike noci sam proveo tamo u autoparku ko požarni, super je kad si bio od 2-4 ujutro a ustajes u 5 😂

Edited by Scary
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma jok

Bas sam ciljano izabrao žirafu jer su joj jaja na najvišoj nadmorskoj visini od svih bića na planeti a i masivna su

dok kod ove sto je spominješ će se vrlo brzo vuci po podu pa je nezgodno jer može detonirati sta jer su isto masivne :cice:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam prije vojske 5.5g radio u proizvodnji i sastavljanju minsko explozivnih sredstava i bio 2 dana na čišćenju grada od zvončića.
Kad sam napokon otišao na odsluženje razočarao sam se jako jer je većina zapovjednika u Puli bila apsolutno neškolovana u bilo kojem pogledu. Nerjetko su imali samo 8 razreda osnovne škole i došli poslije rata sa kojekakvih brda. Naduvani i alkoholizirani su bili svakodnevno pa su nerjetko tražili od vojske da im pribave nešto za smirenje. Ako nabavimo puste nas na miru cijelo popodne, ako pak nema ništa onda iživljavanje. Verbalno sam se sukobio nekoliko puta sa zapovjednikom voda i jednom fizički u gradu.
Toliko je bilo rasulo da sam osobno tražio zapovjednika satnije da preuzmem školovanje o minskim sredstvima jer su predavači bili totalni amateri i pričali su totalne gluposti.
Prekomanda u Požegu je bila olakšanje i tamo je bilo dosta zapovjednika koji su bili oficiri u JNA i to se osjetilo u svakodnevnom ophođenju i poštivanju hijerarhije. Jedino me smetalo što smo išli kopati kukuruz, duhan i vinograde od raznih zadruga, zapovjednici su dobivali lovu a mi slobodno popodne svakodnevno.
Dolazak zadnjih 5mj u Lučko satniju veze bila je prava uživancija. U satniji bilo nas je 6, sam sam imao svoj mali apartman s kupaonom. Unutar satnije imali smo kuhinju i tu bi provodili cijele dane jer na dizanje zastave nismo išli. Brinuli smo o voznom parku najboljih terenaca, razvozli zapovjednike, pilote MIG-ova i MI 8. Radno vrijeme 8-16h a popodne slobodno. Išli smo kući, družili se u gradu čak i sa zapovjednicima. Klopu smo imali kao piloti i to je bilo čudo.
Bio sam u počasnoj straži na sahrani Rudolfa Perišina i taj osjećaj ne blijedi, posebno kad su MIG-ovi probili zvučni zid iznad Mirogoja.
Bilo je puno terenskih vožnji na poligonu Kvaternik u Slunju i tu sam uživao i puno naučio o terenskoj vožnji i izvlačenje maximuma iz Defendera, Pucha, Pinzgauera, Nive, TAM 110 i TAM 150.
Istina imali smo i straže na Šiljakovini ali tu je bilo fantastično jer jedini zapovjednik je bio jedan od nas vojnika. Ako je netko dolazio od pravih zapovjednika dobivali smo najavu da ga ne upucamo jer tu nije bilo zajebancije.
Zadnjih 5mj bili su pravi profesionalci koji su ponos HV-a.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.