Jump to content

Veliki servis


shorva

Recommended Posts

Pozdrav ekipa

Vozim Megane III Grandtour 1.5dci 110ks iz 2014.g

prešao 95000 km

gdje mogu vidjeti kada mi je veliki servis?

U Gašperova mi kažu da je to 100 000km ili 5 godina, a danas zovem Mototest Čagalj u Omiš, i oni mi kažu 150 000km ili 6 god??

Link to comment
Share on other sites

150.000km ili 6 god je sigurno. Na novijim modelima mislim da su i to jos povecali. Najbolje da pogledas u upute od vozila pise unutra u servisnom planu sigurno.

Link to comment
Share on other sites

u Hrvatskoj (EU) je 150.000km ili 6 god, za ne EU je manje ...

znači zavisi za koje je tržište auto proizveden te što mu konkretno piše u knjižici kao što Lowlife piše...

Edited by Chupi
Link to comment
Share on other sites

Evo pronašao sam u papirima od auta:

 

150 000 km / 6 god. - što prije nastupi

meni je auto isporučeno 31.01.2014. Dakle krajem 1. Mjeseca na servis

ponude su ovakve:

Gašperov - 3600 kn (ponuda na papiru)

Mototest čagalj - 3300 (ponuda telefonski, kaze moze biti 50kn skuplje - jeftinije)

Autohrvatska - nisu odgovorili na mail

50ED6794-CECB-46C6-A8D7-7EA734A5B7F4.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Sad treba provjeriti sta se sve mjenja za tu cijenu jer netko samo remen tolko naplati.
Trebalo bi ic
-set sa zupcastim remenom i vodenom pumpom
-Vanjski kanalni s natezacem.
-ulje i filter
-antifriz 6l

Link to comment
Share on other sites

Cemu 6 god star auto u ovlastenom?! Da je Mercedes CL 6.0 V12, pa ajde :-) ali za Renaultov 1.5dCi stvarno nema potrebe. Nadjes majstore za njega na svakom koraku. Jos ce ti na kraju samo uvaliti Motrio dijelove, kao onom clanu sa Koleosom.
Kupi najkvalitetnije dijelove od @Andjelka i prst u uho.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 22. 12. 2019. at 1:36, shorva said:

1733A4F1-F514-4978-B1FC-C4BADFCE9110.jpeg

Prvo cijela ponuda je glupa.... Napišu se cjena dijelova i onda radni sati i to je to... Ovako ispada da jaba rade a uracunali radne sate u djelove....

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, robyakarider said:

pa lijepo ti pise, prve tri stavke su radni sati

Jooj da 🤫 

Link to comment
Share on other sites

Pa cijene su i ocekivano precijenjene kao i rad.
Naravno za remen na 1.5 dci nekad zna biti i rizicno ako ga radi majstor napamet bez blokatora i prave procedure.
Ne popustaju sarafe na remenici bregaste pa kad zatezu remen bude prenategnut. Onda natezac plati svoje pa opet kriv renault i francuzi. Na 123 zuba remenu neda im se skidat remenica visokotlacne pumpe pa kidaju poklopce..
Kolko sam ja fuseraja vidio od majstora za koje ljudi koji se ne kuze govore da su vrhunski mestri..
Zato i tih 3700 nekad bude i bolja opcija od recimo ustede 2000kn kolko i realno dode izmjena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gasperov Split je radio veliki servis na mom meganeu kod prijasnjeg vlasnika. Nakon 6 godina, km je bilo malo, 45000 km..
Original su remeni (Huckinson), spaneri su snr, pumpa vode neznam jer nisam sve raskapao da vidim ali je mijenjana, prepoznajem to. Tak da je sve zamijenjeno osim natezaca vanjskog remena. (Dobar je po mom misljenju)
Ulja i filteri motrio..
Filter klime cak nije bio zguzvan.
Tak da se Gasperova ne moras bojati, samo pitaj koja je cijena sa original a koja sa motrio, jer oni stavljaju motrio po defaultu u aute starije od 5 godina mislim..

Link to comment
Share on other sites

Evo pronašao sam u papirima od auta:

 

150 000 km / 6 god. - što prije nastupi

meni je auto isporučeno 31.01.2014. Dakle krajem 1. Mjeseca na servis

ponude su ovakve:

Gašperov - 3600 kn (ponuda na papiru)

Mototest čagalj - 3300 (ponuda telefonski, kaze moze biti 50kn skuplje - jeftinije)

Autohrvatska - nisu odgovorili na mail

50ED6794-CECB-46C6-A8D7-7EA734A5B7F4.thumb.jpeg.554622a31ec16efb6fb2f9bb4799c837.jpeg

Ja bih odabrao opciju 2.

Wifi ide kod njih i zadovoljan je, znam još par ljudi koji imaju dobra iskustva s njima

Autohrvatska je tek otvorila salon, novi ljudi, ne bih riskirao.

Gašperov je isto OK, ali, ponavljam, išao bih u Omiš

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav,

evo zatražio sam još malo ponuda i imam par pitanja za vas.

1. Da li ovaj kit u sebi sadrži i novu pumpu vode?    KIT DISTRIBUTION + P  -  kataloški broj  117208309R (guglajući po tom kat.broju ispada da je)


2. Jedino mi u Gašperova daju ponudu za ˝drugi˝remen sljedeću:   REMEN -  kataloški broj  117208309R

guglajući to ispada samo remen ( https://www.onlinecarparts.co.uk/oenumber/117208309r.html )

Drugi autoservisi (ZAK, KOS) u toj rubrici daju ponudu sljedeću:   kataloški broj  117202495R

ZAK to zove KOPČE, fok u KOS-a to nazivaju STAZNI REMEN SET S ZATEZAČEM

guglajući to ispada remen i neki zatezači ( https://www.renaultpartsdirect.co.uk/parts/service-parts/renault-auxiliary-belt-kit-117202495r-k9k/ )

Možete mi objasniti o čemu se tu radi, i trebam li i u Gašperova tražiti da mi se promijene i ti zatezači?

 

 

Link to comment
Share on other sites

pa sve oko remena se mijenja, sve sta se vrti, remeni, pumpa, natezaci/klizaci, valjda nisu tako blesavi da rade posao na pola

Link to comment
Share on other sites

Remen, saraf remenice radilice s podloskom i natezac je jedan paket. Vodena pumpa odvojeno.
Set kanalni remen i natezac kanalnog remena je drugi set.

Ugl mjenja se sve navedeno + antifriz.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.