Jump to content

Lampica airbaga glup kvar


Marko_Os

Recommended Posts

Imam čudan problem sa "check airbag". Znam da Renault ima problema sa konektorima ispod sjedala, ali ovdje to nije slučaj. 

Situacija je slijedeća: Dolazim do auta, otključavam, sjedam, zatvaram vrata, palim auto i tako mogu voziti do mjeseca i ne pali se nikakva lampica. ALI, scenario dva, dolazim do auta, otključavam, palim,odem od auta, ostavim auto da radi, u trenutku kad se vratim do auta, lampica ne svijetli, ali čim otvorim vrata, čujem neki relej gdje klikne i upali se check airbag i service lampica. Isto tako ako sam se vozio i stanem sastrane i bez gašenja auta otvorim vrata, lampica se upali. Čim ga ugasim/upalim, greška nestaje.  
To mi radi samo kad otvorim vozačeva vrata. OBD ne pokazuje nikakve greške.

Link to comment
Share on other sites

Hah, to mi i je primarni problem, jer ga moram popraviti dok ne dođe Zvonko

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

mozda nekaj hiće onaj prekidac na vratima... to je jedino kaj mi pada na pamet da "radi" kad otv/ztv vrata, uz kvaku i bravu... bravu eliminiras lako, kvaka je na zgance

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ebo me svako ako sam ja shvatio šta da ja sad pokušam napraviti iz tvog odgovora :lool:

Link to comment
Share on other sites

On 03. 12. 2019. at 19:16, Marko_Os said:

 OBD ne pokazuje nikakve greške.

Koji adapter i koji software?

Link to comment
Share on other sites

Neka Delphi univerzalna. Adapter je bio crni sa sivim tockicama 😂

Link to comment
Share on other sites

Haha. Dobar opis. Problem je u dijagnostici. Ne prepoznaje taj zapisani kod u sustavu airbaga pa ga ni ne pokaže. Gotovo sam siguran u ovo.

Link to comment
Share on other sites

burazu se na kangoo 2 dci upalila lampica airbaga i ključić.. najčešće je problem kontakt ispod sica onaj, tak sam bar našao citate..

prvo to da pogledam pa onda dalje? 

Link to comment
Share on other sites

A možeš probati, to je najčešći kvar, ali recimo kod mene i kod Grunfa na SC3 je bio senzor položaja sica, kod Mate na laguni ako se dobro sjećam neki konektor na pirotehnici zatezača,... Imaš tu spojeva i žica poprilično za kontrolirati. Sretno [emoji4]

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo sad je druga dijagnostika pokazala grešku na modulu centralnog zaključavanja u vozačevim vratima. Naručio sam cijelu polovnu bravu  pa ćemo vidjeti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 05. 12. 2019. at 10:00, Alen said:

A možeš probati, to je najčešći kvar, ali recimo kod mene i kod Grunfa na SC3 je bio senzor položaja sica, kod Mate na laguni ako se dobro sjećam neki konektor na pirotehnici zatezača,... Imaš tu spojeva i žica poprilično za kontrolirati. Sretno emoji4.png

 

 

sad smo to sve pregledali i sve se čini u redu, nigdje nema oštećenja ili ga mi nemožemo detektirati..

 

pyren nalazi grešku

 

kangoo1.thumb.jpg.a79fb21de55c6b6b27633417d0675428.jpg

 

kad idem na više detalja prve greške, piše:

kratki spoj instalacije

kratki spoj instalacije na masu

kratki spoj instalacije na 12V

muči me taj prekidač za zaključavanje zračnog jastuka - vozačevog.

 

kaj da probamo dalje?

Link to comment
Share on other sites

Treba pogledati s CLIP-om. Ovo je prekid u strujnom krugu zračnog jastuka vozača.

 

Zavojnica ili konektor pod sicom. Svi konektori su s**nje i vremenom olabave ili korodiraju. Ima ih barem 3 do zračnog jastuka.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

sad smo to sve pregledali i sve se čini u redu, nigdje nema oštećenja ili ga mi nemožemo detektirati..

 

pyren nalazi grešku

 

kangoo1.thumb.jpg.a79fb21de55c6b6b27633417d0675428.jpg

 

kad idem na više detalja prve greške, piše:

kratki spoj instalacije

kratki spoj instalacije na masu

kratki spoj instalacije na 12V

muči me taj prekidač za zaključavanje zračnog jastuka - vozačevog.

 

kaj da probamo dalje?

Trebalo bi pogledati screenshot od detalja te dvije greške. Ovo što si napisao su opcije, a negdje u deatljima piše i koja od njih je kod tebe.

Ovo bi ti se trebalo pojaviti ispod detalja o grešci:

Selection_2019_12_06_01.png.e7d5e088f0dc55f71e471ee9ac7fd0f8.png

Clip je fora što za grešku možeš odmah i po dokumentaciji pretraživati, a tamo ima i propisani postupak kako se dijagnosticira koja greška.

Clip inače pretražuje svoju bazu po nekim internim renfault šiframa, a to dobiš čini mi se u pyrenu, neka 6-znamenkasta šifra mora biti. Da se iz clipa djelomično izvući ta dokumentacija  po pogledati offline :)

 

Edited by Alen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Do detalja dodhem ak odaberem odredjenu gresku. Ima jos parametara ao ne usudim se dirati jer to je za programiranje. Ali da, upravo su te greske iz tvog screenshota..

 

 

Link to comment
Share on other sites

@ivan.martinko

Ako ćeš još kopati po tome, imam ti negdje doma čini mi se u arhivi renault wiring dijagrame za kengura, a mogla bi se i iz pyrena clip dokumentacija izvući pa kontroliraš po kodovima grešaka što kaže renfault. Javi se na PM ako ti se zafrkava s time da ne spamamo ovdje s piratijom :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.